Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 października 2019, 11:04

autor: Froozyy

Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja]

W sieci ukazały się cztery nowe zdjęcia z Wiedźmina od Netfliksa. Opublikował je włoski portal Corriere, a wraz z nimi pojawiły się wywiady z obsadą serialu rzucające nowe światło na lokacje oraz postacie Geralta i Ciri.

Aktualizacja

W sieci pojawiły się kolejne cztery zdjęcia z nadchodzącego Wiedźmina od Netfliksa. Tym razem opublikował je portal Gizmodo. Co możemy zobaczyć na dodatkowych fotografiach? Są to po raz kolejny Geralt i Ciri, a także najprawdopodobniej jarl Wysp Skellige – Eist Tuirseach.

Ciri przebrana za chłopca (po prawej, z czapką na głowie). - Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-25
Ciri przebrana za chłopca (po prawej, z czapką na głowie).
Eist Tuirseach. - Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-25
Eist Tuirseach.
Ciri. - Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-25
Ciri.
Geralt gotowy do walki. - Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-25
Geralt gotowy do walki.

Oryginalna wiadomość

 

Geralt i Płotka na nowym zdjęciu z netfliksowego Wiedźmina. - Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-25
Geralt i Płotka na nowym zdjęciu z netfliksowego Wiedźmina.

31 października podczas wydarzenia Luca Comics and Games zobaczymy drugi zwiastun netfliksowego serialu Wiedźmin. Całkiem możliwe, że także wtedy wreszcie poznamy oficjalną datę premiery produkcji. Według wielu plotek Geralt (w którego wcielił się Henry Cavill) pojawi się na naszych ekranach jeszcze w grudniu tego roku. W oczekiwaniu na nowe materiały i informacje na temat serialu włoski portal Corriere opublikował relacje i wywiady z wizyty na planie w styczniu. Serwis otrzymał również dostęp do kilku zdjęć z pierwszych odcinków serialu i teraz postanowił podzielić się nimi ze swoimi czytelnikami.

Uwaga! Dalsza część tej wiadomości może być uznana za spojler. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Fanowski portal Redanian Intelligence oraz niezawodni użytkownicy Reddita postanowili wyciągnąć jak najwięcej informacji o tym, jakie dokładnie sceny przedstawiają udostępnione fotografie. Udało im się również przetłumaczyć co ciekawsze fragmenty wywiadów opublikowanych wraz ze zdjęciami.

Zdjęcie 1 – Pazury kikimory

Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - ilustracja #6

Na pierwszej fotografii ukazane są pazury należące najprawdopodobniej do kikimory, którą mogliśmy zobaczyć na końcu pierwszego zwiastuna serialu. Wszystko wskazuje na to, że jest to scena bazująca na opowiadaniu Mniejsze zło wchodzącego w skład tomu Ostatnie życzenie. To w nim Geralt po zabiciu potwora, udał się do Blaviken z truchłem przywiązanym do osła. W mieście zaciekawieni ludzie podchodzili do wiedźmina i przyglądali się ubitemu potworowi. Zdjęcie prawdopodobnie pokazuje moment, w którym Marilka (córka wójta Blaviken) dotyka pazurów kikimory, lecz nie możemy być pewni, czy to faktycznie do niej należy widoczna ręka. Według podanych informacji tę scenę zobaczymy w pierwszym odcinku serialu.

Zdjęcie 2 – Geralt w tawernie w Blaviken

Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - ilustracja #7

Kolejna fotografia przedstawia Geralta znajdującego się w tawernie. Wiedząc, że także jest to scena z odcinka pilotażowego (opartego na opowiadaniu Mniejsze zło), można wywnioskować, że karczma ta znajduje się w mieście Blaviken i to właśnie w niej wiedźmin pozna księżniczkę Renfri.

Zdjęcie 3 – Geralt i Płotka

Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - ilustracja #8

Tym razem na zdjęciu (również z odcinka pilotażowego) przedstawiony jest Geralt i Płotka w lesie przypominającym ten, który mieliśmy okazję zobaczyć na jednej ze scen ze zwiastuna. Użytkownicy Reddita wychwycili, że wiedźmin ma tutaj na sobie jeszcze starą zbroję i całkiem możliwe, że w pierwszym epizodzie kupi nową, tę, którą można zobaczyć na grafikach promocyjnych oraz na początku walki z kikimorą.

Zdjecie 4 – Yennefer po przemianie

Nowe zdjęcia z Wiedźmina Netflixa. Co nam mówią o serialu? [aktualizacja] - ilustracja #9

Ostatnie przedstawione zdjęcie jest najmniej ciekawe - tę scenę mieliśmy okazję zobaczyć na trailerze. Ukazana postać to oczywiście Yennefer tuż po swojej transformacji, która będzie miała miejsce w trzecim odcinku.

Ciekawostki na temat serialu

Tłumacząc włoskie wywiady opublikowane wraz ze zdjęciami, można dowiedzieć się kilku nowych rzeczy na temat samego serialu. Dekoratorka scenografii, Naomi Moore, zdradziła, że lokacje przedstawione w serialu są zainspirowane różnymi kulturami i ich symboliczną architekturą. Cintra, dom księżniczki Ciri, została stworzona na podstawie elementów stylu secesyjnego (stylowa jedność sztuki). Akademia czarodziejek, Aretuza, była inspirowana gotykiem, a Blaviken – architekturą skandynawską. Natomiast miasto Wyzima zostało oparte na stylu azjatyckim.

Akademia czarodziejek, Aretuza, inspirowana stylem gotyckim.
Akademia czarodziejek, Aretuza, inspirowana stylem gotyckim.

Na włoskiej redakcji portalu Corriere duże wrażenie zrobił Henry Cavill. Według nich w stroju Geralta wygląda on niesamowicie, a jego głos można porównać do tego z angielskiej wersji Wiedźmina 3. Podobno Cavill tak wczuł się w rolę, że nawet między nagraniami zdarzało mu się mówić „jako” wiedźmin. Sam aktor opisuje swoją postać jako bohatera i antybohatera w jednym. Serialowy Geralt pozostanie wierny książkowej wersji, ale będzie miał też coś w sobie z tego znanego z gier komputerowych. Natomiast wcielająca się w Ciri Freya Allan opisała ją jako niegrzeczną chłopczycę, która jest bardzo inteligentna, ale musi się jeszcze wiele nauczyć.

Przypominamy, że według przecieków netfliksowy Wiedźmin pojawi się w grudniu tego roku. Twórcy stawiają na autentyzm (produkcja nie będzie nadużywać efektów CGI). Nie zapomnijcie także, że drugi zwiastun serialu ukaże się 31 października podczas wydarzenia Luca Comics and Games.