Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 maja 2009

Data premiery najnowszych przygód Harry'ego Pottera
Data premiery najnowszych przygód Harry'ego Pottera

Jiker, 14 maja 2009, 15:20

Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Electronic Arts ujawniły datę premiery gry Harry Potter and the Half-Blood Prince. Dzieło powstające w oparciu o szóstą część przygód młodego czarodzieja trafi do amerykańskich sklepów już 30 czerwca. Trzy dni później zagrają w nie także Europejczycy. Stanie się to tuż przed kinową premierą filmu opowiadającego o tych samych wydarzeniach.

Poradnik: X-Men Origins: Wolverine

Redakcja GRYOnline.pl, 14 maja 2009, 15:19

„Gra X-Men Origins: Wolverine wykorzystuje filmową licencję, jednakże nie jest przeniesionym na ekrany monitorów i telewizorów scenariuszem, a raczej uzupełnieniem i dopowiedzeniem pewnej historii. Głównym bohaterem jest tutaj Wolverine (Rosomak), jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej lubianych mutantów z komiksowego uniwersum Marvela."

W tegorocznym NHL od EA będzie tryb bijatyki FPP
W tegorocznym NHL od EA będzie tryb bijatyki FPP

fsm, 14 maja 2009, 14:45

Kanadyjski oddział Electronic Arts zapowiedział właśnie nową odsłonę hokejowej serii gier spod znaku NHL. Produkcja z numerem 10 w tytule ma zamiar wprowadzić markę w zupełnie nowy wymiar prawdziwie twardej i emocjonującej rozgrywki.

Lubisz Pure? Pokochasz MX vs. ATV Reflex
Lubisz Pure? Pokochasz MX vs. ATV Reflex

fsm, 14 maja 2009, 14:15

Rainbow Studios przygotowuje na zlecenie THQ nową grę dla miłośników wertepów, błota, śniegu, kurzu i szeroko pojętego wyścigowego amoku w rozkosznych okolicznościach przyrody. MX vs. ATV Reflex będzie wyjątkowym połączeniem radochy znanej z gry Pure oraz Sega Rally.

Wieści ze świata (MotorStorm: Pacific Rift, Splinter Cell: Conviction, Divinity 2) 14/05/09

Jiker, 14 maja 2009, 13:50

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: mini dodatki do MotorStorm: Pacific Rift, Castle Crashers z 900 tysiącami graczy, nowa strona Splinter Cell: Conviction, Radical Entertainment przenosi next-genową produkcję na Wii, nowe filmy z Worms 2: Armageddon i inne. Zapraszamy do lektury.

Królewska 57 - odc. 50 - Making of...
Królewska 57 - odc. 50 - Making of...

Antoni Łuchniak & fsm, 14 maja 2009, 13:00

Wyobraźnia to u twórców gier rzecz pożądana.

Sprzedaż PlayStation 3 w Polsce – Sony wyjaśnia

fsm, 14 maja 2009, 12:55

Wczoraj przekazaliśmy Wam informację od polskiego oddziału Sony dotyczącą sprzedaży konsoli PlayStation 3 w Polsce. W komentarzach pojawiły się pewne wątpliwości i pytania, Sony postanowiło więc wyjaśnić całą sprawę.

Sony ujawnia dane za rok fiskalny 2008; PS3 Slim w produkcji?
Sony ujawnia dane za rok fiskalny 2008; PS3 Slim w produkcji?

fsm, 14 maja 2009, 12:33

31 marca już daleko za nami, przyszła więc pora, by Sony pochwaliło się obszernym podsumowaniem zakończonego ponad miesiąc temu roku fiskalnego. W skrócie? Sprzedaż gier rośnie, sprzedaż PlayStation 3 rośnie, ale Sony wciąż traci.

Ubisoft zapowiada nową odsłonę marki Might & Magic
Ubisoft zapowiada nową odsłonę marki Might & Magic

Jiker, 14 maja 2009, 11:59

Francuski koncern Ubisoft przedstawił pierwsze informacje na temat Might & Magic Clash of Heroes, najnowszej odsłony marki Might & Magic. Produkcja zostanie wydana wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS i będzie stanowić połączenie kilku popularnych gatunków. Dewelopingiem dzieła zajmuje się kanadyjskie studio Capybara Games.

Internetowa ankieta sugeruje konwersję Lord of the Rings Online na Xboksa 360
Internetowa ankieta sugeruje konwersję Lord of the Rings Online na Xboksa 360

Jiker, 14 maja 2009, 11:00

Serwis Gamedaily dotarł do internetowej ankiety, która najwidoczniej nie tylko potwierdza produkcję MMO Lord of the Rings Online na konsolę Xbox 360, ale także prezentuje propozycje co do struktury płatności oraz publikacji dodatkowej zawartości. W jej ramach ujawnionych zostało również kilka potencjalnych cech produkcji, w tym krótki opis właściwej rozgrywki.

Unikalna rasa w Dragon Age: Początek
Unikalna rasa w Dragon Age: Początek

ziooleck, 14 maja 2009, 11:00

Bioware nie przestaje zaskakiwać. Tworzone przez to studio Dragon Age: Początek już dawno wzbudziło zainteresowanie wśród licznych fanów cRPG. Tym razem jednak wzrok na tę pozycję skierowali również inni gracze. Wszystko to za sprawą ujawnionej niedawno unikalnej rasy. W tym momencie wszyscy miłośnicy domowych pupilków mogą zasłonić oczy, przed Wami Mabari War Dog.

Ciemne chmury nad Stargate Worlds
Ciemne chmury nad Stargate Worlds

fsm, 14 maja 2009, 10:48

Na pewno wielu jest graczy oczekujących z wytęsknieniem dnia premiery ciekawie zapowiadającego się MMORPG na bazie serialu Gwiezdne Wrota. Pojawiły się jednak kolejne przesłanki sugerujące, że (delikatnie mówiąc) przyszłość gry może rysować się w ciemnych barwach.

Nowe dodatki dla Team Fortress 2
Nowe dodatki dla Team Fortress 2

ziooleck, 14 maja 2009, 10:40

Wielu graczy Team Fortress 2 już jakiś czas temu zaczęło domagać się nowych dodatków. Pomysł podchwyciło Valve, które po krótkim okresie przestoju dosłownie zaleje nas przygotowanymi udoskonaleniami. Nowe mapy i umiejętność dla Snipera brzmią nieźle, prawda? A to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Ponad miliard euro kary dla Intela
Ponad miliard euro kary dla Intela

ziooleck, 14 maja 2009, 10:20

Zacięta rywalizacja pomiędzy Intelem a AMD trwa nieprzerwanie od wielu lat. Nie ma nic w tym złego, gdyż zazwyczaj pozytywnie odbija się to na rynku oraz konsumentach. Są jednak granice, których nie należy przekraczać. Przekonał się o tym pierwszy z koncernów, który zgodnie z wyrokiem sądu ma zapłacić karę przekraczającą 1 miliard euro.

Monolith zapowiada drugie DLC do F.E.A.R. 2: Project Origin
Monolith zapowiada drugie DLC do F.E.A.R. 2: Project Origin

Jiker, 14 maja 2009, 09:25

Zgodnie z zapowiedziami firmy Warner Bros. oraz studia Monolith DLC o tytule Toy Soldiers nie będzie jedyną tego typu publikacją opracowaną z myślą o strzelaninie FPP F.E.A.R. 2: Project Origin. Już 21 maja w ramach Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Network wydany zostanie bowiem kolejny mini-dodatek, po raz kolejny rozbudowujący tryb rozgrywki sieciowej o kilka nowych elementów.

W ciągu miesiąca w Polsce przybyło 100 tysięcy wirtualnych meneli
W ciągu miesiąca w Polsce przybyło 100 tysięcy wirtualnych meneli

Hed, 14 maja 2009, 09:05

Otrzymaliśmy informację, że polska wersja przeglądarkowej produkcji Pennergame, pochodzącej zza zachodniej granicy, zainteresowała 100 tysięcy użytkowników w ciągu zaledwie miesiąca. Tyle osób zarejestrowało się przynajmniej na oficjalnej stronie gry, co można podejrzeć w statystykach. W tej internetowej propozycji możemy, jak głosi opis, przejść drogę od bezdomnego do właściciela pałacu.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (26 kwietnia - 2 maja 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (26 kwietnia - 2 maja 2009)

Przemysław Zamęcki, 14 maja 2009, 08:57

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 26 kwietnia do 2 maja 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Zobaczymy więcej dodatków DLC do Fallouta 3?
Zobaczymy więcej dodatków DLC do Fallouta 3?

Hed, 14 maja 2009, 08:45

Pete Hines z Bethesdy zasugerował, że Broken Steel niekoniecznie będzie ostatnim rozszerzeniem DLC do gry studia, czyli Fallouta 3. Być może zobaczymy ich więcej, bo, jak mówi autor, wydane już pakiety – Operation Anchorage, The Pitt oraz Broken Steel – cieszyły się ogromną popularnością. Wcześniej pojawiły się plotki, co do rzekomego czwartego dodatku (Point Look), ale szybko je ucięto.

inFamous zagwarantuje kilkanaście godzin zabawy
inFamous zagwarantuje kilkanaście godzin zabawy

Jiker, 14 maja 2009, 08:35

inFamous z każdym dniem wydaje się nabierać klasy i coraz to bardziej intrygować kolejnych posiadaczy PlayStation 3. Wielu z nich wyraża jednak obawę, czy dzieło ekipy Sucker Punch jest w stanie spełnić pokładane w nim nadzieje. Produkcja oferująca otwarty świat z elektryzującym bohaterem na czele ma szansę dokonać tego co najmniej w przypadku jednego elementu – długości rozgrywki.

Red Dead Redemption z rozbudowanym multiplayerem
Red Dead Redemption z rozbudowanym multiplayerem

Jiker, 14 maja 2009, 08:30

Dan Houser z Rockstar Games ujawnił w wywiadzie dla serwisu IGN kilka szczegółów na temat największego rywala polskiego Call of Juarez: Bound in Blood – dzieła studia Rockstar San Diego, noszącego tytuł Red Dead Redemption. Najważniejszym jest potwierdzenie, iż w grze zawarty zostanie sieciowy tryb rozgrywki wieloosobowej.

Etyka w branży gier
Etyka w branży gier

Łosiu, 14 maja 2009, 08:21

Wczoraj w telewizji internetowej IGtv prowadzonej przez portal Wirtualna Polska opublikowany został około trzydziestominutowy wywiad, w którym wziął udział prezes firmy GRY-OnLine S.A., pan Mariusz Klamra znany na naszym forum pod ksywką DeSade. Całość dotyczyła ogólnie pojętej etyki dziennikarskiej w polskiej branży gier.