Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PSPPS3X360WiiWiiU
Okładka Rapala Pro Bass Fishing (PS2)
OkładkaRapala Pro Bass Fishing (PS2)

Rapala Pro Bass Fishing

Rapala Pro Bass Fishing to gra akcji wyprodukowana przez rumuńskie studio Fun Labs z myślą o miłośnikach wędkarstwa.

Akcji | wędkarstwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rapala Pro Bass Fishing Premiera

14wrz2010

PS3 X360 Wii PS2 PSP

4gru2012

WiiU

producent: Fun Labs wydawca: Activision Blizzard

Rapala Pro Bass Fishing to wspólne przedsięwzięcie koncernu Activision, studia deweloperskiego Fun Labs oraz znanego producenta sprzętu wędkarskiego – amerykańskiej firmy Rapala. Twórcy gry przyjęli za priorytet, by połączyć dynamiczną akcję, realizm wędkowania oraz atrakcyjną oprawę wizualną.

Rapala Pro Bass Fishing oferuje kilka wariantów zabawy. Najbardziej rozbudowany jest tryb sezonu, który obejmuje 20 turniejów wędkarskich rozgrywanych na 7 zbiornikach wodnych. Do niezobowiązującej rozgrywki przewidziano opcję swobodnego wędkowania. Możliwa jest także zabawa z udziałem żywego przeciwnika na podzielonym ekranie (split-screen).

Deweloperzy starali się w możliwie szerokim zakresie przedstawić wędkarstwo sportowe. W zmaganiach można więc wyróżnić kilka zasadniczych etapów – wyszukiwanie łowiska, wybór sprzętu pod kątem charakterystyki zachowań upatrzonego gatunku ryb (dostępnych jest ponad 500 akcesoriów wędkarskich z oferty firmy Rapala), zarzucenie wędki, zanęcanie oraz walka z rybą. Podczas zabawy trzeba więc wykazać się nie tylko zręcznością w operowaniu kontrolerem, ale także sporą wiedzą.

Na tle konkurencyjnych produkcji wyróżnia się wysokim poziomem oprawy graficznej. Twórcy starali się uatrakcyjnić prezentację wizualną stylizującą ją na transmisję telewizyjną. W trakcie zawodów na bieżąco wyświetlane są więc różnego rodzaju informacje i analizy, a dodatkowo słychać komentarze Barry'ego Bruelanda, gospodarza popularnego programu InFisherman TV. Uwagę zwraca ciekawy sposób przedstawienia wędkowania. Etapy zanęcania i walki z rybą gracz obserwuje bowiem z kamery umieszczonej pod powierzchnią wody.

Uwaga: sterowanie w Rapala Pro Bass Fishing możliwe jest przy wykorzystaniu zwykłego kontrolera do konsoli (np. gamepada) lub za pomocą specjalnej, elektronicznej wędki - Rapala Rod&Reel do nabycia w zestawach z grą.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Rapala Pro Bass Fishing: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rapala Pro Bass Fishing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • Rapala Rod&Reel
 • dodatkowo (PS3): PlayStation Move
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Rapala Rod&Reel
Nintendo Wii

Nintendo Wii

 • Wykorzystuje:
 • Rapala Rod&Reel
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • Rapala Rod&Reel
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • Rapala Rod&Reel
PS3
X360
Wii
PS2
PSP
WiiU