Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka The Surge 2 (PC)

The Surge 2

Rozbudowane, skupiające się przede wszystkim na walce i charakteryzujące się wysokim poziomem trudności RPG akcji, utrzymane w dystopijnym klimacie science fiction.

RPG | TPP | science fiction | roboty | RPG akcji | soulslike

Okładka The Surge 2 (PC)

data premiery gry:

2019

PC PS4 XONE

The Surge 2 na PC, PS4 i XONE jest trójwymiarową i trzecioosobową grą action RPG, w której wcielamy się w mężczyznę wyposażonego w potężny egzoszkielet. Tytuł ten osadzony jest w mrocznym świecie science fiction, w którym stworzona przez człowieka technologia obróciła się przeciwko niemu. Omawiana produkcja jest kontynuacją The Surge z 2017 roku, a jej autorami są deweloperzy ze studia Deck 13 (znani także ze współpracy z polskim CI Games przy Lords of the Fallen).

Fabuła

Akcja gry The Surge 2 jest osadzona w mrocznym uniwersum w konwencji science fiction, w którym ludzie znacząco rozwinęli technologię i zaczęli coraz mocniej polegać na maszynach. Niestety twory nie zawsze słuchają swoich twórców, doprowadzając czasem do dramatycznych wydarzeń.

Mechanika

Wydane na PC, PS4 i XONE The Surge 2 to trzecioosobowe RPG akcji wzorowane na takich tytułach jak Dark Souls, Demon Souls czy Lords of the Fallen (czyli charakteryzujące się wysokim poziomem trudności), jednak wprowadzające do sprawdzonej formuły kilka nowych rozwiązań. W grze przemierzamy trójwymiarowe lokacje i zajmujemy się walką z przeciwnikami. Walczymy najczęściej wręcz, korzystając z różnego rodzaju broni.

Charakterystycznym dla The Surge 2 elementem rozgrywki jest możliwość celowania w konkretne części przeciwników, np. kończyny. Dzięki temu możemy uderzać w słabe punkty i ogłuszać oponentów, co otwiera drogę do efektownych ciosów kończących. Dodatkowo odrąbaną część „ciała” (wrogowie są najczęściej maszynami) możemy następnie wykorzystać do własnych celów, używając rozbudowanego system rzemiosła, umożliwiającego modyfikowanie pancerzy oraz broni.

Tryby gry

Gra The Surge 2 posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

The Surge 2 w wersji na PC, PS4 i XONE działa w oparciu o autorski silnik studia Deck 13. Gra oferuje znacznie większe i bardziej imponujące wizualnie lokacje niż część pierwsza. Dobre wrażenie robi także futurystyczny klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Surge 2

18+

The Surge 2 na pierwszym zapisie rozgrywki
The Surge 2 na pierwszym zapisie rozgrywki

wiadomość15 czerwca 2018

Na targach E3 2018 zaprezentowano pierwsze fragmenty rozgrywki z The Surge 2, tworzonego z myślą o pecetach, Xboksie One i PlayStation 4. Tytuł jest sequelem mocno inspirowanej serią Dark Souls gry, która ukazała się w sklepach w 2017 roku.

The Surge 2 zadebiutuje w 2019 roku
The Surge 2 zadebiutuje w 2019 roku

wiadomość7 lutego 2018

Firmy Focus Home Interactive oraz Deck 13 zapowiedziały RPG akcji The Surge 2. Produkcja trafi do graczy w przyszłym roku, w wersjach na PC oraz konsole PS4 i Xbox One.

PC
PS4
XONE