Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2019, 16:55

autor: AlexB

Tencent kupuje udziały twórców Vermintide, sklep Epic Games na Androida w planach na ten rok i inne wieści

Dziś piszemy o zakupie części udziałów studia Fatshark przez chiński Tencent, planach Epic Games na wypuszczenie swojego sklepu na urządzenia z systemem Android do końca roku oraz pozwoleniu Jeremy'ego Soule'a na używanie jego muzyki w grach i modach. Witajcie w wieściach ze świata.

Tencent kupuje część udziałów Fatshark

Serwis GamesIndustry.biz poinformował, że korporacja Tencent, właściciel między innymi Epic Games i Riot Games, kupiła część studia Fatshark, znanego głównie z kooperacyjnego cyklu Warhammer: Vermintide. Według szwedzkiego portalu DI Digital, Chińczycy za 36% udziałów w firmie zapłacili 500 milionów koron szwedzkich (około 210 milionów złotych). Martin Wahlund, prezes Fatshark, nie kryje zadowolenia z transakcji:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc poinformować, że firma Tencent zainteresowała się Fatshark. Korporacja ta jest znana z inwestowania w wiodące na rynku firmy. Dzięki tej umowie, Fatshark znajduje się na doskonałej pozycji, by nadal rosnąć, zachowując jednocześnie swoją niezależność. Naszą niezmienną misją będzie dostarczanie wysokiej jakości gier wszystkim naszym fanom na całym świecie.

Tencent dostrzegł sukces cyklu Warhammer: Vermintide. - Tencent kupuje udziały twórców Vermintide, sklep Epic Games na Androida w planach na ten rok i inne wieści - wiadomość - 2019-01-10
Tencent dostrzegł sukces cyklu Warhammer: Vermintide.

Przypominamy, że studio Fatshark miało ostatnio jeszcze inny powód do świętowania. Liczba osób bawiących się w Warhammer: Vermintide 2 przekroczyła 2 miliony.

Sklep Epic Games na Androida do końca roku

Choć od debiutu sklepu Epic Games minął ledwie miesiąc, zamieszanie wokół niego jest gigantyczne. Włodarze studia nie zamierzają bowiem się patyczkować w walce o klienta i kuszą darmowymi grami (dziś wieczorem udostępnione zostanie What Remains of Edith Finch), tytułami na wyłączność, brakiem DRM czy atrakcyjnymi warunkami współpracy z deweloperami. Na razie platforma jest obecna wyłącznie na PC i Macach, lecz jeszcze w tym roku ma się ona pojawić również na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Niestety, szczegóły na temat tej wersji nie są jeszcze znane. Według odpowiedzi udzielonej przez przedstawicieli Epic Games serwisowi GamesIndustry.biz, jest jeszcze za wcześnie, by szerzej mówić na ten temat.

Epic Games poszło na wojnę z innymi właścicielami platform cyfrowej dystrybucji. - Tencent kupuje udziały twórców Vermintide, sklep Epic Games na Androida w planach na ten rok i inne wieści - wiadomość - 2019-01-10
Epic Games poszło na wojnę z innymi właścicielami platform cyfrowej dystrybucji.

Epic Games chciałoby również wypuścić w tym roku swój sklep na iOS. Na przeszkodzie stoi jednak polityka Apple, która woli mieć monopol na sprzedaż aplikacji.

Jeremy Soule zachęca do korzystania z jego muzyki

Jeremy Soule to osoba niezwykle zasłużona dla rynku gier. Stworzył on muzykę między innymi do Neverwinter Nights, Icewind Dale oraz trzech ostatnich pełnoprawnych odsłon cyklu The Elder Scrolls. Kompozytor od kilku lat pracuje nad projektem The Northerner, który został ufundowany w serwisie Kickstarter. Jego fragmenty, znane jako The Northerner Diaries, znajdują się na YouTube i Spotify. Co ciekawe, część z nich można użyć bezpłatnie podczas tworzenia modów lub gier. Dotyczy to zarówno projektów darmowych, jak i w pełni komercyjnych. Takie przyzwolenie dał na Twitterze sam Soule. Poprosił jedynie, by pamiętać o zaznaczeniu jego autorstwa.

Soule ostatnio zdradził na Facebooku, że na razie w żaden sposób nie pracuje nad The Elder Scrolls VI. Choć jak sam podkreślił, tytuł jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji i jego obecny brak zaangażowania niekoniecznie coś oznacza, wielu przyjęło tę wiadomość jako jasny sygnał, że w kolejnej odsłonie kultowej serii nie usłyszymy muzyki skomponowanej przez Amerykanina.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier.

 1. Yoshi's Crafted World zwiastun #1
 2. Rollercoaster Tycoon Joyride zwiastun na premierę
 3. JCB Pioneer: Mars premiera we wczesnym dostępie
 4. My Time at Portia zwiastun z datą premiery
 5. Metro Exodus zwiastun fabularny
 6. Flotsam zwiastun #1
 7. Eisenbahn.exe Professional 15 zwiastun #1
 8. Eastshade zwiastun #2
 9. Dark Devotion bossowie
 10. Budget Cuts zwiastun #1
 11. Another Eden: The Cat Beyond Time and Space zwiastun #1
 12. Alien: Blackout zwiastun #1
 13. Aion: Legions of War zwiastun #1