Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2019, 17:33

Catherine Classic zadebiutowało na Steamie

Nakładem firmy Sega opracowana przez studio Atlus gra Catherine zadebiutowała na Steamie. Produkcja dostępna jako Catherine Classic jest bogatsza od konsolowego oryginału o wyższą rozdzielczość, odblokowany framerate, japoński dubbing oraz dodatkowe możliwości konfiguracji sterowania.

Po niecałym tygodniu od pierwszych pogłosek na ten temat Catherine zadebiutowało na komputerach osobistych (w międzyczasie gra zdążyła otrzymać kategorię wiekową zarówno od amerykańskiego ESRB, jak i niemieckiego USK). Produkcja dostępna na Steamie jako Catherine Classic została wyceniona na 85,99 złotych. Warto odnotować, że ci, którzy pospieszą się z zakupem, otrzymają dostęp do wersji Digital Deluxe Edition; oprócz samej gry zawiera ona cyfrowy soundtrack oraz paczkę tapet i awatarów.

Na tle konsolowego oryginału z 2011 roku tytuł wyróżnia się przede wszystkim za sprawą wyższej rozdzielczości (można grać w trybie 4K) i odblokowanego framerate’u (nie jesteśmy więc skazani na „filmowe” 30 klatek na sekundę z pierwowzoru). Poza tym autorzy pozwalają nam dowolnie skonfigurować sterowanie (można grać zarówno przy użyciu pada, jak i myszy oraz klawiatury) czy wreszcie bawić się z japońskim dubbingiem.

Przypomnijmy, że w Catherine Classic wcielamy się w Vincenta – trzydziestodwulatka, którego pięcioletni związek z kobietą imieniem Katherine zawisł na włosku po nocy spędzonej z piękną Catherine. Nie dość, że od tej pory bohatera nawiedzają senne koszmary, to jeszcze biedak musi jakoś poukładać sobie życie z obiema partnerkami. Rozgrywka polega natomiast na przesiadywaniu w ulubionym pubie protagonisty i prowadzeniu rozmów z rozmaitymi postaciami, utrzymywaniu relacji z dziewczynami, a także na pokonywaniu zręcznościowych etapów, w których uciekamy przed demonami i unikamy pułapek (właśnie tak wyglądają złe sny Vincenta). Warto przy tym mieć na uwadze, że nasze poczynania rzutują na dalszy rozwój wypadków oraz na zakończenie opowieści.

Catherine Classic trafiło na komputery osobiste bez głośnej kampanii promocyjnej. - Catherine Classic zadebiutowało na Steamie - wiadomość - 2019-01-10
Catherine Classic trafiło na komputery osobiste bez głośnej kampanii promocyjnej.

Poza Catherine Classic w tegorocznych planach firm Atlus oraz Sega znajduje się Catherine: Full Body przygotowywane z myślą o PlayStation 4 i PlayStation Vicie. Oprócz nowych trybów gry czy licznych usprawnień owa wersja tej produkcji będzie mogła się pochwalić obecnością dodatkowych zakończeń i przerywników filmowych, a także trzeciej kobiety w życiu Vincenta, czyli sympatycznej Rin. Obecnie nie wiadomo, czy wyżej wymienione dodatki kiedykolwiek trafią do pecetowej wersji gry.

  1. Catherine Classic na Steamie

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej