Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 maja 2009

Sega zapowiada rysunkowe wyścigi ze swoimi bohaterami
Sega zapowiada rysunkowe wyścigi ze swoimi bohaterami

fsm, 28 maja 2009, 20:00

W tryskającej feerią barw grze Sonic & SEGA All Stars Racing prym wiodą: słynny niebieski jeż i mnóstwo innych znanych postaci z gier firmy SEGA, a także pokręcone trasy, zróżnicowane wehikuły i wielka łycha wybuchów.

Twierdza MMO w przyszłym roku
Twierdza MMO w przyszłym roku

ziooleck, 28 maja 2009, 18:30

Gry napisane pod przeglądarki od dawna cieszą się całkiem sporym uznaniem. Oferowana przez nie prosta konwencja i możliwość zabawy w dowolnym momencie świetnie wpisuje się w gusta zabieganego społeczeństwa. Tym lepszą wiadomością jest fakt, że Firefly Studios szykuje nam tytuł MMO osadzony w realiach jednej z kultowych strategii.

Poradnik: Bionic Commando

Redakcja GRYOnline.pl, 28 maja 2009, 17:47

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do konsolowej wersji gry Bionic Commando. Tekst ten zawiera przede wszystkim bardzo szczegółowy opis przejścia wszystkich trzech aktów tej dość wymagającej produkcji."

Znamy wymagania stawiane przez Więzy Krwi
Znamy wymagania stawiane przez Więzy Krwi

ziooleck, 28 maja 2009, 14:50

Call of Juarez: Więzy Krwi to jedna z tych polskich produkcji, które mają spore szanse zaistnieć również na zachodzie. Wiele godzin pracy deweloperów z Techlandu przekłada się na dopracowaną produkcję podgrzaną unikalną atmosferą Dzikiego Zachodu. Premiera wersji PC już niebawem, a tymczasem warto zorientować się, jakim sprzętem trzeba dysponować by w pełni cieszyć się kręceniem coltów.

Wieści ze świata (Killzone 2, BioShock, Castlevania) 28/05/09

Jiker, 28 maja 2009, 14:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: EA i Activision z listami wydawniczymi na E3, prezentacja MAG na E3, adaptacja filmowa Castlevania podobno skasowana, Echoes of War ponownie w sprzedaży i inne. Zapraszamy do lektury.

Były więzień Guantanamo wspiera produkcję gry o słynnym więzieniu
Były więzień Guantanamo wspiera produkcję gry o słynnym więzieniu

Jiker, 28 maja 2009, 12:59

Brytyjskie media dotarły do interesującej wiadomości. Okazuje się, że jednym z konsultantów pracujących przy produkcji gry Rendition: Guantanamo autorstwa szkockiego zespołu deweloperskiego T-Enterprise jest Moazzam Begg. Brytyjski muzułmanin podejrzewany był przez pewien czas o współpracę z Al-Kaidą. Wojsko amerykańskie przetrzymywało go przez ponad trzy lata w więzieniu Guantanamo.

Królewska 57 - odc. 52 - Żywot herosa poczciwego
Królewska 57 - odc. 52 - Żywot herosa poczciwego

Antoni Łuchniak & fsm, 28 maja 2009, 12:30

A gdyby tak Cole McGrath grasował w Warszawie?

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji Prototype
Wymagania sprzętowe pecetowej wersji Prototype

Hed, 28 maja 2009, 11:38

Na oficjalnym forum poświęconym grze Prototype opublikowano jej minimalne wymagania sprzętowe. Nowe dzieło studia Radical Entertainment, odpowiedzialnego chociażby za Scarface: The World is Yours i The Incredible Hulk: Ultimate Destruction, zostanie wydane już w przyszłym miesiącu. Polscy miłośnicy otwartych światów, w których można siać destrukcję, otrzymają produkt dokładnie 19 czerwca tego roku.

Nowe MMO prosto od Square Enix
Nowe MMO prosto od Square Enix

ziooleck, 28 maja 2009, 11:20

Od kilku dni temat trzech nowych tytułów od Square Enix nie schodzi z ust miłośników jRPG. Niestety, szczegóły dotyczące gier pozostaną okryte tajemnicą do czasu konferencji, która odbędzie się już w przyszły czwartek na E3. Mimo tego już teraz wyciekły informacje, które w znaczący sposób naświetlają jeden z projektów.

Ubisoft w liczbach
Ubisoft w liczbach

Jiker, 28 maja 2009, 10:45

Francuski koncern Ubisoft podzielił się kolejnymi szczegółami z raportu finansowego za 2009 rok fiskalny. W dwunastomiesięcznym okresie zakończonym 31 marca firma odnotowała znaczący wzrost przychodów. Po raz kolejny wypracowała również zysk, dowodząc, że światowa recesja nie jest jej straszna. Podzieliła się z nami również informacjami na temat swoich przyszłych planów.

Nietrafione prognozy - rynek PC obiera prowadzenie
Nietrafione prognozy - rynek PC obiera prowadzenie

ziooleck, 28 maja 2009, 10:30

Ostatnio często mówi się o siejącej spustoszenie recesji. Na barki kryzysu zrzuca się masowe restrukturyzacje, wzrost cen dóbr i usług, a nawet coraz większe natężenie przestępczości. Jaki ma to związek ze światem elektronicznej rozrywki? Otóż wygląda na to, że mimo tych wszystkich nieszczęść, rynek gier komputerowych ma się wyśmienicie.

Nowa gra fantasy od twórców serii Dynasty Warriors
Nowa gra fantasy od twórców serii Dynasty Warriors

Elrond, 28 maja 2009, 10:26

Przedstawiciele firmy Koei poinformowali, iż jej oddział deweloperski, Omega Force, odpowiedzialny m.in. za stworzenie bardzo popularnego cyklu Dynasty Warriors, pracuje nad zupełnie nową produkcją. Będzie to RPG osadzony w świecie fantasy, zatytułowany Trinity: Zill O'll Zero. Gra ukaże się w Japonii pod koniec roku – póki co nie zapowiedziano ani amerykańskiej, ani europejskiej jej premiery.

Relic tworzy grę Warhammer 40,000: Space Marine na Xboksa 360 i PlayStation 3
Relic tworzy grę Warhammer 40,000: Space Marine na Xboksa 360 i PlayStation 3

Hed, 28 maja 2009, 10:08

Studio Relic, znane między innymi z gier Homeworld, Company of Heroes i serii Dawn of War, pracuje nad nową produkcją opartą na motywach Warhammera 40.000, przeznaczoną wyłącznie na konsole. W grze Warhammer 40,000: Space Marine wcielimy się naturalnie w pojedynczego Space Marinesa i otrzymamy kampanię wypełnioną po brzegi akcją. Jej przedsmak pokazano w krótkim zwiastunie.

Dwa miliony użytkowników Free Realms w ciągu miesiąca
Dwa miliony użytkowników Free Realms w ciągu miesiąca

Hed, 28 maja 2009, 09:22

Free Realms, sieciowa gra dla wielu użytkowników skierowana głównie do młodszych graczy, cieszy się podobno ogromną popularnością. W ciągu zaledwie miesiąca zainteresowało się nią ponad 2 miliony użytkowników z całego świata. Powyższą informację podali twórcy tytułu, dodatkowo komentując sprawę i przedstawiając kilka statystyk dotyczących społeczności graczy skupionych wokół tego pomysłu.

Ubisoft zapowiada kontynuację Shaun White Snowboarding: Road Trip
Ubisoft zapowiada kontynuację Shaun White Snowboarding: Road Trip

Jiker, 28 maja 2009, 09:20

Wraz z publikacją rocznego raportu finansowego, którego najistotniejsze szczegóły przedstawimy Wam już wkrótce, koncern Ubisoft pokusił się o ujawnienie kilku interesujących wiadomości. Poza prezentacją szczegółów planu wydawniczego na resztę 2009 roku znalazła się wśród nich oficjalna zapowiedź nowej odsłony marki Shaun White Snowboarding.

Twórcy Bionic Commando na bruku?

Elrond, 28 maja 2009, 08:53

Wygląda na to, iż mimo szumnych zapowiedzi o końcu kryzysu, który dotknął również branżę rozrywki elektronicznej, ma się on „całkiem dobrze”. Do grona firm, na których odcisnął swoje piętno, prawdopodobnie dołączył szwedzki deweloper GRIN.

Data wydania kolejnego Wolfensteina
Data wydania kolejnego Wolfensteina

Hed, 28 maja 2009, 08:49

Firma Activision ujawniła, że porządek w świecie nazistów korzystających z paranormalnych mocy zaprowadzimy już 4 sierpnia tego roku. Taka data premiery została podana w związku z prezentacją tytułów, znajdujących się w ofercie wydawcy na targi E3. Na forum gry podano, że dotyczy ona na razie tylko rynku amerykańskiego. Wolfenstein pojawi się na pecety i konsole (PlayStation 3, Xbox 360).

Przybliżone daty premier gier Ubisoftu (Assassin's Creed II, Splinter Cell: Conviction)
Przybliżone daty premier gier Ubisoftu (Assassin's Creed II, Splinter Cell: Conviction)

Hed, 28 maja 2009, 08:15

Firma Ubisoft przedstawiła ogólny plan wydawniczy na trzeci i czwarty kwartał obecnego roku finansowego. Dowiedzieliśmy się więc przede wszystkim, że w listopadzie i grudniu zobaczymy dwie niewątpliwie głośne produkcje – Assassin's Creed II oraz Splinter Cell: Conviction – oraz trzy gry wyłącznie na konsolę Wii: Red Steel 2, Shaun White Snowboarding: World Stage i Rabbids Go Home.