Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2019, 19:05

Twórcy Seven robią nowe RPG we współpracy z 11 bit studios

Polskie 11 bit studios ogłosiło plany wydawnicze na najbliższą przyszłość. Firma pomoże opublikować i sfinansować dwa kolejne projekty. Jednym z nich będzie nowa gra RPG tworzona przez polski zespół ze studia Fool’s Theory, odpowiedzialnego za wydane w 2017 roku RPG Seven: The Days Long Gone.

Warszawskie 11 bit studios (seria Anomaly, This War of Mine, Frostpunk) zajmuje się z powodzeniem od kilku lat także działalnością wydawniczą, wprowadzając do sprzedaży dobrze przyjęte produkcje, takie jak Moonlighter czy Children of Morta. Firma ogłosiła właśnie, że w zanadrzu ma kolejne dwa tytuły, które pomoże sfinansować i wprowadzić do sprzedaży. Pierwszy z projektów należy do polskiego studia Fool’s Theory, odpowiedzialnego za wydane w 2017 roku Seven: The Days Long Gone. Nowa produkcja nosi na razie kodową nazwę Vitriol i według zapewnień producenta będzie wartościową i przemyślanie skonstruowaną grą RPG. Jakub Rokosz, założyciel studia i były pracownik CD Projekt RED, tak wypowiedział się o rozpoczęciu współpracy z 11 bit studios:

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z powodu nawiązania współpracy z firmą 11 bit studios. Jest ona znana z umiejętności wyszukiwania unikalnych gier z “duszą”. Jestem przekonany, że nasz nadchodzący tytuł świetnie pasować będzie do typu projektów nad którym lubi pracować wydawca.

Za drugi projekt, który zostanie wydany przez 11 bit studios, odpowiadać będą z kolei autorzy Moonlightera z hiszpańskiego studia Digital Sun Games. Nosi on kodową nazwę Foxhole i ma zaangażować wszystkie siły niezależnego dewelopera, który wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy z warszawską spółką. Dodajmy, że do planów wydawniczych 11 bit studios mogą dołączyć wkrótce także inne gry. Szefostwo firmy planuje bowiem wydawać średnio 3-4 tytuły rocznie, równocześnie pracując nad własnymi oryginalnymi produkcjami, które powinny ukazywać się w maksymalnie półtorarocznych odstępach czasu.

  1. Oficjalna strona 11 bit studios
  2. Oficjalna strona studia Fool’s Theory
  3. Oficjalna strona studia Digital Sun Games