Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Naval Warfare (PC)
OkładkaNaval Warfare (PC)

Naval Warfare

AQUA: Naval Warfare

Zręcznościowa gra akcji słowackiego studia, w której najważniejsze są bitwy morskie i potężne krążowniki. Przenosimy się do alternatywnego świata, w którym przeważają oceany. Z tego względu największe znaczenie mają parowe statki, rodem z wiktoriańskiego okresu industrialnego.

Akcji | statki | indie

Naval Warfare Premiera

19maj2010

X360

20maj2011

PC

AQUA: Naval Warfare to zręcznościowa gra akcji, w której gracz steruje krążownikiem morskim. Za opracowanie produkcji odpowiada niezależne studio Games Distillery, założone w 2008 roku przez Slavo Hazucha oraz Juergena Reusswiga (który w przeszłości pracował między innymi nad serią Anno). Siedziba dewelopera mieści się w Bratysławie (Słowacja).

W grze przenosimy się do alternatywnego świata, w którym przeważają oceany. Z tego względu największe znaczenie mają parowe statki, rodem z wiktoriańskiego okresu industrialnego. Gracz otrzymuje do dyspozycji niezwykły okręt bojowy i wykonuje zadania składające się na jednoosobową kampanię fabularną. Ciekawe jest to, że całość rozgrywa się na dość dużych mapach, które stają się arenami dla potężnych konfliktów. Z tego względu często musimy zastanawiać się nad następnymi posunięciami.

Sednem zabawy jest naturalnie prowadzenie potyczek morskich, w których spotkamy nie tylko wrogów, ale także jednostki sprzymierzone. Twórcy postawili na intuicyjne i zręcznościowe sterowanie, więc bitwy są bardzo dynamiczne i pełne akcji. W grze pojawia się mnóstwo różnych statków (np. Gothean Vanquisher, Emperean Ironwall, czy Emperean Angelcraft) oraz możliwość wpływania na ich ustawienia (np. dobierania sprzętu i uzbrojenia), co dodatkowo wzbogaca opcje taktyczne gracza.

Wspomniane duże mapy oraz ciekawa sztuczna inteligencja przeciwników gwarantują unikalne doznania za każdym razem – podobno misje nigdy nie wyglądają dokładnie tak samo. Otwarty system rozgrywki pozwala dodatkowo stosować najróżniejsze strategie i wymaga dynamicznego dostosowania się do zachowań przeciwników. Od strony wizualnej tytuł prezentuje się bardzo przyjemnie, chociaż operuje dość prostą grafiką.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naval Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Naval Warfare Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PC