Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Runes of Magic (PC)
OkładkaRunes of Magic (PC)

Runes of Magic PC

Runes of Magic to pierwsze gra z gatunku MMORPG, za której stworzeniem stoi tajwańskie studio Runewaker Entertainment. Debiutancki produkt azjatyckiego zespołu można pobierać za darmo i używać go bez uiszczania żadnych opłat abonamentowych.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | MMORPG | MMO

Runes of Magic Premiera PC

19marca2009

pudełko PL

2marca2010

Steam

2lipca2018

producent: Runewaker Entertainment wydawca: Gameforge AG wydawca PL: Frogster Online Gaming GmbH Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Runes of Magic to pierwsze gra z gatunku MMORPG, za której stworzeniem stoi tajwańskie studio Runewaker Entertainment. Debiutancki produkt azjatyckiego zespołu można pobierać za darmo i używać go bez uiszczania żadnych opłat abonamentowych.

Akcja programu ma miejsce w rozległym uniwersum fantasy, gdzie na fanów sieciowych potyczek czeka ponad 600 różnorodnych misji. Każdy z uczestników ma możliwość wykreowania własnego bohatera i przydzielenia mu określonej klasy postaci. Kolejnym etapem jest rozwój umiejętności, zdobywanie skutecznych typów broni oraz interakcja z napotkanymi osobnikami. Prócz istot neutralnych, w grze przewijają się także liczne potwory, które w chwili, gdy pojawiają się na naszej drodze, są automatycznie dodawane do specjalnej bazy danych jako swego rodzaju karty.

Dużą rolę pełnią w Runes of Magic tytułowe kamienie runiczne. To dzięki nim ulepszamy swoje wyposażenie, ponadto regularnie korzystamy z magicznych właściwości, jakie nosi w sobie księga Taborea, której fragmentów szukamy wraz z innymi użytkownikami zarówno na powierzchni ziemi, jak i w rozbudowanych lochach. W grze nie brakuje też opcji formowania gildii – każda z grup bohaterów może nie tylko posiadać swoją siedzibę, ale również dostosowywać ją do własnych potrzeb np. poprzez odpowiednie umeblowanie.

Program stworzono z myślą o trybie Player vs. Player, co wspierane jest przez system rankingowy, do którego trafiają najlepsi gracze. W opisywanym MMO znajduje się też dom aukcyjny, gdzie możemy wylicytować upragnione przedmioty. Inne trzeba kupić bezpośrednio u handlarzy zaznaczonych na mapie i radarze towarzyszącym nam przez całą przygodę. Do celów podróży można z kolei dostać się pieszo oraz za pomocą rozmaitych wierzchowców. Dla szczególnie niecierpliwych klientów udostępniono natomiast wygodne teleporty.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 1603 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Runes of Magic cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Runes of Magic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Runes of Magic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 3.8 GB HDD
  • Windows XP