Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition (PC)

Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition

Rozszerzona edycja osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen trzecioosobowej gry akcji, która ukazała się w 2008 roku na najpopularniejszych konsolach stacjonarnych i przenośnych.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition (PC)

data premiery gry:

3lis2009

PC X360 PS3

Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition to specjalna wersja gry akcji, osadzonej w kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oprócz podstawowej wersji produktu tytuł zawiera również trzy nowe poziomy, które odsłaniają przed nami wydarzenia, jakie działy się pomiędzy nową a starą trylogią kinową.

Przypomnijmy, że historia opowiedziana w „podstawce” obrazuje konflikt pomiędzy rosnącym w siłę Imperium Galaktycznym a znajdującym się w opozycji Sojuszem Rebeliantów. My przejmujemy kontrolę nad uczniem mrocznego Dartha Vadera i wraz z mistrzem rozpoczynamy rozprzestrzenianie ciemnej strony Mocy.

Wśród dodatkowych scenariuszy dołączonych do USC występują natomiast dwie misje rozgrywane na planetach Coruscant i Tatooine. Obie były wcześniej dostępne na konsolach, lecz wyłącznie jako płatna zawartość DLC. Ostatni dodatek to stworzony specjalnie na potrzeby Ultimate Sith Edition poziom, kończący opowieść Infinities, zainicjowaną właśnie na Tatooine.

Fabuła przedstawia w nim alternatywną wersję historii znanej z Gwiezdnych Wojen, gdzie sekretny uczeń Vadera, którego poznaliśmy w Star Wars: The Force Unleashed, pokonał swojego mistrza i zajął jego miejsce u boku Imperatora, żeby ostatecznie rozprawić się z pozostałymi przy życiu rycerzami Jedi. Pierwszym z dodatkowych zadań bohatera jest walka z Obi-Wanem Kenobim. Nasz bohater zostaje również wysłany na Hoth, żeby stłamsić szalejącą tam Rebelię. Na mroźnej planecie spotyka samego Luke’a Skywalkera, z którym musi się zmierzyć, by doprowadzić historię do szczęśliwego – z jego punktu widzenia – końca.

Oprócz tego w Ultimate Sith Edition na naszego podopiecznego czeka wiele rozpoznawalnych miejsc i postaci, znanych z filmu Imperium kontratakuje. Bohater Force Unleashed natrafia m.in. na pałac Jabby the Hutt, a na drodze do zwycięstwa spotyka również słynnego, niereformowalnego łowcę nagród - Bobę Fetta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 2955 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 555 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition

Klasyfikacja PEGI Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza)
  • 2 GB RAM
  • 24 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition - recenzja gry
Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition - recenzja gry

Recenzja 3 grudnia 2009, 12:06

Konwersja na PC została przygotowana dość starannie, choć nie ustrzegła się drobnych błędów. Nie wprowadzono niestety także wielu istotnych poprawek, o które aż prosiła się pierwotna edycja. Zatem nadal w przypadku przeglądania menu naszym oczom często pokazuje się denerwująca plansza z napisem „Loading”. Co prawda doczytywanie danych trwa nieco szybciej niż na konsolach, ale to akurat żadne pocieszenie. Bohater w trakcie całej gry zdobywa punkty, które później może zamienić na konkretne umiejętności ofensywne, defensywne lub bazowe i za każdym razem przy awansie na nowy poziom jesteśmy zmuszeni czekać po kilka, kilkanaście sekund. Gry chyba także nie starano się zbytnio zoptymalizować, bowiem nacieszenie oka płynną grafiką ma miejsce raczej tylko w przypadku dość mocnych konfiguracji sprzętowych. Na Core 2 Duo E8400 3 GHz i karcie graficznej GeForce 8800GT w rozdzielczości 1920x1200 była, co prawda, przez większość gry mniej więcej stała liczba 30 klatek na sekundę. Jednak na bardziej otwartych terenach od czasu do czasu występowała wyraźna tendencja do przycinania animacji. Ponadto zdarza, że gra źle się uruchamia i działa w zwolnionym tempie z prędkością ledwie kilkunastu klatek na sekundę.

PC
X360
PS3