Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2009, 13:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Assassin's Creed II, Wii Sports Resort) 25/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa gra autorów Mafia II, środa w Xbox Live Arcade, podzielony ekran w Lost Planet 2, tańszy Killzone 2, Resistance 2 i Motorstorm: Pacific Rift, przewidywana sprzedaż Assassin’s Creed II i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa gra autorów Mafia II, środa w Xbox Live Arcade, podzielony ekran w Lost Planet 2, tańszy Killzone 2, Resistance 2 i Motorstorm: Pacific Rift, przewidywana sprzedaż Assassin’s Creed II i inne. Zapraszamy do lektury.

Axel & Pixel

Studio 2K Czech, kończące pracę nad świetnie zapowiadającą się grą gangsterską Mafia II, ujawniło pierwsze informacje na temat swojej nowej produkcji. Jest nią przygodówka point-and-click Axel & Pixel, w której przejmiemy kontrolę nad artystą i jego psem, biorąc udział w wyprawie po surrealistycznych i abstrakcyjnych krainach. W trakcie zabawy będziemy musieli rozwiązać sporą liczbę środowiskowych łamigłówek. Axel & Pixel zostanie wydane na Xboksa 360. Data premiery póki co nie jest znana.

Xbox Live Arcade

Poznaliśmy listę gier, które zasilą już jutro ofertę serwisu Xbox Live Arcade. Są to NBA2K10: Draft Combine (400 punktów MS), drugi epizod Watchmen: The End is Nigh (1200 punktów MS) oraz Invincible Tiger: The Legend of Han Tao (1200 punktów MS). Każda z wymienionych tu produkcji trafi w najbliższych dniach także do PlayStation Store (pierwsza będzie kosztować 4,99 euro, kolejne 14,99 euro).

Lost Planet 2

Producent Lost Planet 2, Jun Takeuchi z firmy Capcom, oznajmił w wywiadzie dla serwisu Joystiq, że do naszej dyspozycji w ramach gry powinien zostać oddany tryb kooperacji dla dwóch osób na podzielonym ekranie. Przypominamy, że w swym dziele Japończycy zawrą również sieciowy co-op dla czterech graczy, który możecie przetestować za sprawą wersji demonstracyjnej. Debiut Lost Planet 2 odbędzie się na początku 2010 roku.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Assassin's Creed II, Wii Sports Resort) 25/08/09 - ilustracja #1

Killzone 2, Resistance 2, Motorstorm: Pacific Rift

Europejski oddział firmy Sony Computer Entertainment poinformował, że serię Platinum wzbogacą już niedługo trzy kolejne produkcje przeznaczone na konsolę PlayStation 3. 2 września nowe, niższe ceny otrzymają Killzone 2, Resistance 2 oraz Motorstorm: Pacific Rift. Gry powinny kosztować około 100 złotych za sztukę.

Virtual Console, WiiWare, DSiWare

Wczoraj firma Nintendo zaktualizowałaofertę swoich amerykańskich serwisów cyfrowej dystrybucji. Virtual Console otrzymało zręcznościówkę Super Empire Strikes Back (SNES, 800 punktów Nintendo), na WiiWare trafił logiczny Mr. Driller W (800 punktów Nintendo), a DSiWare wzbogaciła logiczna strzelanina Pop+ Solo (500 punktów Nintendo).

Assassin’s Creed II

Twórcy Assassin’s Creed II są pewni, że przygody Ezio sprzedadzą się lepiej od historii Altaira, głównego bohatera części pierwszej. Aby tego dokonać, będą musiały przekonać do siebie więcej niż 9 milionów posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputerów osobistych. Zadanie to ma ułatwić fakt, że akcja ACII osadzona została we Włoszech. Premiera pełnej wersji już w listopadzie bieżącego roku.

Wii Sports Resort

Japończycy zakupili już milion pudełek z grą Wii Sports Resort na Wii, kontynuacją najlepiej sprzedającej się gry w historii. Produkcję na całym świecie zakupiło już ponad dwa miliony posiadaczy Wii.

Section 8

Firmy SouthPeak Interactive i TimeGate Studios poinformowały, że twórcą ścieżki dźwiękowej do strzelaniny Section 8 jest Jason Graves, wielokrotnie nagradzany kompozytor (m.in. wyróżnienie przez brytyjską BAFTA). Jest on autorem muzyki do takich marek, jak Dead Space czy Star Trek. Przypominamy, że premiera gry w wersjach na PC i Xboksa 360 odbędzie się już na początku przyszłego miesiąca.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Assassin's Creed II, Wii Sports Resort) 25/08/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

StarCraft II: Wings of Liberty

Wolfenstein

Batman: Arkham Asylum X360

Batman: Arkham Asylum PS3

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure

Undead Knights

NHL 2K10

Brave: A Warrior's Tale

NBA Live 10 X360

NBA Live 10 PS3

NBA 2K10: Draft Combine

Smash Cars

Cabela's Big Game Hunter 2010 PS3

Cabela's Big Game Hunter 2010 X360

Star Wars: The Force Unleashed – Ultimate Sith Edition

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Monster Hunter 3 (tri-)

Colin McRae: DiRT 2

Resident Evil: The Darkside Chronicles

South Park Let's Go Tower Defense Play!

Gramy w Operation Flashpoint: Dragon Rising Gramy!

Gramy w Shadow Complex Gramy!

Gramy w Wolfensteina Gramy!

gry