Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2GCN
Okładka Enter The Matrix (PC)

Enter The Matrix

Enter the Matrix

Przygodowa gra akcji osadzona w realiach znanych z legendarnego filmu Matrix, a co więcej oparta na scenariuszu napisanym specjalnie dla niej przez braci Wachowskich, twórców Matrixa.

Akcji | TPP | cyberpunk | filmy

Okładka Enter The Matrix (PC)

data premiery gry:

14maj2003

GCN PS2 XBOX

15maj2003

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Twórcy „Enter the Matrix” chwalą się tym, że nad scenariuszem gry czuwali bracia Wachowscy. A trzeba Wam wiedzieć, że ta gra nie jest ot tak oparta na wydarzeniach z emitowanego na srebrnych ekranach „Matrix: Reloaded”. „Enter the Matrix” składa się na spójne uniwersum, które tworzą filmy fabularne, seria „Animatrix”, oraz właśnie ta gra.

W grze znajdziecie rozszerzone sekwencje z filmu, czy nieznane do tej pory fakty mające miejsce w całej historii walki ludzi z maszynami. Sama gra pozwala nam wcielić się w jednego z agentów – Niobe lub Ghosta. Kamera ukazuje nam bohatera w większości poziomów zza pleców. Takie levele polegają głównie na eksploracji i walce z agentami – ta cześć gry prezentuje się dosyć dobrze. Mamy cos na wzór „bullet-time”, czyli spowolnienie akcji, podczas której nasi bohaterowie w pięknym stylu wywijają kończynami odbijając się od ścian, czy biegając po nich, a także strzelają z broni palnej, której pociski charakterystycznie tną powietrze. Wygląda to wszystko bardzo fajnie, a podczas przygody nasi bohaterowie zdobywają coraz to więcej możliwości i kombinacji ciosów. Miłe przerywniki stanowią misje, w których jako Ghost prujemy z okna samochodu do wrogów. Jeśli wybierzemy na początku Niobe, usiądziemy z kolei za kółkiem samochodu, co już tak bardzo bawić nas nie będzie, ze względu na fatalna sterowność samochodu. Przyjdzie Wam tez sterować jednym ze statków Zionu, którymi ludzie przemieszczają się w realnym, mrocznym świecie; nic to szczególnego – ot, strzelanina „na szynach”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 4008 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Enter The Matrix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Enter The Matrix

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepsza)
  • 4.3 GB HDD
Enter The Matrix - recenzja gry
Enter The Matrix - recenzja gry

Recenzja 16 lipca 2003, 10:24

Rozpoczęcie gry jest mocne. Film wprowadzający doskonale buduje klimat i chęć skopania paru tyłków w Matrixie. Krótkie wczytywanie i już widzimy, jak Niobe i Ghost wczytują sobie program uzbrojenia i samochodu. Chwilę później widzimy, jak podjeżdżają pod gmach poczty, gdzie rozpoczyna się gra. Zanim bohaterowie wejdą do Matrixa możemy wybrać, czy chcemy wcielić się w Ghosta, czy Niobe – w zależności od wyboru, te same misje będziemy wykonywać w odmienny sposób. Bohaterowie rzadko wykonują coś wspólnie; podczas gry jeden z nich zajmuje się realizacją jakiegoś zadania, drugi ma zupełnie inne cele. Spotykają się tylko czasami, głównie żeby wesprzeć się w kryzysowych sytuacjach. Dzięki temu uzyskano dwie możliwe drogi przejścia gry, co daje graczom kilka dodatkowych godzin zabawy. Wracając jednak do samej rozgrywki –w końcu rozpoczynamy zabawę. W tym miejscu należy podkreślić, że w zależności od mocy naszego komputera grafika Enter The Matrix będzie lepsza lub gorsza. Program sam rozpoznaje możliwości naszej maszyny i dopasowuje ustawienia video. Im słabszy macie komputer, tym większe będzie wasze rozczarowanie tym tytułem.

PC
GCN
PS2
XBOX