Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiX360PS3
Okładka Cabela's Big Game Hunter 2010 (Wii)
OkładkaCabela's Big Game Hunter 2010 (Wii)

Cabela's Big Game Hunter 2010

Wcielamy się w postać młodego myśliwego, wykonując powierzone przez grę zadania. Do polowań przystępujemy w najróżniejszych zakątkach naszego globu.

Akcji | łowiectwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cabela's Big Game Hunter 2010 Premiera

22wrz2009

PS3 Wii X360

producent: Cauldron wydawca: Activision Blizzard

Gry podobne do Cabela's Big Game Hunter 2010

Deer Drive

Mathews Bowhunting

North American Hunting Extravaganza 2

Cabela's Big Game Hunter 2010 to gra o tematyce łowieckiej, w której sterując myśliwym przemierzamy różne zakątki naszego globu i szukamy ciekawych okazów do upolowania.

Głównym usprawnieniem w stosunku do poprzedniej odsłony cyklu Big Game Hunter jest opracowanie ciekawszej linii fabularnej. Za scenariusz gry odpowiada Andrew Gomez, który w przesżłości pracował już przy między innymi przy strzelaninie Cliver Barker’s Jericho. W trakcie zabawy wcielamy się w postać młodego lecz ambitnego myśliwego Jacka Wilde’a, którego marzeniem jest uzyskanie statusu pełnego członka pewnego elitarnego klubu łowców.

Właściwa rozgrywka składa się z szeregu powiązanych ze sobą misji, w których musimy wykonywać powierzone nam zadania. Zazwyczaj jest to konieczność upolowania ściśle określonych gatunków zwierzyny, wśród których nie zabrakło dzików, jeleni czy saren. W celu pomyślnego zaliczania kolejnych misji musimy się nie tylko wykazać zmysłem myśliwego, ale także zdrowym rozsądkiem, w odpowiednim miejscu przekraczając rwący strumień czy umiejętnie skrywając się przed lawiną śnieżną. Oprócz kariery swoich sił możemy także popróbować na strzelnicy.

Zabawa cechuje się dość realistycznymi założeniami. Na oddanie poprawnego strzału wpływ ma wiele pobocznych czynników, jak chociażby umiejętne oddychanie w celu ustabilizowania celownika. Kolejne nasze poczynania są przez grę szczegółowo analizowane i nagradzane, a na poprawianie wyniku punktowego duży wpływ mają celne trafienia oraz dobrze dobrane kryjówki.

Polowania prowadzimy na pięciu różnych kontynentach, przy czym dostęp do niektórych lokacji jest początkowo zablokowany. Już po znalezieniu się na mapie świata dysponujemy natomiast pełną swobodą w kwestii jego eksploracji, oglądając otoczenie z perspektywy pierwszej osoby.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cabela's Big Game Hunter 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
Wii
X360