Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 maja 2009

Nowe materiały z Red Dead Redemption i Call of Juarez: Więzy krwi. Szykuje się pojedynek w samo południe?
Nowe materiały z Red Dead Redemption i Call of Juarez: Więzy krwi. Szykuje się pojedynek w samo południe?

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 21:48

W sieci pojawiły się nowe materiały z Red Dead Redemption oraz polskiego Call of Juarez: Więzy krwi. Pierwsza z wymienionych produkcji, tworzona przez jedną z ekip Rockstara, otrzymała nowe fotki i pierwszy zwiastun, który prezentuje się znakomicie. W przypadku dzieła Techlandu jakiś czas temu ruszyła oficjalna strona gry, zawierająca sporo informacji. Kto wygra w tym bezpardonowym pojedynku?

Poradnik: BattleForge

Redakcja GRYOnline.pl, 6 maja 2009, 20:46

„Witaj w poradniku do BattleForge – gry nie tyle bardzo trudnej, co dosyć rozbudowanej. Znajdziesz tutaj opis wszystkich 200 kart, które zostały udostępnione graczom z dniem premiery. W poradniku zamieściłem także solucję do czterech pierwszych scenariuszy z kampanii dla jednego gracza – podczas lektury poznasz zawiłości rozgrywki PvE i zaznajomisz się z czterema podstawowymi taliami, które otrzymasz tuż po założeniu konta."

Ruszyły zapisy na betę StarCrafta II

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 20:13

Firma Blizzard przyjmuje zgłoszenia na testy jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku, czyli StarCrafta II. Tak przynajmniej wynika z informacji umieszczonej w serwisie World of Warcraft. Według niej beta rozpocznie się już w nadchodzących miesiącach. Żeby spróbować swoich szans trzeba zarejestrować się na stronie Battle.net i przekazać konfigurację sprzętową posiadanego peceta.

Oficjalne fotki z Superstars V8 Racing
Oficjalne fotki z Superstars V8 Racing

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 20:13

W sieci pojawiło się dziesięć fotek z zapowiadanej na czerwiec tego roku produkcji Superstars V8 Racing. Dzieło studia Milestone będzie opowiadało o tytułowym, włoskim wyścigu, w którym zmagają się ze sobą potężne maszyny. Na zdjęciach przedstawiających bezpośrednio rozgrywkę można podejrzeć kilka torów i samochodów. Prezentują się one raczej ciekawie, więc zapewne zainteresują fanów motoryzacji.

Epic zapowiada nowe DLC dla pięciu milionów posiadaczy Gears of War 2
Epic zapowiada nowe DLC dla pięciu milionów posiadaczy Gears of War 2

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 18:45

Z okazji zbliżającego się przekroczenia pięciu milionów sprzedanych egzemplarzy Gears of War 2 firma Epic Games wprowadzi z tej okazji na rynek specjalną kompilację. W jej skład wejdą wszystkie dotychczas opublikowane dodatki do najnowszych przygód Marcusa Feniksa oraz zupełnie nowe rozszerzenie, noszące nazwę Dark Corners.

Wygraj PLAYSTATION 3 z grą Buzz! Polskie Łamigłówki
Wygraj PLAYSTATION 3 z grą Buzz! Polskie Łamigłówki

Przemysław Zamęcki, 6 maja 2009, 17:34

W związku z rozpoczęciem Międzynarodowych Mistrzostw Świata w grze Buzz!, serwis Gry-Online wspólnie z firmą Sony Komputer Entertainment Polska przygotowywał dla swoich czytelników specjalny konkurs, w którym główną nagrodą jest konsola PlayStation 3 wraz z grą Buzz! Polskie Łamigłówki.

Pakiet telekomunikacyjny odrzucony

Michał Zieliński, 6 maja 2009, 16:05

Czarne chmury, które jakiś czas temu zebrały się nad wolnym internetem, zostały rozproszone. Po długiej debacie i emocjonującym głosowaniu Parlament Europejski odrzucił budzący kontrowersje pakiet telekomunikacyjny. Sprawa nie została jednak ostatecznie zakończona.

Informacje o polskiej premierze Call of Juarez: Więzy Krwi
Informacje o polskiej premierze Call of Juarez: Więzy Krwi

Filip Grabski, 6 maja 2009, 15:39

Firma Techland przekazała dziś oficjalne informacje dotyczące polskiej premiery świetnie zapowiadającego się prequela gry Call of Juarez. Z wielką radością powiadamiamy, że Więzy Krwi pojawią się u nas w dniu premiery światowej.

Pogromcy Duchów czasowo tylko na konsolach Sony?!
Pogromcy Duchów czasowo tylko na konsolach Sony?!

Przemysław Bartula, 6 maja 2009, 14:00

Perypetie konsolowego Ghostbusters rosną do miana trzymającego w napięciu thrillera. Oparty na filmie tytuł borykał się już z poważnym problemem braku wydawcy (patrz news - Activision tnie Vivendi - niepewna przyszłość Ghostbusters...), a dziś mamy do czynienia z kolejnym niekonwencjonalnym wydawniczym posunięciem.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 maja 2009)

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 13:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: siedemnaście lat Wolfensteina, Crysis Maximum Edition w sklepach, wartość chińskiego rynku gier, kompletna edycja Civilization IV i inne. Zapraszamy do lektury.

Gralingrad - odstresowywacz
Gralingrad - odstresowywacz

Norbert Szamota, 6 maja 2009, 13:00

Czasami człowieka grającego w gry kilka lat po ich premierze nachodzi myśl, by rzucić to wszystko i zająć się czymś zupełnie innym.

Projekt międzynarodowego prawa autorskiego zmieni oblicze Internetu?

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 13:00

New York Times donosi, że w Strasburgu zgłoszono plan dotyczący praw autorskich w sieci na terenie Unii Europejskiej. W dużym skrócie, miałby on pozwolić użytkownikom kupować produkty przez Internet w sklepach mieszczących się na terenie wszystkich 27 krajów Unii, bez specjalnych ograniczeń. Propozycja przedstawiona przez Viviane Reding i Meglenę Kunevą może mieć spore znaczenie także dla Polaków.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (26 kwietnia - 2 maja)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (26 kwietnia - 2 maja)

Przemysław Zamęcki, 6 maja 2009, 12:59

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 26 kwietnia a 2 maja.

Bioshock 3 nadal w Rapture?
Bioshock 3 nadal w Rapture?

Filip Grabski, 6 maja 2009, 12:44

W obszernym wywiadzie, którego serwisowi OXM udzielił Jordan Thomas z 2K Marin, szef całego przedsięwzięcia znanego jako Bioshock 2, pojawiły się ciekawe wątki dotyczące przyszłości uniwersum gry i nie tylko. Zainteresowani?

Ujawniono pierwsze instrumenty do The Beatles: Rock Band
Ujawniono pierwsze instrumenty do The Beatles: Rock Band

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 12:15

Firmy Harmonix oraz MTV ujawniły wygląd pierwszych replik instrumentów liverpoolskiej czwórki The Beatles, przy pomocy których będziemy mogli odegrać utwory zawarte w kompilacji The Beatles: Rock Band. Są nimi dwie plastikowe gitary elektryczne. Trafią one do sprzedaży 9 września – w dniu światowej premiery dzieła – prawdopodobnie podnosząc, i to dosyć znacząco, cenę gry.

Twórcy Command & Conquer 3 i Medal of Honor pracują nad nowym FPS-em?

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 12:10

Electronic Arts Los Angeles poszukuje pracownika, który pomógłby przy nowej pierwszoosobowej strzelance, znajdującej się we wczesnym stadium produkcji. Chociaż nie podano żadnych bliższych szczegółów na temat tego tajemniczego dzieła, to podobno będzie to najlepszy projekt, nad jakim studio kiedykolwiek pracowało. Twórcy Medal of Honor mają coś w zanadrzu czy to tylko czcze przechwałki?

Blizzard Entertainment oferuje pracę Polakom

Piotr Siejczuk, 6 maja 2009, 11:48

O tym, że firma Blizzard Entertainment zawsze dbała i nadal dba o swoich fanów, wie chyba każdy gracz na świecie. Szerzej na ten temat pisał m.in. U.V. Impaler w ostatniej zapowiedzi Diablo III. Wielu polskich fanów uważało jednak, że są nieco pomijani przynajmniej w kontekście gry MMOcRPG studia, tj. World of WarCraft. Co prawda wiele w tym temacie się nie zmieniło, ale niezaprzeczalnym faktem jest również to, że Blizzard pamięta i ma na uwadze graczy z naszego nadwiślańskiego kraju. Świadczą o tym dobitnie ostatnie oferty pracy, jakie pojawiły się w katalogu europejskiego oddziału firmy.

Indiana Jones and the Staff of Kings z trybem kooperacji
Indiana Jones and the Staff of Kings z trybem kooperacji

Filip Grabski, 6 maja 2009, 10:52

Premiera najnowszych wirtualnych przygód człowieka, który rozwiązanie każdego problemu wymyśla po drodze, odbędzie się już w pierwszej połowie czerwca. Dzisiaj mamy do przekazania nową ciekawą informację dotyczącą Indiana Jones and the Staff of Kings.

Ogromny sukces pierwszego DLC do Call of Duty: World at War
Ogromny sukces pierwszego DLC do Call of Duty: World at War

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 10:30

Kto by pomyślał, że dodatkowe mapy do Call of Duty: World at War, produkcji stawianej zdecydowanie niżej aniżeli Call of Duty 4: Modern Warfare i podobno już zapomnianej, będą się cieszyć tak wielką popularnością. Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o nabyciu ich przez milion posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360, a dzisiaj wiemy już, że rezultat ten został podwojony.

Wydawca FlatOuta wyprzedaje swoje marki i zwalnia pracowników

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 10:20

Brytyjski wydawca Empire Interactive znalazł się pod nadzorem zewnętrznej firmy z powodu kłopotów finansowych. Rozpoczęto wyprzedaż rozmaitych marek i inne czynności ograniczające wydatki. Na pierwszy ogień poszły prawa do wydawania kilku tytułów, które trafiły do New World IP. Wiemy, że nie ma planów odnośnie możliwego sprzedania firmy, więc najprawdopodobniej zostanie ona zamknięta.

EA o finansach, rynku gier PC, konsolach stacjonarnych i plotkach o przejęciu przez Apple
EA o finansach, rynku gier PC, konsolach stacjonarnych i plotkach o przejęciu przez Apple

Piotr Doroń, 6 maja 2009, 09:59

Koncern Electronic Arts opublikował szczegóły raportu finansowego za roczny okres zakończony 31 marca 2009 roku. Wynika z niego, że jeden z największych światowych wydawców gier poniósł w trakcie owych dwunastu miesięcy niezwykle wysokie straty. Prezes firmy uspokaja jednak inwestorów, zabiera głos w sprawie wyścigu konsol oraz zapewnia, że rynek gier PC ma się naprawdę dobrze.

Powstanie gra bazująca na serialu Dynastia Tudorów
Powstanie gra bazująca na serialu Dynastia Tudorów

Maciej Śliwiński, 6 maja 2009, 08:57

Powstanie kolejna gra na bazie popularnego telewizyjnego serialu. Wydawca Merscom wraz ze stacją Showtime poinformowali wczoraj o rozpoczęciu prac nad przeniesieniem na ekrany komputerów serialu Dynastia Tudorów.

Twórca Tabula Rasa pozywa NC Soft

Szymon Liebert, 6 maja 2009, 08:33

Według doniesień przedstawianych przez serwis Kotaku Richard Garriott, twórca między innymi serii kilkunastu części Ultimy, zażądał od swojego poprzedniego pracodawcy – NCsoft, 24 milionów dolarów rekompensaty. Znany wielu fanom rozrywki elektronicznej autor podobno złożył sprawę do sądu, oskarżając wspomnianą firmę o defraudację. Czyżby szykował się kolejny skandal w branży gier?