Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2019, 10:41

Sega teasuje Catherine na PC [Aktualizacja: gra na PC w bazie ESRB]

Sega opublikowała na steamowej karcie gry Bayonetta zagadkowe zdjęcie. Może ono wskazywać, że przygodówka Catherine doczeka się wersji na komputery osobiste.

Aktualizacja: Organizacja ESRB, zajmująca się m.in. przydzielaniem kategorii wiekowych grom, sklasyfikowała właśnie pecetową edycję gry Catherine. Tym samym zyskaliśmy już pewność, że tytuł ten pojawi się wkrótce w ofercie sklepu Steam.

Wczoraj na steamowej stronie poświęconej aktualizacjom Bayonetty pojawiło się zdjęcie opatrzone tytułem „Baa”. Przedstawia ono najzwyklejszą w świecie owcę – która może wskazywać, że Sega ma w planach wersję Catherine dedykowaną komputerom osobistym. W tej niecodziennej przygodówce studia Atlus z 2011 roku owce odgrywały ważną rolę. W świecie snów, stanowiącym platformowy element rozgrywki, główny bohater nie tylko spotyka innych bohaterów pod postacią tych zwierząt, ale i sam posiada baranie rogi.

Catherine po ośmiu latach od premiery może doczekać się wersji na komputery osobiste. - Sega teasuje Catherine na PC [Aktualizacja: Gra na PC w bazie ESRB] - wiadomość - 2019-01-04
Catherine po ośmiu latach od premiery może doczekać się wersji na komputery osobiste.

Należy jednak pamiętać, że nie jest to oficjalna zapowiedź. Sega oprócz zdjęcia nie podała żadnych innych informacji. Głosu w całej sprawie nie zabrał także Atlus. Nie wiadomo więc, kiedy i jakiej wersji mieliby się ewentualnie doczekać gracze pecetowi.

Znamienny wydaje się jednak fakt, że studio Atlus pracuje obecnie nad reedycją omawianej gry – Catherine: Full Body. Jest to odświeżona wersja, jak dotąd zapowiedziana tylko na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Wzbogaci ona produkcję o trzecią bohaterkę, a co za tym idzie kolejną potencjalną ścieżkę fabularną. Premiera w Japonii przewidziana jest na 14 lutego 2019 roku – na razie nie wiadomo, kiedy tytuł pojawi się na Zachodzie.

Warto jeszcze przypomnieć, że oryginalna wersja Catherine ukazała się 10 lutego 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra stanowi połączenie przygodówki, dating sima i platformówki. Ta niecodzienna kombinacja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy i recenzentów. Przełożyło się to na duży sukces komercyjny, i to nie tylko w Japonii.