Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2007, 16:55

Autorzy Sea Dogs podbijają Xboxa 360

Jak widać autorzy hitu sprzed kilku lat, gry Sea Dogs, chyba na stałe już zostali przypisani do tworzenia morskich opowieści, bowiem w tej chwili pracują nad kolejną częścią serii Age of Pirates, o podtytle Captain Blood.

Jak widać autorzy hitu sprzed kilku lat, gry Sea Dogs, chyba na stałe już zostali przypisani do tworzenia morskich opowieści, bowiem w tej chwili pracują nad kolejną częścią serii Age of Pirates, o podtytle Captain Blood. Jest to przygodówka akcji, bazująca na słynnym opowiadaniu Rafaela Sabatiniego. Gra opracowywana jest z myślą o komputerach osobistych i, tu chyba największe zaskoczenie, również na konsolę Xbox 360. W tej chwili niestety nie wiadomo jeszcze, czy obie wersje gry będą się czymkolwiek różniły.

Przy okazji powyższej informacji dowiedzieliśmy się także, że znana rosyjska firma wydawnicza, 1C Company stała się właścicielem ekipy pracującej nad Age of Pirates. Do tej pory było to wewnętrzne studio Akelli. Przypomnijmy, że panowie ci na swoim koncie mają takie gry, jak właśnie Sea Dogs, Pirates of the Caribbean i Age of Pirates: Caribbean Tales.

1C i Akella podpisały także umowę, na mocy której ta druga firma stanie się światowym wydawcą gry PT Boats: Knights of the Sea, będącej symulacją kilku rodzajów okrętów wojennych i łodzi torpedowych w czasie II Wojny Światowej. Tytuł ten w chwili obecnej znajduje się w końcowej fazie produkcji i był prezentowany na NVIDIA’s Editor’s Day jako przykład produktu nowej generacji, wykorzystującej zarówno biblioteki DirectX 9, jak i DirectX 10.

Więcej informacji na temat powyższych tytułów znajdziecie w naszej Encyklopedii.