Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Death Trash (PC)

Death Trash PC

Postapokaliptyczna gra RPG akcji w widoku z lotu ptaka, w której gracze trafiają na zdewastowaną planetę Tauris V. Tylko od nich zależy, czy zdecydują się zażegnać konflikt pomiędzy trzęsącymi nią frakcjami, czy też doprowadzą do jego eskalacji.

RPG | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | 2D | indie | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Death Trash (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Death Trash jest grą RPG, za której opracowaniem stoi niezależne studio Crafting Legends z Berlina. Tytuł pojawił się na platformie PC, a źródłem inspiracji dla jego twórców byli kultowi reprezentanci gatunku, na czele z Ultimą VII: The Black Gate oraz Planescape Torment.

Fabuła

Akcja Death Trash toczy się w groteskowym uniwersum łączącym cechy nurtów postapo i cyberpunk. Tytuł zabiera nas w podróż na planetę Tauris V, której populacja zaczęła dochodzić do siebie po Wielkiej Wojnie Galaktycznej. Niestety niedługo później rozgorzały na nowo spory pomiędzy frakcjami, toczone o surowce, wpływy i wierzenia. Na domiar złego w sprawy zaczęły się mieszać tajemnicze istoty zwane Pradawnymi, uwolnione ze swojego więzienia. W sam środek konfliktu trafia gracz i tylko od niego zależy, czy ostatecznie go zakończy, czy też doprowadzi do jego eskalacji.

Mechanika

Zabawę w wydanym na platformie PC Death Trash rozpoczynamy od wyboru protagonisty i dostosowania jego statystyk do indywidualnych preferencji. Schemat rozgrywki nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne gry RPG, toteż w toku zmagań akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, zajmując się przede wszystkim przemierzaniem ponurych lokacji, wykonywaniem zadań zlecanych przez barwne postacie neutralne (w trakcie dialogów istnieje możliwość odejścia od rozmówcy w dowolnym momencie) oraz rozwojem bohatera.

Ważną rolę odgrywają też starcia z przeciwnikami, które toczymy w czasie rzeczywistym, korzystając ze standardowego oręża oraz mocy psionicznych; na naszej drodze stają zarówno ludzie, jak i zmutowane monstra. Co ciekawe, w toku przygody możemy zabijać nie tylko adwersarzy, lecz również postacie nastawione przyjaźnie do protagonisty. W grze zawarto system craftingu, przy pomocy którego tworzymy przydatne elementy ekwipunku.

Tryby gry

Pomimo że filarem Death Trash jest tryb single player, w grze zaimplementowano też moduł multiplayer, pozwalający na zabawę w towarzystwie drugiej osoby na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę Death Trash utrzymano w pixelartowej stylistyce przywodzącej na myśl tę z pierwszego i drugiego Fallouta. Cechą charakterystyczną gry jest wysoki poziom brutalności i wulgarny język.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Death Trash

Wymagania wiekowe Death Trash

18+

Wymagania sprzętowe Death Trash

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 SP1
Minimalne: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 SP1