Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2011, 16:40

autor: Soviet

Dead or Alive 5 i Ninja Gaiden 3 w przyszłym roku, zwiastuny już teraz

Trwają targi Tokyo Game Show. Na konferencji Tecmo Koei ogłoszono, że powstaje piąta część serii Dead or Alive, podano także kilka szczegółów dotyczących Ninja Gaiden 3.

Tuż przed rozpoczęciem tegorocznego Tokyo Game Show, firma Tecmo Koei ogłosiła na specjalnie zorganizowanej konferencji, że pracuje nad kolejną odsłoną serii Dead or Alive. Piąta część trafi do sprzedaży w przyszłym roku, w wersji na konsole: Xbox 360 oraz PlayStation 3. Gra reklamowana jest niezbyt jasnym hasłem: „Fighting Entertainment”.

Przy okazji konferencji Tecmo Koei poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących Ninja Gaiden 3. Premiera tego tytułu zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Twórcy obiecują powrót do wysokiego poziomu trudności, który stał się cechą charakterystyczną serii. Dość powiedzieć, że producent, prezentujący grę na pokazie, nie poradził sobie z ustawieniem „hard” i musiał zmniejszyć poziom komplikacji rozgrywki.

Podano także detale dotyczące trybu dla wielu graczy. Przed przystąpieniem do zmagań stworzymy własnego wojownika ninja, co zapobiegnie sytuacji, w której między sobą walczą klony Ryu. W jednym meczu multiplayer weźmie udział maksymalnie ośmiu graczy. Warto także wspomnieć o Ninja Gaiden Sigma. Potwierdzono, że ta cześć serii ukaże się w przyszłym roku w wersji na konsolę PlayStation Vita.