Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2012, 10:15

autor: Hed

Runes of Magic od teraz także w przeglądarce

Popularna gra MMO free to play Runes of Magic jest dostępna także z poziomu przeglądarki. To nowy pomysł firmy Frogster na to, by zachęcić graczy do sprawdzenia tej produkcji.

Runes of Magic od teraz także w przeglądarce - ilustracja #1

Frogster znalazł nowy sposób na to, aby zainteresować graczy swoją popularną grą free to play Runes of Magic. Od kilkudziesięciu godzin w produkcję można grać także za pośrednictwem przeglądarki. Z tego wygodnego dostępu do gry skorzystają podobno tylko osoby z Europy. Oficjalnie przeglądarkowy Runes of Magic działa w najnowszych wersjach Internet Explorer, Firefox oraz Chrome. Sprawdziliśmy – uruchomienie produkcji trwa tylko kilkanaście sekund.

Runes of Magic działający w okienku przeglądarki to efekt pracy firm Kalydo oraz Runewalker Entertainment, które przygotowały i testowały grę od wielu miesięcy. Żeby uruchomić produkcję wystarczy zainstalować oprogramowanie Kalydo Player i ściągnąć około 100 MB. Później możemy zalogować się na posiadane konto i rozpocząć zabawę na tych samych serwerach, co w wersji klasycznej. Wszelkie wątpliwości wyjaśniono na oficjalnym forum.

Przeniesienie gry do poziomu przeglądarki jest doskonałą metodą na to, aby pokazać ją nowym osobom. Gracze, którzy chcieliby przekonać się, czy Runes of Magic ich zainteresuje, nie muszą już ściągać obszernego klienta. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę i rozpocząć zabawę. Sam pomysł na MMO w okienku Opery, Internet Explorera, czy Firefoksa nie jest niczym nowym. W taki sposób funkcjonuje jeden z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku – RuneScape.

  1. Runes of Magic w przeglądarce