Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Invincible Tiger: The Legend of Han Tao (PS3)
OkładkaInvincible Tiger: The Legend of Han Tao (PS3)

Invincible Tiger: The Legend of Han Tao

Beat'em-Up, którego akcja rozgrywa się w starożytnych Chinach.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Invincible Tiger: The Legend of Han Tao Premiera

26sie2009

X360

28sie2009

PS3

Gry podobne do Invincible Tiger: The Legend of Han Tao

LittleBigPlanet

Bionic Commando

Prince of Persia Classic

Invincible Tiger: The Legend of Han Tao to dynamiczna gra akcji przygotowana przez studio deweloperskie Blitz Arcade na zlecenie firmy Namco Bandai. Podobnie jak inne produkcje tych twórców, również omawiana tutaj jest niewielkim objętościowo programem rozpowszechnianym za pośrednictwem usług sieciowych, w tym wypadku Xbox Live i PlayStation Network.

Akcja gry osadzona została w realiach starożytnych Chin. Wcielamy się tu w rolę tytułowego Hana Tao, określanego też mianem Generała Tysiąca Zwycięstw, który poprzysiągł bronić tajemniczy artefakt, Star of Destiny, nawet za cenę własnego życia. Pewnego dnia Gwiazda została skradziona przez Złego Władcę. Oczywiście nasz bohater bez chwili wahania postanowił ją odzyskać. Wyrusza więc w długą i niebezpieczną podróż, w trakcie której przyjdzie mu stawić czoła setkom przeciwników, począwszy od zwykłych żołnierzy aż po nieumarłe bestie. Na szczęście Han to świetnie wyszkolony w sztukach walki wojownik potrafiący poradzić sobie praktycznie z każdym zagrożeniem.

Rozgrywka przedstawiana jest w sposób typowy dla oldschoolowych dwuwymiarowych beat'em-upów. Jak nietrudno się domyślić, nasz bohater zna wiele efektownych ciosów, które możemy łączyć w dłuższe akcje tworząc potężne combosy, ponadto możemy także parować ataki rywali oraz wykonywać specjalne uderzenia (tak zwane ataki Zen), znacznie bardziej destrukcyjne niż normalne. Każde wykorzystanie tych ostatnich pochłania jednak energię Zen, a odnowić ją możemy tylko poprzez wykonywanie combosów i lub szybkie unikanie ciosów przeciwników.

Twórcy przygotowali kilka różnych trybów rozgrywki, zarówno single jak i multiplayerowych. Nawet wspomnianą na początku kampanię składającą się z kilku misji o rosnącym poziomie trudności możemy ukończyć w pojedynkę lub współpracując z innym graczem. Wartym wspomnienia jest również tak zwany tryb Endurance Mode, gdzie nasze zadanie polega po prostu na przetrwaniu przez pewien czas ciągłych ataków demonicznej armii Złego Władcy. Z innymi osobami możemy bawić się za pośrednictwem jednej konsoli lub przez Internet. Za pokonywanie przeciwników otrzymujemy pewną ilość punktów wskazujących nasze miejsce w sieciowym rankingu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Invincible Tiger: The Legend of Han Tao

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Invincible Tiger: The Legend of Han Tao Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3