Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2019, 20:39

autor: Ender

Kalypso Media zapowiada next-genową odsłonę Commandos

Firma Kalypso Media ogłosiła, że rozpoczyna prace nad next-genową odsłoną strategiczno-taktycznej serii Commandos, która trafi na konsole oraz komputery PC. Producentem gry będzie powołane w tym celu nowe niemieckie studio deweloperskie spółki.

Firma Kalypso Media ogłosiła, że ma zamiar zająć się produkcją zupełnie nowej odsłony taktyczo-strategicznej serii Commandos. Stworzenie gry zostało powierzone nienazwanemu jeszcze studiu deweloperskiemu, które zostało właśnie powołane do życia przez spółkę. Jego siedziba będzie mieściła się w niemieckim Frankfurcie. Głową powstającego zespołu został Jürgen Reußwig, pełniący wcześniej stanowiska kierownicze w firmie Sunflowers Interactive Entertainment Software (pierwsze odsłony cyklu Anno), a także w słowackim studiu Games Distillery (Citadels, Aqua, Naval Warfare). Według szefa Kalypso Media, Commandos to świetna i globalnie rozpoznawalna marka, która stanie się katalizatorem dalszego rozwoju jego firmy. Spółka ma zdawać sobie także sprawę z potrzeb rzeszy fanów serii i zrobić wszystko, by nie zawieść ich oczekiwań. Jürgen Reußwig tak z kolei podsumował rozpoczęcie pracy w nowym studiu:

W nowym miejscu będziemy starali się stworzyć godnego następcę Commandos, który zaprojektowany zostanie z myślą o komputerach PC oraz konsolach i zadebiutuje na świecie w tym samym czasie na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych. Osobiście jestem niezwykle dumny z tego, że będę pracował nad prawdziwą ikoną gier strategicznych. Nie mogę doczekać się zgłoszeń od kandydatów do pracy w zespole, które pochodzić będą od doświadczonych, jak i początkujących deweloperów, dzielących ze mną pasję dla serii.

Ponieważ studio Reußwiga nie posiada nawet jeszcze nazwy, trudno przewidzieć, jaką formę przyjmie jego nowa gra i kiedy powinniśmy spodziewać się jej premiery. Obawy niektórych miłośników cyklu z pewnością wzbudza jednak wzmianka o produkcji tytułu także z myślą o konsolach. Chociaż Commandos pojawiało się już wcześniej na konsolach, mieliśmy wówczas do czynienia z portami, które pojawiły się już po premierze na PC. Fani boją się więc, że multiplatformowa natura nowego projektu może doprowadzić do uproszczenia niektórych systemów rozgrywki. Warto także dodać, że Kalypso Media przygotowało grunt pod zapowiedź kolejnego Commandos, zapowiadając remaster drugiej części cyklu, który trafi do graczy na początku przyszłego roku.

Z myślą o next-genowym Commandos Kalypso otwiera zupełnie nowe studio deweloperskie. - Kalypso Media zapowiada next-genową odsłonę Commandos - wiadomość - 2019-12-11
Z myślą o next-genowym Commandos Kalypso otwiera zupełnie nowe studio deweloperskie.
  1. Oficjalna strona Kalypso Media