Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2019, 10:45

GreedFall i A Plague Tale Innocence sukcesami kasowymi

Firma Focus Home Interactive pochwaliła się dobrymi wynikami finansowymi. Sukces osiągnięto głównie dzięki udanym premierom gier A Plague Tale: Innocence oraz GreedFall.

GreedFall to kolejny sukces wydawcy w kategorii RPG. - GreedFall i A Plague Tale Innocence sukcesami kasowymi - wiadomość - 2019-10-25
GreedFall to kolejny sukces wydawcy w kategorii RPG.

Firma Focus Home Interactive udostępniła sprawozdanie finansowe za pierwszą połowę roku rozliczeniowego 2019/2020, czyli okres od 1 kwietnia do 31 września. Przychody wydawcy wyniosły 79,8 mln euro, co oznacza wzrost aż o 80% w porównaniu z analogicznymi sześcioma miesiącami roku ubiegłego.

Szefowie firmy jako przyczynę tak dobrych wyników podają udane premiery A Plague Tale: Innocence oraz GreedFall. Obie gry okazały się sukcesami kasowymi, ale niestety nie zdradzono konkretnych wyników sprzedaży. Jedyne dane, jakimi dysponujemy, pochodzą z szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy, z których wynika, że pecetowa wersja pierwszej z tych gier znalazła 193 tysiące nabywców, a druga – 113 tys. Wydawca podkreśla, że zwłaszcza GreedFall radzi sobie lepiej niż przewidywały to wewnętrzne prognozy firmy.

Takie liczby mogą wydawać się niezbyt imponujące, ale warto pamiętać, że nie są to wysokobudżetowe produkcje. Dla porównania przypomnijmy, że w zeszłym roku, miesiąc po premierze gra Vampyr (również wydana przez Focus Home Interactive) mogła pochwalić się wynikiem 450 tys. sprzedanych egzemplarzy, a wydawca stwierdził, że pół miliona wystarczy, aby wyjść na zero. Wtedy, według szacunków SteamSpy, na wersję pecetową przypadło 162 tys. sztuk.

Focus Home Interactive jest również zadowolone z wyników sprzedaży World War Z. Należy tutaj wspomnieć, że firma jest wydawcą jedynie wersji konsolowych gry (na PlayStation 4 i Xboksa One). Na PC rolę tę pełni Mad Dog Games.

Warto też dodać, że 24 września Focus Home Interactive wydało The Surge 2. Firma spodziewa się, że sprzedaż tej gry oraz dodatków solidnie zwiększy jej wyniki finansowe w najbliższych miesiącach. Wydawca poinformował również, że aż 84% z jego przychodów w pierwszej połowie roku rozliczeniowego 2019/2020 przypadło na dystrybucję cyfrową. W analogicznym okresie roku ubiegłego było to 65%.

Przypomnijmy, że A Plague Tale: Innocence zadebiutowało 14 maja tego roku. Z kolei GreedFall ukazało się 14 września. Obie produkcje dostępne są na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. GreedFall – strona oficjalna
  2. Recenzja gry GreedFall – budżetowy Wiedźmin 3 daje radę
  3. GreedFall - poradnik do gry
  4. A Plague Tale: Innocence –strona oficjalna
  5. Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us
  6. A Plague Tale Innocence - poradnik do gry