Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2011, 10:17

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Catherine przekroczyła granicę pół miliona sprzedanych egzemplarzy

Gra logiczno-przygodowa Catherine przekroczyła liczbę pół miliona sprzedanych sztuk. Informacje takie pojawiły się w raporcie finansowym Index Corporation - firmy macierzystej Atlusa.

Catherine - oryginalne połączenie gry przygodowej i logicznej, autorstwa Japończyków z firmy Atlus, przekroczyło barierę pół miliona sprzedanych egzemplarzy.

Catherine przekroczyła granicę pół miliona sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Informacja ta pojawiła się w raporcie opublikowanym przez Index Corporation - firmę-matkę Atlusa. Warto zauważyć, że podany wynik został osiągnięty w sytuacji, w której gra jest dostępna jedynie na dwóch z trzech dużych rynków – mowa o Japonii i Ameryce.

W pierwszym tygodniu po premierze w USA sprzedało się 200 000 sztuk, co okazało się być rezulatem przekraczającym oczekiwania pracowników firmy. Premiera gry w Europie planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Czy na Starym Kontynencie produkcja Atlusa poradzi sobie równie dobrze co za oceanem?

Catherine to połączenie gry przygodowej i logicznej, opowiadające historię 32-letniego Vincenta. Osobnik ten jest częścią miłosnego trójkąta, w którym biorą udział także jego dziewczyna Katherine oraz kochanka – Catherine. Jednocześnie Vincent stara się wyjaśnić tajemnicę stojącą za dręczącymi go w nocy koszmarami.