Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2009, 13:30

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: siedemnaście lat Wolfensteina, Crysis Maximum Edition w sklepach, wartość chińskiego rynku gier, kompletna edycja Civilization IV i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: siedemnaście lat Wolfensteina, Crysis Maximum Edition w sklepach, wartość chińskiego rynku gier, kompletna edycja Civilization IV i inne. Zapraszamy do lektury.

Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D, jedna z najstarszych strzelanin FPP, skończyła wczoraj siedemnaście lat. Dzieło ekipy id Software trafiło na niezliczoną liczbę platform, w tym komórki. Największą liczbę fanów ma jednak ciągle wśród rdzennie pecetowych graczy.

Blizzcon

Począwszy od 16 maja rozpocznie się sprzedaż biletów na czwarty w historii Blizzcon – imprezę dla fanów firmy Blizzard. Pojedyncze wejściówki będzie można nabyć za równowartość 125 dolarów. W przypadku gdy pierwszy rzut okaże się niewystarczający, Blizzard udostępni kolejny zestaw biletów. Będzie je można kupić od 30 maja. Blizzcon 2009 zostanie zorganizowany w dniach 21-22 sierpnia w Anaheim Convention Center.

Crysis

Do sklepów powędrował specjalny zestaw strzelaniny Crysis. W skład kosztującej 39,99 dolarów paczki Crysis Maximum Edition wchodzi Crysis, Crysis: Warhead oraz sieciowy Crysis Wars. Produkt można znaleźć w ofercie Steama, Amazona, GameStop, Direct2Drive oraz GamesPlanet.

Chiny

Światowi analitycy przewidują, że w 2009 roku wartość chińskiego rynku gier osiągnie poziom 2,8 miliarda dolarów. Zdecydowana większość przychodu, bo około 70%, wypracowana zostanie przez fanów sieciowych produkcji MMO.

Dragon Age: Origins

Latem bieżącego roku do sklepów powędruje papierowe wydanie gry RPG Dragon Age: Origins, stanowiące jeden z etapów promocji dzieła ekipy BioWare, którego światowy debiut przewidziany jest na jesień 2009 roku. Dragon Age: Origins Pen & Paper RPG będzie wspierane regularnie wydawanymi dodatkami. Więcej informacji na temat wydawnictwa znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.

Civilization IV: Complete Edition

12 maja do serwisów cyfrowej dystrybucji (m.in. Steam) i tradycyjnych sklepów powędruje zestaw Civilization IV: Complete Edition, w skład którego wejdzie podstawowa wersja gry oraz trzy dodatki: Warlords, Beyond the Sword i Colonization. Kompilację będzie można nabyć za 39,99 dolarów.

Wallace & Gromit's Grand Adventures

Studio Telltale Games udostępniło na łamach swojego serwisu internetowego nowy epizod gry Wallace & Gromit's Grand AdventuresThe Last Resort. W niedługim czasie produkt zostanie wydany także w ramach usługi Xbox Live.

Capcom

Japońska firma Capcom poinformowała o planach wprowadzenia do oferty PlayStation Network od 20 do 40 tytułów. Znajdą się wśród nich zarówno nowe produkcje, jak i wznowienia, oraz pozycje z pierwszego PlayStation. Szczegóły już wkrótce.

Konami

Serwis internetowy kompozytora Norihiko Hibino, pracującego dla Konami nad muzyką do gier z cyklu Metal Gear Solid, informuje, że japońska firma pracuje najprawdopodobniej nad nową produkcją przeznaczoną dla Xboksa 360. Gra ma zostać wydana jeszcze w tym roku. Czekamy na weryfikację tych informacji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The BIGS 2

Velvet Assassin

Fat Princess

Dziedzictwo Elfów

ArmA 2: Armed Assault 2

Madden NFL 10

G-Force

Katamari Forever

Patapon 2

Miami Crisis

League of Legends: Clash of Fates

Fuel

Guitar Hero: Smash Hits

Hired Guns: The Jagged Edge

White Knight Story

Invincible Tiger: The Legend of Han Tao

The Munchables

Dead to Rights: Retribution PS3

Dead to Rights: Retribution X360

DC Universe Online

Free Realms

Star Trek: D.A.C.

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Star Trek: D.A.C.

America's Army 3

BattleForge

Wolfenstein

Red Faction: Guerrilla

gry