Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2009, 11:59

Ubisoft zapowiada nową odsłonę marki Might & Magic

Francuski koncern Ubisoft przedstawił pierwsze informacje na temat Might & Magic Clash of Heroes, najnowszej odsłony marki Might & Magic. Produkcja zostanie wydana wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS i będzie stanowić połączenie kilku popularnych gatunków. Dewelopingiem dzieła zajmuje się kanadyjskie studio Capybara Games.

Francuski koncern Ubisoft przedstawił pierwsze informacje na temat Might & Magic Clash of Heroes, najnowszej odsłony marki Might & Magic. Produkcja zostanie wydana wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS i będzie stanowić połączenie kilku popularnych gatunków. Dewelopingiem dzieła zajmuje się kanadyjskie studio Capybara Games, pracujące także nad grą logiczną Critter Crunch (premiera w ramach PlayStation Network w trzecim kwartale bieżącego roku).

Ubisoft zapowiada nową odsłonę marki Might & Magic - ilustracja #1

Nowe spojrzenie na markę Might & Magic.

Might & Magic Clash of Heroes będzie łączyć w sobie elementy cRPG, gry logicznej oraz strategii turowej. Graficznie przypominać będzie niektórych przedstawicieli gatunku jRPG, z turowym Final Fantasy Tactics na czele. Twórcy założyli, że fabuła produkcji podzielona zostanie na pięć odrębnych opowieści, stanowiących zazębiające się ze sobą kampanie. W trakcie rozgrywki będziemy brać udział nie tylko w walkach, ale skupimy się również na eksploracji terenów oraz rozmowach z bohaterami niezależnymi. To właśnie oni w większości przypadków zlecać nam będą różnorodne zadania. Twórcy nie ujawnili niestety zbyt wielu informacji na temat mechaniki rozgrywki. Możemy jedynie zakładać, że będzie stanowić ona dosyć luźną adaptację systemu znanego z serii Heroes of Might & Magic.

W Might & Magic Clash of Heroes spory nacisk położony zostanie na kwestię tworzenia i zarządzania drużyną. Gracz będzie w stanie nie tylko obmyślać różnorodne strategie walki, ale także wymienić członków zespołu na lepszych i radzących sobie efektywniej z konkretnymi przeciwnikami. Naszą ekipę współtworzyć będą nie tylko rycerze, ale także zwinne elfy, czarodzieje, nekromanci oraz potężne demony, nad którymi wcześniej trzeba odpowiednio zapanować. Produkcja oferować będzie także tryb rozgrywki dla dwóch osób. Gracze otrzymają możliwość wystawienia w nim swoich drużyn i wzięcia udziału w walce.

Might & Magic Clash of Heroes wydane zostanie w sierpniu bieżącego roku wyłącznie na Nintendo DS. Przypominamy, że ostatnią odsłoną marki Might & Magic było Dark Messiah of Might and Magic, wydane w 2006 i 2008 roku odpowiednio na PC oraz Xboksa 360 (w tym wypadku z podtytułem Elements).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej