Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 października 2009

Będzie edycja kolekcjonerska Splinter Cell: Conviction
Będzie edycja kolekcjonerska Splinter Cell: Conviction

fsm, 1 października 2009, 20:18

Nie powinno być to zaskoczeniem, wszak edycje kolekcjonerskie głośnych tytułów to rzecz powszednia, ale miło się dowiedzieć, że również koneserzy mrocznych akcji szpiegowskich otrzymają pudło pełne dobra. Splinter Cell: Conviction pojawi się również w edycji kolekcjonerskiej.

Optimus S.A. przejmuje CD Projekt

Łosiu, 1 października 2009, 18:15

Jak właśnie udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, firmy Optimus S.A. i CD Projekt podpisały listy intencyjny w sprawie zakupu przez Optimus S.A. 100% udziałów w CD Projekt Investment (firmie-matce, czyli właścicielu m.in. takich podmiotów jak CD Projekt RED czy serwis GOG.com).

Rynkowy debiut PSP Go
Rynkowy debiut PSP Go

ziooleck, 1 października 2009, 16:00

Cykliczne odświeżanie konsol Sony na stałe wpisało się w rynek elektronicznej rozrywki. Całkiem niedawno do sklepów trafiła przemodelowana PlayStation 3, natomiast dziś, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, swój europejski i północnoamerykański debiut zaliczyła kolejna odsłona PlayStation Portable.

Zeno Clash zmierza na Xbox Live
Zeno Clash zmierza na Xbox Live

ziooleck, 1 października 2009, 15:00

Zeno Clash z pewnością zalicza się do jednego z największych odkryć tego roku. Brutalne realia, ciekawe rozwiązania i nietuzinkowa grafika zyskały uznanie zarówno w oczach krytyków jak i odbiorców. Nic dziwnego że, panowie z ACE Team pracują obecnie nad drugą odsłoną gry. Tymczasem przedstawiciele Atlus U.S.A. poinformowali o pierwowzorze zmierzającym na Xboksa 360.

Bogusław Linda jako Kratos w polskiej wersji God of War III
Bogusław Linda jako Kratos w polskiej wersji God of War III

Hed, 1 października 2009, 14:27

Na dzisiejszej konferencji polskiego oddziału Sony, zorganizowanej w celu przedstawienia szczegółów przedsięwzięcia Lokalizacje 2.0, ujawniono zaskakującą informację. Poznaliśmy bowiem aktora, który użyczy głosu Kratosowi, czyli głównemu bohaterowi God of War III. Z trudnym do podrobienia, chropowatym i niskim wokalem zabójcy bogów zmierzy się sam Bogusław Linda!

Wieści ze świata (Battlefield Heroes, Ghostbusters, MagnaCarta 2) 1/10/09
Wieści ze świata (Battlefield Heroes, Ghostbusters, MagnaCarta 2) 1/10/09

Jiker, 1 października 2009, 14:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: wielka aktualizacja Battlefield Heroes, europejska data premiery Wii Fit Plus, zapowiedź Stoked: Big Air Edition, nowe szczegóły o remake’u Earthworm Jima i inne. Zapraszamy do lektury.

Prace nad Dungeon Lords: The Orb and the Oracle wstrzymane?
Prace nad Dungeon Lords: The Orb and the Oracle wstrzymane?

Maciej Śliwiński, 1 października 2009, 12:59

Wygląda na to to, że sequel gry Dungeon Lords nigdy nie ujrzy światła dziennego. Tytuł został zapowiedziany ponad rok temu, jednak firma JoWood dwa dni temu poinformowała na swoim forum internetowym, że nie ma już umowy ze studiem Heuristic, odpowiedzialnym za przygotowanie Dungeon Lords: The Orb and the Oracle.

BattleForge pierwszą grą z obsługą DirectX 11
BattleForge pierwszą grą z obsługą DirectX 11

Jiker, 1 października 2009, 12:25

O tym, że BattleForge będzie jedną z pierwszych gier pecetowych, które zaoferują wsparcie dla bibliotek DirectX 11 wiedzieliśmy już od kilku tygodni. Nie sądziliśmy jednak, że dzieło studia EA Phenomic wysunie się na czoło tej swoistej rywalizacji i w niej zwycięży. Producenci zaktualizowali bowiem swoje dzieło, będące sieciowym RTS-em MMO, o nową funkcjonalność.

Rusza produkcja filmu Resident Evil: Afterlife
Rusza produkcja filmu Resident Evil: Afterlife

Hed, 1 października 2009, 11:58

Firmy Screen Gems i Constantin Film ogłosiły, że rozpoczęto produkcję filmu Resident Evil: Afterlife, który jest już czwartą częścią kinowej sagi. Zdjęcia zostaną zrealizowane między innymi w Toronto (Kanada), a w rolę głównej bohaterki, czyli Alice, wcieli się ponownie Milla Jovovich. Oprócz niej na ekran powrócą Ali Larter (jako Claire Redfield) oraz Spencer Locke (w roli K-Marta).

Ekskluzywne misje w Operation Flashpoint: Dragon Rising i konkurs dla Czytelników gry-online.pl
Ekskluzywne misje w Operation Flashpoint: Dragon Rising i konkurs dla Czytelników gry-online.pl

Jiker, 1 października 2009, 11:35

Operation Flashpoint: Dragon Rising zadebiutuje na naszym rynku już za tydzień, czyli 8 października. W dniu premiery wszyscy nabywcy produkcji otrzymają możliwość uzyskania dostępu do dwóch dodatkowych misji. Próbę zdobycia kodów służących do ich odkrycia mogą jednak rozpocząć jeszcze dziś. Wszystko dzięki specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez firmę Codemasters.

Druga odsłona DJ Hero w planach
Druga odsłona DJ Hero w planach

Hed, 1 października 2009, 11:23

Firma Activision podobno aktywnie prowadzi rozmowy z różnymi artystami, którzy mieliby się pojawić w kolejnych odsłonach serii DJ Hero lub ewentualnych pakietach DLC. Oczywiście pierwsza część zupełnie nowej serii nie została jeszcze nawet wydana, bo jej premierę przewidziano na końcówkę października tego roku. Wydawca myśli jednak przyszłościowo i ma już pewne pomysły.

Red Steel 2 i MotionPlus w akcji
Red Steel 2 i MotionPlus w akcji

Hed, 1 października 2009, 10:15

Firma Ubisoft wypuściła dwa nowe filmy z nadchodzącej produkcji Red Steel 2, która wykorzysta możliwości MotionPlus, czyli przystawi do kontrolera z konsoli Nintendo. Dzięki nowej technologii ruchy gracza będą przenoszone w bardziej precyzyjny sposób na ekran. W przypadku wspomnianej gry zajmiemy się machaniem kataną, ale wbrew pozorom będzie to wyjątkowo łatwe i skuteczne.

Jeden z zestawów map do Modern Warfare 2 wyjdzie wiosną 2010 roku
Jeden z zestawów map do Modern Warfare 2 wyjdzie wiosną 2010 roku

Hed, 1 października 2009, 08:55

Jeden z dwóch zapowiedzianych przez Infinity Ward pakietów map do Call of Duty: Modern Warfare 2 powinien pojawić się wiosną 2010 roku. Tak przynajmniej wynika z informacji umieszczonej na promocyjnym zestawie napojów energetycznych opatrzonych marką gry i stworzonych przez Monster Beverage Company przy współpracy z Activision (wydawca tytułu).