Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2009, 07:57

autor: Elrond

Już 2 miliony użytkowników Runes of Magic

Wydana nieco ponad pół roku temu, Runes of Magic, produkcja z gatunku MMO, od momentu swojego debiutu cieszy się niesłabnącą popularnością. Już sam start dzieła tajwańskiego studia Runewaker Entertainment był imponujący – w ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia serwerów zarejestrowało się w niej prawie 700 tysięcy graczy. W maju świat Runes of Magic przemierzało ponad milion graczy.

Wydana nieco ponad pół roku temu, Runes of Magic, produkcja z gatunku MMO, od momentu swojego debiutu cieszy się niesłabnącą popularnością. Już sam start dzieła tajwańskiego studia Runewaker Entertainment był imponujący – w ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia serwerów zarejestrowało się w niej prawie 700 tysięcy graczy. W maju świat Runes of Magic przemierzało ponad milion graczy z Europy i USA, natomiast obecnie, jak informują przedstawiciele wydawcy tytułu, Frogster Interactive, baza użytkowników dobiła do dwóch milionów!

Już 2 miliony użytkowników Runes of Magic - ilustracja #1

Zapewne duży wpływ na tak „gwałtowne” zainteresowanie bądź co bądź nowicjuszem w świecie MMO jest fakt, iż zarówno pobranie gry jak i sama rozgrywka są darmowe. Jednak nie oznacza to, że Runes of Magic jest produktem gorszej kategorii. Wprost przeciwnie, fani fantasy i potyczek sieciowych znajdą tu praktycznie wszystko o czym mogą zamarzyć – świat pełen niespodzianek, starożytnych zagadek, magicznych run (stąd tytuł), ciekawe możliwości kreacji postaci, rozbudowany system tworzenia przedmiotów oraz rankingowy, a także walki PvP, na które położono największy nacisk.

Początkowo Runes of Magic ukazała się w angielskiej i niemieckiej wersji językowej (pierwszy rozdział gry zatytułowany Rise of the Demon Lord). W zeszłym miesiącu świat gry powiększył się o rozdział drugi, The Elven Prophecy, wprowadzający wsparcie dla języka francuskiego i hiszpańskiego, a obecnie trwają prace nad przygotowaniem rosyjskiej wersji gry oraz innych lokalizacji.

Więcej informacji na temat opisywanej gry znajdziecie oczywiście w naszej Encyklopedii.

Ostatnia aktualizacja: 2009-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Runes of Magic

Runes of Magic