Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2019, 14:35

autor: AlexB

Bigben Interactive kupuje studio Spiders, THQ Nordic na targach gamescom i inne wieści

Dziś piszemy o nabyciu przez Bigben Interactive studia Spiders, THQ Nordic, które zapowie nową grę na targach gamescom 2019 oraz wersji demonstracyjnej Catherine: Full Body na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bigben Interactive kupuje studio Spiders

Twórcy nadchodzącego GreedFall mają nowego właściciela. - Bigben Interactive kupuje studio Spiders, THQ Nordic na targach gamescom i inne wieści - wiadomość - 2019-07-25
Twórcy nadchodzącego GreedFall mają nowego właściciela.

Francuska firma Bigben Interactive wciąż stara się umocnić na rynku. Ostatnio zakupiła ona nowe studio – trzydziestoosobowe Spiders, znane z takich produkcji, jak The Technomancer, Of Orcs and Men (we współpracy z Cyanide) czy Bound by Flame. Obecnie paryska ekipa pracuje nad GreedFall, ciekawie zapowiadającym się RPG-iem akcji, które toczyć się będzie w fantastycznym świecie stylizowanym na XVII wiek. Tytuł ukaże się 10 września bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Umowa z Bigben Interactive, która ma zostać sfinalizowana na początku września bieżącego roku, nie oznacza żadnych zmian kadrowych w Spiders. Na czele studia wciąż będzie stała Jehanne Rousseau, jego współzałożycielka i dotychczasowa pani prezes.

Zakup kolejnego studia jest częścią długofalowej strategii Bigben Interactive. Do roku 2022 Francuzi chcą być jedną z wiodących firm na rynku jeśli chodzi o segment gier AA.

THQ Nordic zapowie nową grę na targach gamescom 2019

THQ Nordic podgrzewa atmosferę przed tegorocznymi targami gamescom. - Bigben Interactive kupuje studio Spiders, THQ Nordic na targach gamescom i inne wieści - wiadomość - 2019-07-25
THQ Nordic podgrzewa atmosferę przed tegorocznymi targami gamescom.

Tegoroczna edycja targów gamescom 2019 zbliża się wielkimi krokami. Pod koniec przyszłego miesiąca w niemieckiej Kolonii wystawią się najwięksi producenci gier na świecie. Wśród nich znajdzie się firma THQ Nordic, która ogłosiła ostatnio (via DSOG), że na imprezę zabierze ze sobą takie produkcje, jak Biomutant, Desperados III, Darksiders Genesis, Destroy All Humans! czy SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Ponadto prezentacja trzech nowych gier odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Jedna z nich zostanie po raz pierwszy pokazana światu podczas wydarzenia otwierającego targi, które rozpocznie się 19 sierpnia o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Nie wiadomo na razie, o jaką grę może chodzić. W sieci pojawiają się jednak spekulacje, że na gamescomie 2019 THQ Nordic oficjalnie ujawni nową odsłonę serii Red Faction, o której plotki krążą już od maja.

Catherine: Full Body z demem na PlayStation 4

Na konsoli PlayStation 4 zadebiutowała wersja demonstracyjna gry Catherine: Full Body, czyli zremasterowanej i rozszerzonej wersji popularnej produkcji przygodowo-logicznej od studia Atlus wydanej pierwotnie w 2011 roku. Jest ona dostępna w tym miejscu. Jeśli zatem ktoś jest ciekaw, czy ta edycja jest warta swojej niemałej ceny (249 złotych) bądź nigdy nie miał styczności z Catherine i zastanawia się, z czym omawianą produkcję się w ogóle je, to ma doskonałą okazję, by ją sprawdzić.

Pełna wersja Catherine: Full Body zadebiutuje na PlayStation 4 3 września bieżącego roku.