Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXGCNPS2
Okładka Enter The Matrix (PC)
OkładkaEnter The Matrix (PC)

Enter The Matrix

Enter the Matrix

Przygodowa gra akcji osadzona w realiach znanych z legendarnego filmu Matrix, a co więcej oparta na scenariuszu napisanym specjalnie dla niej przez braci Wachowskich, twórców Matrixa.

Akcji | TPP | cyberpunk | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Enter The Matrix Premiera

14maj2003

PS2 XBOX GCN

15maj2003

PC

Twórcy „Enter the Matrix” chwalą się tym, że nad scenariuszem gry czuwali bracia Wachowscy. A trzeba Wam wiedzieć, że ta gra nie jest ot tak oparta na wydarzeniach z emitowanego na srebrnych ekranach „Matrix: Reloaded”. „Enter the Matrix” składa się na spójne uniwersum, które tworzą filmy fabularne, seria „Animatrix”, oraz właśnie ta gra.

W grze znajdziecie rozszerzone sekwencje z filmu, czy nieznane do tej pory fakty mające miejsce w całej historii walki ludzi z maszynami. Sama gra pozwala nam wcielić się w jednego z agentów – Niobe lub Ghosta. Kamera ukazuje nam bohatera w większości poziomów zza pleców. Takie levele polegają głównie na eksploracji i walce z agentami – ta cześć gry prezentuje się dosyć dobrze. Mamy cos na wzór „bullet-time”, czyli spowolnienie akcji, podczas której nasi bohaterowie w pięknym stylu wywijają kończynami odbijając się od ścian, czy biegając po nich, a także strzelają z broni palnej, której pociski charakterystycznie tną powietrze. Wygląda to wszystko bardzo fajnie, a podczas przygody nasi bohaterowie zdobywają coraz to więcej możliwości i kombinacji ciosów. Miłe przerywniki stanowią misje, w których jako Ghost prujemy z okna samochodu do wrogów. Jeśli wybierzemy na początku Niobe, usiądziemy z kolei za kółkiem samochodu, co już tak bardzo bawić nas nie będzie, ze względu na fatalna sterowność samochodu. Przyjdzie Wam tez sterować jednym ze statków Zionu, którymi ludzie przemieszczają się w realnym, mrocznym świecie; nic to szczególnego – ot, strzelanina „na szynach”.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 4035 głosów czytelników.

Enter The Matrix cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Enter The Matrix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Enter The Matrix Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepsza)
  • 4.3 GB HDD
PC
GCN
PS2
XBOX