Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 października 2009

Epic Mickey zawita nie tylko na Wii?
Epic Mickey zawita nie tylko na Wii?

Filip „fsm” Grabski, 7 października 2009, 18:45

Wszyscy gracze, którzy w mniejszym lub większym stopniu wychowali się na bajkach z wytwórni Disneya, z zainteresowaniem śledzili wszystkie doniesienia o Epic Mickey. Od samego początku mówiło się, że ten ciekawy projekt autorstwa samego Warrena Spectora pojawić się ma tylko na konsoli Nintendo Wii. Czy aby na pewno?

Uncharted 2: Among Thieves z dodatkami DLC
Uncharted 2: Among Thieves z dodatkami DLC

Jiker, 7 października 2009, 18:20

Justin Richmond, projektant odpowiedzialny w firmie Naughty Dog za prace nad sieciowymi trybami rozgrywki, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Eurogamer, że przygodowa gra akcji Uncharted 2: Among Thieves otrzyma wsparcie w postaci dodatków DLC. Pierwszy z nich będzie się najprawdopodobniej składać z nowych elementów do multiplayera.

Znamy datę premiery i cenę gry Mount & Blade: Ogniem i Mieczem
Znamy datę premiery i cenę gry Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Jiker, 7 października 2009, 17:25

Wiemy już kiedy odbędzie się polska premiera ciekawie zapowiadającej się pecetowej gry z gatunku cRPG o tytule Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Produkcja, w której przedstawiony zostanie XVII-wieczny konflikt pomiędzy Rzeczpospolitą Obojga Narodów, Rusią, Szwecją, Ukrainą i Chanatem Krymskim, zostanie wydana na naszym rynku już 20 listopada.

DJ Hero w promocyjnej cenie
DJ Hero w promocyjnej cenie

Major Doktor Upiorna, 7 października 2009, 15:10

Dzięki DJ Hero użytkownik stanie się samplującym, miksującym, skreczującym i robiącym płynne przejścia dyskdżokejem. Premiera gry zaplanowana została na 30 października 2009 r. Dla tych, którzy już teraz chcieliby umieścić ten tytul na swojej liście pre-orderów mamy bardzo atrakcyjną promocję.

Zapowiedź targów Poznań Game Arena 2009 i konkurs z nagrodami!
Zapowiedź targów Poznań Game Arena 2009 i konkurs z nagrodami!

Jiker, 7 października 2009, 15:05

Tegoroczne targi Poznań Game Arena zapowiadają się dużo ciekawiej od ostatniej edycji. W trakcie imprezy będziemy bowiem mogli pograć w dobrze zapowiadające się produkcje, być świadkami atrakcji spotykanych dotąd co najwyżej na imprezach pokroju E3 lub gamescom, ale również podyskutować z entuzjastami elektronicznej rozrywki z całej Polski.

Polska premiera Risen już w najbliższy piątek

Jiker, 7 października 2009, 13:05

Udało nam się dziś dowiedzieć, że firma Cenega Poland przyspieszyła polską premierę gry Risen, w związku z czym produkcja trafi do sklepów juz w ten piątek – tydzień wcześniej niż dotąd zapowiadano. Informację potwierdził nam PR manager dystrybutora.

Przecieki ze studia Starbreeze - znamy tytuł nowego Bourne'a?
Przecieki ze studia Starbreeze - znamy tytuł nowego Bourne'a?

ziooleck, 7 października 2009, 12:40

Informacje o nowej grze nawiązującej do perypetii Jasona Bourne'a dotarły do nas w pierwszym kwartale tego roku. Od tego czasu twórcy z szanowanego studia Starbreeze zamknęli usta na kłódki i zaszyli się w swoich siedzibach. Najpewniej sytuacja ta trwałaby jeszcze jakiś czas, gdyby nie CV jednego z deweloperów.

Wieści ze świata (StarCraft II, Ratchet & Clank Future, LEGO Rock Band) 7/10/09
Wieści ze świata (StarCraft II, Ratchet & Clank Future, LEGO Rock Band) 7/10/09

Jiker, 7 października 2009, 12:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: będą beta-testy nowej aktualizacji Xbox Live, Remedy planuje reedycję lub wznowienie klasycznych wyścigów Death Rally, David Bowie gwiazdą LEGO Rock Band, zwolnienia u producenta DJ Hero i inne. Zapraszamy do lektury.

DJ Hero - znamy kompletną listę utworów
DJ Hero - znamy kompletną listę utworów

ziooleck, 7 października 2009, 11:30

Nowatorskie DJ Hero stanęło u progu swojej kariery. Już 30 października każdy europejski gracz będzie mógł przekonać się czy elektroniczne brzmienie jest równie satysfakcjonujące jak gitarowe riffy. Oznacza to blisko trzy tygodnie czekania, jednak Activision już teraz wychodzi naprzeciw wszystkim spragnionym muzycznych doznań. dziś w nocy opublikowano pełną ścieżkę dźwiękową nadchodzącego tytułu

FIFA 10 bije rekordy sprzedaży
FIFA 10 bije rekordy sprzedaży

Jiker, 7 października 2009, 10:45

Premiera FIFY 10 okazała się wielkim sukcesem. Z informacji podanych przez firmę Electronic Arts wynika, że produkcja osiągnęła miano najszybciej sprzedającej się gry sportowej w historii, bijąc jednocześnie wszelkie rekordy sprzedaży ustanowione dotąd przez gry EA na europejskim rynku. W pierwszym tygodniu obecności na Starym Kontynencie nabyło ją aż 1,7 miliona osób.

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno stworzą grę o Kubie Rozpruwaczu? [news zaktualizowany]
Twórcy Dead Space i Dante's Inferno stworzą grę o Kubie Rozpruwaczu? [news zaktualizowany]

Jiker, 7 października 2009, 10:20

Zachodnie media informują, że studio Visceral Games (znane z wyprodukowania Dead Space i Dead Space: Extraction na Wii) pracuje nad grą poświęconą postaci słynnego Kuby Rozpruwacza. Produkcja miałaby być kolejnym, po Dead Space 2 i Dante’s Inferno, dziełem popularnego dewelopera.

HBO zastrzegło prawa do gry spod znaku Eastbound & Down
HBO zastrzegło prawa do gry spod znaku Eastbound & Down

ziooleck, 7 października 2009, 10:15

W przeszłości kilkukrotnie decydowano się na produkcję gier opartych na kasowych serialach (np. CSI czy Lost). Co prawda dzieła te prezentowały raczej przeciętny poziom, jednak mimo niedociągnięć fani darzyli je sporą sympatią. Wiele wskazuje na to, że panowie z HBO postanowili wykorzystać ten paradoks i zaserwują nam tytuł na podstawie stosunkowo świeżego, acz popularnego Eastbound & Down.

Cartoon Games - odc. 7 - Niech to jasny piorun strzeli

Otis, 7 października 2009, 10:05

Debiut Alpha Protocol dopiero wiosną przyszłego roku
Debiut Alpha Protocol dopiero wiosną przyszłego roku

Jiker, 7 października 2009, 09:05

Alpha Protocol: The Espionage RPG – interesująco zapowiadająca się produkcja autorstwa studia Obsidian Entertainment, stanowiąca połączenie gry szpiegowskiej i cRPG – zostanie wydana dopiero wiosną 2010 roku. Sugeruje to aktualizacja karty tytułu na stronach firmy SEGA.

Już 2 miliony użytkowników Runes of Magic
Już 2 miliony użytkowników Runes of Magic

Elrond, 7 października 2009, 07:57

Wydana nieco ponad pół roku temu, Runes of Magic, produkcja z gatunku MMO, od momentu swojego debiutu cieszy się niesłabnącą popularnością. Już sam start dzieła tajwańskiego studia Runewaker Entertainment był imponujący – w ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia serwerów zarejestrowało się w niej prawie 700 tysięcy graczy. W maju świat Runes of Magic przemierzało ponad milion graczy.

Nowe sterowniki do kart graficznych Nvidii już są

Elrond, 7 października 2009, 07:23

Można już pobierać nowe, opatrzone certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs), sterowniki do kart graficznych produkcji Nvidia. Otrzymały one numer 191.07, a wśród nowości które oferują znajduje się to, co lubimy najbardziej – zwiększenie wydajności w niektórych grach.

Wybrano dwudziestkę najlepszych wydawców 2009 roku
Wybrano dwudziestkę najlepszych wydawców 2009 roku

Jiker, 7 października 2009, 07:20

Poznaliśmy listę 20 najlepszych wydawców 2009 roku. Zestawienie, opracowane przez magazyn Game Developer oraz grupę badawczą Game Developer Research, powstało w oparciu o dane zebrane w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2009 roku. Stworzono je biorąc pod uwagę liczbę wydanych gier, otrzymane noty, rezultaty ich sprzedaży oraz ankiety wypełnione przez 900 profesjonalistów.