Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2009, 13:37

autor: Elrond

Zapowiedziano South Gambit, dodatek do PT Boats

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów symulacji morskich, którym przypadła do gustu produkcja rosyjskich programistów, PT Boats: Knights of the Sea. Zapowiedziano bowiem dodatek do wspomnianej gry, zatytułowany South Gambit.

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów symulacji morskich, którym przypadła do gustu produkcja rosyjskich programistów, PT Boats: Knights of the Sea. Zapowiedziano bowiem dodatek do wspomnianej gry, zatytułowany South Gambit.

Zapowiedziano South Gambit, dodatek do PT Boats - ilustracja #1

W rozszerzeniu gracz będzie mógł wcielić się w dowódcę łodzi torpedowej oraz toczyć walki na dwóch teatrach wojennych – Morzu Śródziemnym oraz Morzu Czarnym. Wybór wspomnianego już środka zagłady twórcy tłumaczą tym, iż załogi tych łodzi były jednymi z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najodważniejszymi jednostkami uczestniczącymi w II wojnie światowej. Łodzie torpedowe były małe, szybkie i bardzo ruchliwe, a do tego wyposażone w śmiercionośne wyrzutnie torped, stanowiąc tym samym spore zagrożenie dla statków wroga, aczkolwiek były także bardzo podatne na uszkodzenia. Kilka takich łodzi było w stanie odwrócić przebieg bitwy bądź wykonać misje niemożliwe dla innych jednostek.

Zapowiedziano South Gambit, dodatek do PT Boats - ilustracja #2

Dzięki South Gambit weźmiemy udział w misjach polegających na przetransportowaniu brytyjskich żołnierzy i zaopatrzenia do Libii i Tunezji oraz eskortowaniu konwojów na oblężoną Maltę, tak jak to miało miejsce podczas historycznych, alianckich operacji Harpoon, Vigorous i Pedestal. Na Morzu Czarnym czekają nas natomiast nocne rajdy na wrogie bazy oraz ostrzały artyleryjskie nazistów okupujących Jałtę i Anapę.

Zapowiedziano South Gambit, dodatek do PT Boats - ilustracja #3

Wśród nowości wprowadzanych przez South Gambit znajdziemy ulepszoną oprawę wizualną oraz bardziej realistyczne lokacje, pola minowe oraz dodatkowe jednostki, takie jak legendarny, sowiecki samolot szturmowy IŁ-2, niemieckie bombowce He-111H-6 i Ju-88, włoskie – niszczyciel Navigatori i krążownik Condottieri czy brytyjska łódź torpedowa Swordfish. Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji gry, tak i w dodatku wszystkie okręty, bronie i samoloty zostały wiernie odwzorowane zgodnie z ich historycznymi pierwowzorami.

Zapowiedziano South Gambit, dodatek do PT Boats - ilustracja #4