Najbardziej szalony fan GTA kryje się w okolicy siedziby Rockstara, mierzy poziom dźwięku w studiu i monitoruje parking w poszukiwaniu znaków

Czy poziom zużycia tlenu może być wskazówką? Fan przekracza granice możliwości (i nie tylko) w nadziei, że pozna datę kolejnej zapowiedzi GTA 6.

cooldown.pl

Aleksandra Sokół

12
Najbardziej szalony fan GTA kryje się w okolicy siedziby Rockstara, mierzy poziom dźwięku w studiu i monitoruje parking w poszukiwaniu znaków, źródło grafiki: Rockstar Games.
Najbardziej szalony fan GTA kryje się w okolicy siedziby Rockstara, mierzy poziom dźwięku w studiu i monitoruje parking w poszukiwaniu znaków Źródło: Rockstar Games.

Do premiery Grand Theft Auto 6 pozostało mniej niż pół roku. Fani czekają z ekscytacją (i odrobiną standardowej niecierpliwości) na kolejne wieści od Rockstara, podczas gdy wydawcy pozostałych gier po cichu wycofują się z rynku aż do przyszłego roku. To wszystko bynajmniej nie oznacza, że Take-Two zmieniło swoje podejście do promocji – innymi słowy, do tej pory nie otrzymaliśmy nowej zapowiedzi „szóstki”.

O ile data premiery jest już pewnikiem, tak żaden gracz nie pogardziłby jeszcze jednym trailerem. Jeden z fanów „oszalał” do tego stopnia, że prawdopodobieństwo nowego materiału mierzy przez obserwację siedziby studia.

„Dlaczego po prostu nie założysz podsłuchu?”

Jeśli sądzicie, że szacowanie daty premiery GTA 6 na podstawie jednego obrazka było szalone, to jak inaczej można określić zachowanie tego gracza? Użytkownik Reddita znany pod pseudonimem Then-Pomegranate-625 przeszedł samego siebie, dzieląc się szczegółowymi danymi wprost ze szkockiej kwatery Rockstar North.

Internauta spędza swój wolny czas na obserwowaniu pracowników studia w nadziei, że uda mu się przewidzieć datę premiery trzeciej zapowiedzi do GTA 6. Swoje kalkulacje opiera między innymi na obserwacji ludzi wchodzących do budynku oraz śledzeniu takich statystyk jak poziom zużycia tlenu.

Źródło: Then-Pomegranate-625 / Reddit - Najbardziej szalony fan GTA kryje się w okolicy siedziby Rockstara, mierzy poziom dźwięku w studiu i monitoruje parking w poszukiwaniu znaków - wiadomość - 2026-06-11
Źródło: Then-Pomegranate-625 / Reddit

Zgodnie z wyjaśnieniem powyższej grafiki, poziom zużycia tlenu w siedzibie Rockstar North był wyjątkowo wysoki w sobotę 6 czerwca, co – w połączeniu ze skokami natężenia poziomu dźwięku – oznacza, iż firma zaliczyła właśnie pracowity weekend. Na tym jednak obserwacje się nie kończą.

Śledząc notatki autora możemy się dowiedzieć, że tamtego dnia naliczył aż 71 niedopałków papierosów wypalonych w ciągu 19 godzin (przy czym średnia wynosi 15 papierosów na osobę) – jest to dużo, jeśli założymy, że przy 11 zaparkowanych autach 2/10 pracowników to osoby palące. Co więcej, internauta zwrócił także uwagę na buty obecnych i wierzy, że wśród nich znajdowało się paru kierowników.

Ciężko stwierdzić czy mamy do czynienia z poważnym dochodzeniem szaleńca, czy też wyjątkowo dobrze doszlifowanym prankiem. Konto detektywa z Reddita nie posiada zbyt wielu wpisów, a sytuacja sama w sobie wydaje się być wyjątkowo absurdalna – z drugiej strony jednak, Then-Pomegranate-625 uważa się za osobę doświadczoną inwigilacji i wierzy, że nie robi niczego nielegalnego… przynajmniej dopóki nie założy podsłuchu.

Niezależnie od przyczyny, społeczność fanów pozostałe zgodna w jednym: powyższe zachowanie wykracza poza normy dobrego zachowania i zdecydowanie nie powinno mieć miejsca, nawet jeśli jest tylko żartem.

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

PC PlayStation Xbox
Data wydania: 19 listopada 2026
Grand Theft Auto VI - Encyklopedia Gier
Chcę zagrać

Aleksandra Sokół

Autor: Aleksandra Sokół

Do GRYOnline.pl trafiła latem 2023 roku i opowiada o grach oraz wydarzeniach z ich świata. Absolwentka filologii angielskiej, która potrafiła poświęcić całą pracę naukową postaci komandora Sheparda z serii Mass Effect. Ma doświadczenie w pracy przy tłumaczeniach audiowizualnych, a obecnie godzi pracę anglistki z pasją, jaką jest pisanie. Prywatnie książkara, matka dwóch kotów, a także zagorzała fanka Dragon Age'a i Cyberpunka 2077, która pół życia spędziła po fandomowej stronie Internetu.

„Bezlitosny horror, który nie pozwala poczuć się komfortowo”. Ci, którzy już widzieli Alien: Isolation 2 w akcji, twierdzą, że gra nie będzie miała dla nas litości

Następny
„Bezlitosny horror, który nie pozwala poczuć się komfortowo”. Ci, którzy już widzieli Alien: Isolation 2 w akcji, twierdzą, że gra nie będzie miała dla nas litości

Po premierze RTX Spark: AMD utwierdza się w swoich przekonaniach i wyjaśnia, dlaczego stosowanie różnych typów pamięci może wkrótce przejść do historii

Poprzedni
Po premierze RTX Spark: AMD utwierdza się w swoich przekonaniach i wyjaśnia, dlaczego stosowanie różnych typów pamięci może wkrótce przejść do historii

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl