Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2019, 19:05

autor: Ender

Twórcy Seven robią nowe RPG we współpracy z 11 bit studios

Polskie 11 bit studios ogłosiło plany wydawnicze na najbliższą przyszłość. Firma pomoże opublikować i sfinansować dwa kolejne projekty. Jednym z nich będzie nowa gra RPG tworzona przez polski zespół ze studia Fool’s Theory, odpowiedzialnego za wydane w 2017 roku RPG Seven: The Days Long Gone.

Warszawskie 11 bit studios (seria Anomaly, This War of Mine, Frostpunk) zajmuje się z powodzeniem od kilku lat także działalnością wydawniczą, wprowadzając do sprzedaży dobrze przyjęte produkcje, takie jak Moonlighter czy Children of Morta. Firma ogłosiła właśnie, że w zanadrzu ma kolejne dwa tytuły, które pomoże sfinansować i wprowadzić do sprzedaży. Pierwszy z projektów należy do polskiego studia Fool’s Theory, odpowiedzialnego za wydane w 2017 roku Seven: The Days Long Gone. Nowa produkcja nosi na razie kodową nazwę Vitriol i według zapewnień producenta będzie wartościową i przemyślanie skonstruowaną grą RPG. Jakub Rokosz, założyciel studia i były pracownik CD Projekt RED, tak wypowiedział się o rozpoczęciu współpracy z 11 bit studios:

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z powodu nawiązania współpracy z firmą 11 bit studios. Jest ona znana z umiejętności wyszukiwania unikalnych gier z “duszą”. Jestem przekonany, że nasz nadchodzący tytuł świetnie pasować będzie do typu projektów nad którym lubi pracować wydawca.

Za drugi projekt, który zostanie wydany przez 11 bit studios, odpowiadać będą z kolei autorzy Moonlightera z hiszpańskiego studia Digital Sun Games. Nosi on kodową nazwę Foxhole i ma zaangażować wszystkie siły niezależnego dewelopera, który wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy z warszawską spółką. Dodajmy, że do planów wydawniczych 11 bit studios mogą dołączyć wkrótce także inne gry. Szefostwo firmy planuje bowiem wydawać średnio 3-4 tytuły rocznie, równocześnie pracując nad własnymi oryginalnymi produkcjami, które powinny ukazywać się w maksymalnie półtorarocznych odstępach czasu.

  1. Oficjalna strona 11 bit studios
  2. Oficjalna strona studia Fool’s Theory
  3. Oficjalna strona studia Digital Sun Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Seven: The Days Long Gone

Seven: The Days Long Gone