Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka GreedFall (PC)

GreedFall

Kolejna gra RPG akcji w dorobku zespołu Spiders, działającego przy wsparciu firmy Focus Home Interactive. Produkcja przenosi graczy do oryginalnego uniwersum stylizowanego na XVII-wieczną Amerykę.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | XVII wiek

Okładka GreedFall (PC)

data premiery gry:

2019

PC PS4 XONE

GreedFall jest wydanym na platformę PC, PS4 i XONE, trzecioosobowym reprezentantem gatunku RPG ze stosunkowo silnym pierwiastkiem akcji. Jego producentem jest studio Spiders (działające przy wsparciu firmy Focus Home Interactive), które wcześniej wypuściło kilka podobnych gier, w tym The Technomancer i Bound by Flame.

Fabuła

W GreedFall trafiamy na wyspę, której mieszkańcy żyli w pokoju z naturą – i magią – do momentu, aż ich skrawkiem ziemi zainteresowały się różne zaawansowane kolonialne potęgi (przynajmniej na tyle zaawansowane, na ile może być o tym mowa w realiach mocno stylizowanych na XVII wiek). Protagonista – osoba wywodząca się z kręgu przybyszów – trafia w sam środek konfliktu między swymi pobratymcami a autochtonami.

Rozgrywka

W ogólnym zarysie model rozgrywki przypomina to, do czego studio Spiders przyzwyczaiło fanów w swoich poprzednich grach. W walce prym wiedzie broń biała, a pistolety i muszkiety czy magia pełnią tylko funkcję pomocniczą. Oprócz tego nie brakuje całkiem rozbudowanej mechaniki craftingu i opcji skradania się – oraz możliwości rozwiązywania problemów na różne sposoby, inne niż pozabijanie wszystkich przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 210 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe GreedFall

16+

GreedFall – opublikowano pierwszy gameplay
GreedFall – opublikowano pierwszy gameplay

wiadomość20 lipca 2018

Twórcy zdecydowali się zaprezentować pierwszy gameplay z GreedFall. Gra zabierze nas do pełnego magii uniwersum stylizowanego na XVII-wieczną Amerykę.

GreedFall -  RPG autorów The Technomancera dopiero w 2019 roku
GreedFall - RPG autorów The Technomancera dopiero w 2019 roku

wiadomość15 czerwca 2018

Znane z gry The Technomancer studio Spiders ogłosiło, że ich następne RPG, czyli GreedFall, zaliczy opóźnienie i ukaże się dopiero w 2019 roku. Autorzy udostępnili również nowy zwiastun.

Pierwsze wrażenia z GreedFall – nowej gry twórców The Technomancera
Pierwsze wrażenia z GreedFall – nowej gry twórców The Technomancera

wiadomość14 lutego 2018

W czasie zamkniętego pokazu dla prasy, zorganizowanego w Paryżu 7-8 lutego przez Focus Home Interactive, udało nam się zobaczyć nadchodzące GreedFall, nową grę twórców The Technomancera.

GreedFall – nowe RPG studia Spiders zabierze nas do umagicznionej ery kolonializmu
GreedFall – nowe RPG studia Spiders zabierze nas do umagicznionej ery kolonializmu

wiadomość9 lutego 2017

Studio Spiders i firma Focus Home Interactive zapowiedziały kolejną grę RPG (akcji). W GreedFall trafimy do świata inspirowanego XVII-wiecznym kolonializmem. Weźmiemy udział w konflikcie o pewną wyspę, który toczy się między władającymi magią autochtonami a zaawansowanymi morskimi cywilizacjami.

PC
PS4
XONE