Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCX360
Okładka Catherine Classic (PC)
OkładkaCatherine Classic (PC)

Catherine Classic

Catherine

Intrygujące połączenie gry logicznej z przygodówką o lekkim zabarwieniu erotycznym. W produkcji wcielamy się w młodego mężczyznę, który boryka się z wieloma problemami natury towarzyskiej. Nocą śmiałek przeżywa też prawdziwe koszmary.

Przygodowe | thriller | horror | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | kooperacja | surrealizm | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Catherine Classic Premiera

10lut2011

X360 PS3

10sty2019

PC

producent: Atlus wydawca: Sega Strona oficjalna

Catherine to przygodowa gra akcji, opracowana przez firmę Atlus, mającą w dorobku m.in. popularny cykl Persona.

Fabuła

Catherine gracz wciela się w Vincenta, 32-letniego faceta, pozbawionego złudzeń co do sukcesów w miłości oraz karierze zawodowej. Od pięciu lat pozostaje on w nieudanym związku ze swoją rówieśniczką Katherine, która wbrew jego oczekiwaniom pragnie jak najprędzej sformalizować ich związek. Nieoczekiwanie, przesiadując w swym ulubionym pubie, Vincent spotyka tajemniczą Catherine, którą zaprasza do swego mieszkania. Upojne chwile okazują się początkiem dramatu – każdej kolejnej nocy nawiedzają go koszmary, w trakcie których salwuje się ucieczką przed straszliwymi bestiami. W mieście plotkuje się, że umysłami młodych mężczyzn zawładnął demon, doprowadzający podczas snu do ich śmierci. Vincent, próbujący poukładać swoje relacje z Catherine i Katherine, podejmuje próbę rozwikłania zagadki.

Mechanika

Catherine to niecodzienna przygodówka. Rozgrywka w niej podzielona została na trzy etapy. W pierwszym z nich, tzw. Stray Sheep, gracz przebywa we wspomnianym pubie, w którym prowadzi rozmowy z różnymi ludźmi. W kolejnym, czyli Drama, stara się utrzymać poprawne relacje z dziewczynami (Catherine oraz Katherine). Z kolei w trybie Nightmare kontroluje Vincenta, walcząc o jego życie podczas wypełnionych akcją sekwencji, w trakcie których pokonuje skomplikowane zręcznościowe etapy. Przesuwając i likwidując różnego rodzaju skrzynie, unika pułapek i olbrzymich demonów, starających się nadziać go m.in. na widelec. W zmaganiach towarzyszą mu inni mężczyźni znajdujący się w pułapce koszmarów (przebierający postać baranów).

Wątek fabularny ujęty w Catherine został skonstruowany tak, by działania gracza w dużej mierze warunkowały dalszy rozwój wypadków. Na historię wpływ mają nie tylko rozmowy z postaciami, w tym dwiema kobietami, ale również postawa Vincenta w trakcie jego koszmarów. Produkcja zapewnia około dwudziestu godzin zabawy, którą wydłuża dodatkowo możliwość odblokowania jednego z wielu potencjalnych zakończeń.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Catherine wykonano w technice cel-shading, dzięki czemu przywodzi ona na myśl japońskie seriale animowane.

Ostatnia modyfikacja 11 stycznia 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 325 głosów czytelników.

Catherine Classic cena w dniu premiery: 85,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Catherine Classic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Catherine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT / Radeon HD 4870 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
X360
PS3
PC