Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Seven: The Days Long Gone (PC)

Seven: The Days Long Gone PC

Zrealizowana w widoku izometrycznym skradankowa gra RPG akcji, będąca efektem współpracy dwóch rodzimych studiów deweloperskich: IMGN.PRO oraz Fool’s Theory, założonego przez byłych pracowników CD Projekt RED.

RPG | science fiction | skradanki | postapokalipsa | widok izometryczny | polskie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Seven: The Days Long Gone (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia2017

1grudnia2017

pudełko PL

1grudnia2017

Steam

Seven: The Days Long Gone na platformę PC to skradankowa gra RPG polskiego studia Fool's Theory. Opisywany tytuł jest pierwszym projektem tego zespołu, jednak nie oznacza to, że poszczególni pracownicy nie mają żadnego doświadczenia – wręcz przeciwnie, firma zatrudnia osoby, które pracowały wcześniej przy takich hitach jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (The Witcher 2: Assassins of Kings) oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt). Fool’s Theory ściśle współpracowało nad tworzeniem gry z firmą IMGN.PRO (Kholat), która pełniła również funkcję wydawcy Seven na PC.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w mrocznym Imperium Vetrall – to mocarstwo powstałe na gruzach dawnej cywilizacji, którą setki lat wcześniej w perzynę obróciła wyniszczająca wojna na globalną skalę, cofając ludzkość w rozwoju technologicznym niemal do poziomu średniowiecza. Gracze wcielają się w utalentowanego złodzieja imieniem Teriel. W wyniku splotu niefortunnych wydarzeń podczas ostatniego skoku bohater zostaje zesłany na więzienną wyspę Peh w towarzystwie „demona” Artanaka, który zagnieździł się w jego umyśle. Teriel ma wykonać sekretną misję, od której mogą zależeć losy całego Imperium.

Mechanika

Akcja w Seven: The Days Long Gone na platformie PC ukazywana jest w rzucie izometrycznym, a model rozgrywki w dużej mierze przypomina skradankę. Poruszamy się po dachach, po cichu przemykamy pomiędzy wartownikami i przebieramy za wrogów, a w razie konieczności atakujemy z zaskoczenia. Do dyspozycji mamy też całkiem rozbudowany system walki – obejmujący ataki bronią białą łączące się w combosy, strzelanie z kuszy, rzucanie granatów, a nawet używanie nadprzyrodzonych mocy – ale niewielka żywotność Teriela sprawia, że wdawanie się w otwarte konflikty rzadko bywa rozsądną opcją.

Wyspa Peh to otwarty świat wypełniony atrakcjami. Na te ostatnie składają się przede wszystkim zadania poboczne i znajdźki, które w Seven zastępują tradycyjny system rozwoju postaci – nowych umiejętności nie kupujemy za punkty doświadczenia, lecz znajdujemy w pojemnikach rozsianych po Peh. Innym elementem wyróżniającym Seven na tle konkurencji są wielopoziomowe lokacje, których zwiedzanie wymaga nieco pomyślunku i korzystania z akrobatycznych zdolności bohatera. Ponadto eksplorację utrudnia fakt, że wyspa została podzielona na strefy wizowe – nie posiadając odpowiedniej przepustki, Teriel musi unikać kontaktu ze strażnikami. Nie brakuje też zagrożeń w postaci bandytów i zmutowanych zwierząt. Szanse na przeżycie protagonisty zwiększa dość rozbudowany system rzemiosła, obejmujący np. ulepszanie rynsztunku i wytwarzanie pomocnych gadżetów. Co ciekawe, schematy nowych przedmiotów do wykonania również funkcjonują jako znajdźki.

Kwestie techniczne

Gra Seven: The Days Long Gone na platformie PC działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, a pod względem jakości oprawy graficznej przykuwa uwagę przede wszystkim cel-shadingową stylistyką, przypominającą nieco serię Borderlands (choć zdecydowanie mroczniejszą). Warta wzmianki jest także oprawa muzyczna tego tytułu – czuwał nad nią Marcin Przybyłowicz, czyli kompozytor, który wcześniej wsławił się znakomitą ścieżką dźwiękową gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6.74 / 10 na podstawie 71 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.5 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Gry podobne do Seven: The Days Long Gone

Klasyfikacja PEGI Seven: The Days Long Gone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Seven: The Days Long Gone

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-2600K 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.5 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon 7850 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Recenzja gry Seven: The Days Long Gone – RPG inne niż wszystkie

Recenzja 1 grudnia 2017, 15:00

Na dłuższą metę trudno się nie zgubić i zirytować, gdy biegamy i skaczemy bez celu, bo mapa jest kompletnie nieczytelna, a kamera notorycznie zakrywa lub ujawnia te elementy otoczenia, których nie powinna, i np. w środku budynku tworzy złudne wrażenie przebywania na otwartej przestrzeni. Albo gdy w trybie wykrywania (taki odpowiednik wiedźmińskich zmysłów) tracimy orientację, bo widzimy wszelkie postacie, skrytki czy pułapki na każdym poziomie nad i pod bohaterem. Albo gdy mamy pecha toczyć walkę na schodach i mierzymy się z przeciwnikiem, który znika, gdy znajdzie się choćby trzy stopnie wyżej niż my.