Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2011, 14:57

autor: Szymon "Hed" Liebert

Catherine trafi do Europy dopiero w 2012 roku

Erotyczna przygodówka Catherine zostanie wydana w Europie dopiero w 2012 roku – taką informację podała firma Deep Silver, oficjalny wydawca gry na Starym Kontynencie. W produkcji wcielamy się w mężczyznę, który ma spore problemy damsko-męskie i zmaga się z nocnymi koszmarami.

Firma Deep Silver poinformowała, że gra Catherine zostanie wydana na rynku europejskim dopiero w pierwszym kwartale 2012 roku. Do tej pory sądziliśmy, że otrzymamy ją jeszcze w tym roku, ale tak się nie stanie. W produkcji firmy Atlus wcielamy się w rolę młodego mężczyzny Vincenta, który przeżywa poważne rozterki na tle damsko-męskim i zmaga się z nocnymi koszmarami.

Tytuł skierowany tylko do dorosłych graczy łączy elementy nietypowej przygodówki z grą logiczną. W części scen skupiamy się na rozmawianiu z innymi bohaterami, włóczeniu się po ulubionym klubie i odczytywaniu oraz rozsyłaniu wiadomości tekstowych. Kiedy przychodzi noc, bohater trafia do świata koszmaru, w którym musi wspinać się na skrzynie i omijać coraz trudniejsze pułapki.

Catherine trafi do Europy dopiero w 2012 roku  - ilustracja #1

Dziwaczne połączenie powstało w umysłach twórców takich hitów jak Persona. Catherine została już wydana w Japonii i Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobyła uznanie recenzentów (wyniki na poziomie 80/100 w serwisie Metacritic). Dobre oceny, sława Atlusa i pikantne okładki zachęciły graczy do zakupów - sprzedaż Catherine w USA przekroczyła oczekiwania wydawcy.

Szkoda, że gracze z Europy muszą czekać tak długo na tę produkcję. Najwięksi fani mogą oczywiście sprowadzić ją z USA za nieco wyższą kwotę. Catherine zostanie wydana w Europie w pierwszym kwartale 2012 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Komentarz: Erotyczna Catherine?
  2. Catherine - gameplay #1
  3. Catherine - trailer #2
  4. Catherine - E3 2011