Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Rise to Honour (PS2)
OkładkaRise to Honour (PS2)

Rise to Honour PS2

Rise to Honour jest grą akcji, w której głównym elementem rozgrywki jest walka. Walk jest bardzo dużo i w zasadzie odwiedzenie każdego pomieszczenia / ulicy równa się pojedynkowi z kilkoma zbirami.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise to Honour Premiera PS2

17lutego2004

pudełko PL

10kwietnia2004

Gry podobne do Rise to Honour

Enter the Matrix

Yakuza 2

Max Payne

Rise to Honour jest grą akcji, w której głównym elementem rozgrywki jest walka. Walk jest bardzo dużo i w zasadzie odwiedzenie każdego pomieszczenia / ulicy równa się pojedynkowi z kilkoma zbirami. Znajdziemy tu głownie walkę wręcz, ale także trochę strzelania a nawet cichego podkradania się do przeciwników. Główny bohater bardzo przypomina słynnego aktora filmów akcji – Jeta Li. I nie bez powodu, gdyż to ten gwiazdor posłużył za model do odwzorowania postaci z gry. Bohater Rise to Honour – Kit Yun – przypomina Jeta nie tylko z twarzy, ale także z charakterystycznych ruchów, które zostały wiernie odwzorowane. Jet Li użyczył także głosu „swojej” postaci. Nad choreografia walk czuwał także Corey Yuen - czołowy spec w tej dziedzinie zatrudniany przy głośniejszych filmach obfitujących w efektowne walki z elementami kung-fu.

Kit Yun ma do wykonania honorowa misje – jego opiekun i pracodawca ginie z rak pewnej organizacji. Tuż przed śmiercią poleca Kitowi dostarczenie pewnej przesyłki swej córce. Gra cechuje się nietypowym systemem sterowania – nie używamy w walce żadnych przycisków geometrycznych; wystarczy wychylić prawa gałkę analogową w stronę przeciwnika, by nasza postać zaczęła zasypywać go gradem ciosów i kopniaków (podobnie sprawa ma się z oddawaniem strzałów z broni palnej). W walce dochodzą jeszcze klawisze „L” i „R”. Jeden z nich wykorzystujemy, gdy chcemy skorzystać w walce z jakiegoś elementu otoczenia – Kit może zacząć okładać przeciwnika ryba lezącą na blacie w kuchni, krzesłem, czy też podtopić w umywalce.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Rise to Honour cena w dniu premiery: 229 PLN

Klasyfikacja PEGI Rise to Honour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.