Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2009, 13:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (MotorStorm: Pacific Rift, Splinter Cell: Conviction, Divinity 2) 14/05/09

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: mini dodatki do MotorStorm: Pacific Rift, Castle Crashers z 900 tysiącami graczy, nowa strona Splinter Cell: Conviction, Radical Entertainment przenosi next-genową produkcję na Wii, nowe filmy z Worms 2: Armageddon i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: mini dodatki do MotorStorm: Pacific Rift, Castle Crashers z 900 tysiącami graczy, nowa strona Splinter Cell: Conviction, Radical Entertainment przenosi next-genową produkcję na Wii, nowe filmy z Worms 2: Armageddon i inne. Zapraszamy do lektury.

MotorStorm: Pacific Rift

Studio Evolution poinformowało, że przez kolejnych osiem tygodni gra wyścigowa MotorStorm: Pacific Rift będzie mogła liczyć na wsparcie ze strony małych DLC, wzbogacających ją każdorazowo o nowe schematy kolorystyczne dla trzech kolejnych pojazdów.

Transformers: Revenge of the Fallen

Koncern Activision ujawnił, że za ścieżkę dźwiękową do gry akcji Transformers: Revenge of the Fallen odpowiedzialni są Steve Jablonsky, Bobby Tahouri, Julien-K. Jablonsky. Pierwszy z wymienionych kompozytorów zasłynął z przygotowania oryginalnej oprawy muzycznej do strzelaniny Gears of War. Nowe Transformersy wydane zostaną na PC, PS3, Xboksa 360, PS2, Wii, NDS i PSP jeszcze tego lata.

Castle Crashers

W Castle Crashers, najnowszą propozycję zakręconego studia Behemoth, zagrało od sierpnia 2008 już 900 tysięcy posiadaczy konsoli Xbox 360. W związku z tym wyjątkowym osiągnięciem (chodzona bijatyka jest jedną z najpopularniejszych gier wydanych w ramach Xbox Live Arcade) producent zdecydował się uruchomić specjalny konkurs. Otóż, osoba, której uda się wytypować najbardziej zbliżoną datę i godzinę przekroczenia magicznej granicy miliona posiadaczy Castle Crushers, otrzyma w zamian spektakularną nagrodę. Więcej szczegółów już wkrótce.

Splinter Cell: Conviction

Temat nowej odsłony marki Splinter Cell – noszącej podtytuł Conviction - zaczyna powoli ożywiać. Po potwierdzeniu informacji o kontynuowaniu dewelopingu kolejnych przygód Sama Fishera oraz ustaleniu daty premiery na tegoroczny okres świąt Bożego Narodzenia, Ubisoft wykonał kolejny ruch. Tym razem jest nim uruchomienie nowego zwiastuna oficjalnej strony internetowej gry. Znajdujemy na nim logo organizacji Third Echelon, a także informację, że zawartość strony została objęta śledztwem. Poniżej umieszczono notkę mówiącą, iż osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat Sama Fishera powinny zgłosić je na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego Splinter Cell: Conviction. Czekamy na następne informacje.

PlayStation 3

Nowy firmware do konsoli PlayStation wydany zostanie już niebawem, poinformowała firma Sony Computer Entertainment. Niestety, poza poprawieniem odtwarzania niektórych formatów multimedialnych, nie wprowadzi on żadnych istotnych nowości.

Radical Entertainment

Firma Radical Entertainment poszukuje pracowników, którzy mogliby wspomóc ją przy przenoszeniu pewnego next-genowego tytułu na konsolę Nintendo Wii. Koncern Activisio zaprzeczył jednakże, jakoby chodziło tu o Prototype – produkcję, której światowa premiera odbędzie się 9 czerwca (12 w Europie). Radical odpowiedzialne jest jeszcze za nowe odsłony marki Crash Bandicoot oraz być może za nieujawnioną jeszcze pozycję opowiadającą o przygodach Spider-Mana.

Worms 2: Armageddon

Worms 2: Armageddon zostanie wydana jeszcze tego lata w ramach usługi Xbox Live Arcade. Odpowiedzialna za grę firma Team17 udostępniła właśnie zestaw trzech filmów prezentujących produkcję w akcji.

Divinity II: Ego Draconis

Firmy Larian Studios oraz dtp entertainment poinformowały o ukończeniu nagrań dubbingowych do gry cRPG Divinity II: Ego Draconis. Produkcja zostanie wydana w lipcu bieżącego roku na komputery osobiste i konsolę Xbox 360. Wokalami obdarzono 400 postaci.

Runes of Magic

W sieciową produkcję RPG o tytule Runes of Magic gra już milion graczy z Europy i Stanów Zjednoczonych, poinformowała niemiecka firma Frogster.

Atari

Japoński koncern Namco Bandai wykupił europejski oddział Atari, podległy dotąd firmie Infogrames (podobnie zresztą jak i ten z USA). Od tej chwili Atari i Infogrames będą prowadzić dotychczasową działalność wyłącznie na rynku amerykańskim. Pieczę nad marketingiem oraz dystrybucją gier w Europie w dalszym ciągu będzie jednak sprawować podległa Namco Bandai spółka Distribution Partners i do 2014 na pudełkach będziemy mogli znaleźć logo Atari.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Spore Hero

Spore Hero Arena

Time of Shadows

Champions Online

Trine

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Real Soccer 2009

Terminator Salvation: The Videogame

Spore Hero

Fight Night Round 4

Sacred 2: Fallen Angel

Fable II: See the Future Gramy!

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark video recenzja

gry