Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka The Surge 2 (PC)

The Surge 2

RPG akcji typu soulslike w dystopijnym klimacie science fiction. W The Surge 2 gracz kieruje człowiekiem wyposażonym w ciężki egzoszkielet, którego ulepszanie stanowi jeden z głównych elementów gry. Jest to kontynuacja The Surge z 2017 roku, opracowana przez studio Deck13.

RPG | TPP | science fiction | RPG akcji | soulslike | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka The Surge 2 (PC)

data premiery gry:

24wrz2019

PC PS4 XONE

The Surge 2 to druga odsłona cyklu produkcji typu soulslike, zapoczątkowanego w 2017 roku. Produkcja została stworzona przez autorów pierwowzoru, czyli studio Deck 13, które wcześniej pracowało z polskim zespołem CI Games przy grze Lords of the Fallen.

Fabuła

The Surge 2 zabiera nas w podróż do wykreowanego na potrzeby pierwszej części serii, mrocznego uniwersum science fiction, w którym maszyny zwróciły się przeciwko ludziom. Głównego bohatera poznajemy w momencie, kiedy jego samolot zostaje strącony przez nanoburzę nad przedmieściami miasta Jerycho. Kilka tygodni później protagonista budzi się w zrujnowanym więzieniu i szybko zauważa, że metropolia jest pogrążona w chaosie – na jej ulicach szaleją zbuntowane roboty, przez co wojsko ogłosiło stan wojenny, zostawiając zwykłych obywateli na pastwę losu. Jakby tego było mało, nad Jerycho zawisła potężna nawałnica.

Mechanika

W The Surge 2 akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przemierzając rozległe lokacje, zajmujemy się przede wszystkim walką z przeciwnikami. Wyposażony w egzoszkielet bohater korzysta z broni białej, jednak na jego podorędziu znajduje się również dron bojowy, którego umiejętne wykorzystanie może odmienić losy niejednego pojedynku.

Starcia mają dynamiczny charakter, a w ich trakcie przydaje się zmysł taktyczny. Musimy bowiem uważnie obserwować ruchy adwersarzy, by jak najszybciej znajdować luki w ich obronie oraz parować wyprowadzane przez nich ataki (jeśli przy tym wskażemy kierunek, z którego nadchodzi cios, będziemy mogli wykonać kontrę). Ponadto podobnie jak w pierwszej części serii, tak i tutaj należy celować w konkretne części ciała przeciwników. Atakując opancerzoną kończynę, możemy ją odciąć, by po skończonej potyczce przejąć daną broń bądź element uzbrojenia; koncentrując się na słabym punkcie natomiast zapewniamy sobie możliwość wykonania szybkiego zabójstwa.

W trakcie zabawy zdobywamy tak zwane Punkty Modułowe, które pozwalają na zwiększenie żywotności, staminy oraz zapasu energii (potrzebnej do korzystania ze specjalnych możliwości poszczególnych elementów pancerza). Oprócz nich potencjał bojowy protagonisty zwiększamy przy pomocy specjalnych implantów zapewniających mu rozmaite umiejętności. Wyżej wspomniany dron również jest podatny na modyfikacje, przez co w toku przygody staje się dla nas coraz bardziej nieodzownym wsparciem.

Tryby gry

Pomimo że The Surge 2 pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę, namiastkę trybu multiplayer stanowi możliwość zostawiania innym graczom notatek, znana między innymi z serii Souls.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy graficznej The Surge 2 prezentuje znacznie wyższy poziom niż część pierwsza. W oczy rzucają się przede wszystkim bardziej szczegółowe modele postaci i poszczególnych elementów wyposażenia, a także bogatsza roślinność oraz liczne efekty cząsteczkowe towarzyszące wymianie ciosów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 17,5+ GB

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Surge 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Surge 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3820 3.6 GHz / AMD FX-8370 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 980 Ti / 8 GB Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja gry The Surge 2 – najłatwiejsze Dark Souls, w jakie grałem
Recenzja gry The Surge 2 – najłatwiejsze Dark Souls, w jakie grałem

Recenzja 24 września 2019, 08:43

Jeśli zaś mimo tego wszystkiego polegniemy, pozostawione przez nas zwłoki musimy wprawdzie odzyskać w ściśle określonym czasie, ale dopóki leżą na ziemi, zapewniają nam obszarową regenerację życia. Przemyślane wykorzystanie tej mechaniki potrafi dać gigantyczną przewagę w walce z bossami, a dowolne starcie z regularnymi wrogami zmienić w dziecinną igraszkę.

PC
PS4
XONE