Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360Wii
Okładka Cabela's Outdoor Adventures (PS3)

Cabela's Outdoor Adventures

Gra łowiecka. Wcielamy się w postać myśliwego, polując na zwierzynę, strzelając do ptactwa lub wędkując. W trakcie zabawy odwiedzamy wiele ciekawych lokacji na terenie Ameryki Północnej.

Akcji | łowiectwo

Okładka Cabela's Outdoor Adventures (PS3)

data premiery gry:

1wrz2009

X360 PS3 Wii

6paź2009

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cabela's Outdoor Adventures jest kolejną odsłoną popularnej serii gier o tematyce łowieckiej, ponownie wydaną przez koncern Activision Blizzard.

Głównym czynnikiem odróżniającym opisywany produkt od wcześniejszych gier z cyklu Cabela’s jest znaczne zwiększenie zróżnicowania polowań. Możemy tu dokonać podziału na trzy zasadnicze grupy. Do pierwszej grupy należy zaliczyć najbardziej tradycyjną formę polowań, gdzie na celowniku mogą znaleźć się różne gatunki jeleni, niedźwiedzi czy saren. Druga grupa dotyczy strzelania do ptactwa, gdzie musimy się przede wszystkim wykazać dobrą celnością. Ostatnia kategoria to wędkarstwo. W tym przypadku korzystając z łodzi eksplorujemy rozległe akweny wodne, poszukując jak najlepszego miejsca do łowienia ryb. Zabite czy wyłowione okazy możemy przenieść do pokoju z trofeami.

Ważną cechą gry jest możliwość korzystania z rozbudowanego ekwipunku myśliwego, obejmującego zarówno kilka rodzajów broni, jak również wiele typów wędek, przynęty, kamuflaż czy lornetkę. Wykorzystywane przedmioty w miarę rozwoju rozgrywki możemy ulepszać, czyniąc je bardziej pożytecznymi. Do naszej dyspozycji oddano wiele ciekawych miejscówek zlokalizowanych na terenie Ameryki Północnej, a do ukończenia jest około pięćdziesięciu zadań.

Omawiana odsłona cyklu oferuje kilka interesujących usprawnień związanych ze sterowaniem postacią myśliwego. Nowością jest system nazywany VITALS (skrót od Visually Integrated Targeting and Lock-on System), który pozwala niejako prześwietlić napotykane okazy. To z kolei umożliwia oddawanie bardziej precyzyjnych strzałów, celując na przykład w serce zwierzęcia. Warto dodać, że z myślą o początkujących graczach przygotowano szereg samouczków i lekcji treningowych, pozwalających na zapoznanie się z podstawami gry.

Oprawa wizualna Cabela's Outdoor Adventures została znacznie poprawiona w stosunku do poprzednich gier z serii. Zmiany objęły zarówno wygląd otoczenia, jak również animację napotykanych gatunków zwierząt. Zmagania obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, lecz w kluczowych momentach gra może pokazać akcję z innego ujęcia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Cabela's Outdoor Adventures

Wymagania wiekowe Cabela's Outdoor Adventures

16+

Wymagania sprzętowe Cabela's Outdoor Adventures

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 750 MB HDD
  • Windows XP/Vista
X360
PS3
Wii
PC