Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Ninja Gaiden Sigma (PS3)

Ninja Gaiden Sigma PS3

Ninja Gaiden Sigma to kolejna gra akcji, traktująca o przygodach wojownika ninja imieniem Ryu Hayabusa. Niniejszy tytuł to remake pozycji o nazwie Ninja Gaiden Black, która zadebiutowała na wcześniejszej generacji konsol.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Ninja Gaiden Sigma (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

3lipca2007

13lipca2007

pudełko PL

Ninja Gaiden Sigma to kolejna gra akcji, traktująca o przygodach wojownika ninja imieniem Ryu Hayabusa. Niniejszy tytuł to właściwie remake pozycji o nazwie Ninja Gaiden Black (wypuszczona we wrześniu 2005 roku ulepszona wersja produktu pt. Ninja Gaiden, wydanego osiemnaście miesięcy wcześniej) z platformy Xbox pierwszej generacji. Warto zauważyć, że developerzy z należącego do japońskiej korporacji Tecmo studia Team Ninja zdecydowali się na dostarczenie posiadaczom stacjonarnej konsoli PlayStation 3 dzieła nie tylko odświeżonego, ale również znacznie bogatszego w stosunku do pierwowzoru.

Dalekowschodni twórcy od nowa przygotowali więc architekturę lokacji, sylwetki postaci, tekstury etc. Dzięki mocy, drzemiącej w PS3, wzbogacono paletę efektów graficznych (postarano się np. o naturalne cieniowanie) i osiągnięto stałą prędkość animacji na poziomie sześćdziesięciu klatek na sekundę – nawet w przypadku obrazu o jakości 720p. Ponadto umożliwiono pełną instalację gry na dysku twardym, celem zredukowania do prawie niezauważalnego minimum pauz, przeznaczonych na doładowywanie danych w trakcie zabawy.

Scenariusz składa się z dziewiętnastu rozbudowanych rozdziałów, z których trzy są epizodami całkowicie nowymi. W wirtualnym świecie kierujemy nie tylko zamaskowanym Ryu Hayabusą, specjalizującym się w błyskawicznym eliminowaniu wrogów, ale także równie skuteczną w walce niewiastą imieniem Rachel. Kobiecie tej przypisano rzecz jasna własną ścieżkę fabularną i unikalny styl zabawy, różniący się diametralnie od sposobu kierowania wspomnianym ninja. Gdy wcielamy się w ową białogłowę musimy więc zupełnie zmienić metodę grania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Ninja Gaiden Sigma

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden Sigma

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dead or Alive 5 i Ninja Gaiden 3 w przyszłym roku, zwiastuny już teraz

wiadomość14 września 2011

Trwają targi Tokyo Game Show. Na konferencji Tecmo Koei ogłoszono, że powstaje piąta część serii Dead or Alive, podano także kilka szczegółów dotyczących Ninja Gaiden 3.

Seria Ninja Gaiden będzie kontynuowana
Seria Ninja Gaiden będzie kontynuowana

wiadomość17 maja 2009

Szef Team Ninja - Tomonobu Itagaki, odpowiedzialny za powołanie do życia Ryu Hayabusy i całej serii Ninja Gaiden już od pewnego czasu nie dowodzi zespołem. Jego miejsce zajął Yosuke Hayashi - człowiek, spod którego ręki wyszły edycje Sigma na PS3. I podczas gdy oryginalny twórca zarzekał się, że Ninja Gaiden II będzie ostatnim odcinkiem serii, nowy szef ma zupełnie inne podejście do sprawy.

Ninja Gaiden II zaatakuje PS3
Ninja Gaiden II zaatakuje PS3

wiadomość17 marca 2009

Szykuje się powtórka z 2007 roku, kiedy to specjalna edycja gry xboxowej Ninja Gaiden – Sigma – pojawiła się tylko na konsoli PlayStation 2. Ponad rok po premierze Ninja Gaiden II sytuacja się powtórzy.

Ninja Gaiden 2 w produkcji?
Ninja Gaiden 2 w produkcji?

wiadomość20 sierpnia 2007

Południowokoreański serwis GameSpot poinformował w ubiegły piątek, że podczas tegorocznej edycji imprezy Tokyo Game Show, która odbędzie się w drugiej połowie września, studio Team Ninja ujawni światu kolejną odsłonę cyklu Ninja Gaiden.

Ninja Gaiden Sigma z systematycznym wsparciem ze strony Tecmo

wiadomość7 sierpnia 2007

Firma Tecmo ogłosiła systematyczne wsparcie dla swojej najnowszej produkcji na konsolę PlayStation 3, czyli Ninja Gaiden Sigma. W każdym kolejnym miesiącu, począwszy od bieżącego, publikowane będą małe dodatki, które posiadacze gry będą w stanie pobierać za pośrednictwem sieciowej usługi PlayStation Network.