Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2011, 10:37

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Sprzedaż Catherine w USA przekroczyła oczekiwania

Catherine - oryginalna produkcja, stworzona przez utalentowanych Japończyków ze studia Atlus, cieszy się sporym zainteresowaniem w USA. Już tydzień po premierze wiadomo, że jest to najlepiej sprzedająca się gra w historii firmy.

Firma Atlus - wydawca Catherine, nieprzeciętnej przygodówki rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, na swoim Twitterze poinformowała, że gra sprzedała się w Ameryce Północnej nadspodziewanie dobrze.

Sprzedaż Catherine w USA przekroczyła oczekiwania - ilustracja #1

Już w pierwszym tygodniu sprzedaży perypetie dziwacznego trójkąta miłosnego przyciągnęły w Stanach Zjednoczonych aż 200 tys. zainteresowanych klientów, stając się tym samym najlepiej sprzedającą się grą Atlusa w USA. Wynik ten zdziwił samych twórców. Wicedyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie stwierdził wczoraj, że „Catherine przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania”.

Trzeba dodać, że firma Atlus postanowiła w dosyć ciekawy sposób poinformować o sukcesie swojego najnowszego tytułu. Zamiast informacji prasowej, wydawca umieścił na swoim Twitterze zdjęcie tortu, na którym widnieje okładka gry i napis „Gratulacje, 200 000 sprzedane w pierwszym tygodniu”.

Catherine ukazała się w USA 26 lipca 2011 roku na konsoli PlayStation 3 i Xbox 360. Europejska data premiery nie jest znana.