Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Captain Blood (X360)
OkładkaCaptain Blood (X360)

Captain Blood

Captain Blood to przygodowa gra akcji stanowiąca trzecią odsłonę cyklu Age of Pirates, rozwijanego przez rosyjskie studio deweloperskie Akella. Fabuła oparta została na motywach książki Rafaela Sabatiniego.

Akcji | TPP | książki | piraci

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygodowa gra akcji osadzona w klimatach zbliżonych do znakomitego „Pirates of the Carribean”. „Captain Blood” bazuje na noweli Rafaela Sabatini pod tym samym tytułem. Gracz wciela się w postać kapitana Blooda, dzielnego i szlachetnego korsarza (brak możliwości stworzenia własnej postaci). Fabuła opowiada o jego przygodach, a akcja właściwej gry rozpoczyna się w roku 1685.

Całość rozgrywki została podzielona na szereg misji, generalnie możemy jednak mówić o dwóch ich rodzajach: rozgrywanych na morzu oraz suchym lądzie. Do tej pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim widowiskowe morskie bitwy (większość z udziałem co najmniej kilku statków), w których możemy osobiście zająć się obsługą dział pokładowych lub zlecić to zadanie komputerowym pomocnikom (w tym przypadku podległym oficerom). Gracz może upgrade'ować posiadany statek, na przykład poprzez dokupywanie nowych dział. W trakcie rozgrywania morskich bitew należy wziąć pod uwagę wiele dodatkowych czynników - aktualną pogodę (także siłę wiatru), zasięg zamontowanych dział czy stopień zniszczeń statku. Zadbano o realistyczny a zarazem widowiskowy model uszkodzeń, kolejne ataki mogą zaowocować zawaleniem się masztu, uszkodzeniem kadłuba, a nawet wysadzeniem całego okrętu. Etapy rozgrywane na suchym lądzie wprowadzają do zabawy elementy z gier zręcznościowych. Tytułowy kapitan Blood często staje do pojedynków, w trakcie których używa szabli, muszkietu czy na przykład specjalnych noży do rzucania. W trakcie walki może wykonywać różnorakie kombinacje ciosów (combosy), a w nagrodę za pozbywanie się kolejnych przeciwników otrzymuje złoto oraz specjalne punkty, które może przeznaczyć na zdobycie nowych umiejętności. W niektórych misjach podążają za nim pomocnicy, którzy biorą czynny udział w walkach. Warto zaznaczyć, iż przebieg rozgrywki jest liniowy. Niezaprzeczalnym atutem gry jest natomiast interaktywne otoczenie, które znacząco urozmaica same starcia.

„Captain Blood” wykorzystuje zaawansowany silnik graficzny. Jest on rozwinięciem engine'u STORM 2, którego użyto do obsługi innej gry o piratach – „Pirates of the Carribean” („Piraci z Karaibów”). Autorzy gry szczególny nacisk położyli na szczegółowe modele statków. Warto też dodać, że ścieżka dźwiękowa do gry została przygotowana przez profesjonalną orkiestrę.

Ostatnia modyfikacja 23 lipca 2010

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 168 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 956 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Captain Blood: 16+

PC
X360