Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2019, 11:10

Recenzje Plants vs Zombies: Battle for Neighborville - przyjemna strzelanka dla niemal każdego

W ubiegłym tygodniu na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutowało Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville. Tytuł został całkiem ciepło przyjęty przez media branżowe.

W miniony piątek, po równo trzech latach przerwy, powróciła popularna w niektórych kręgach seria Plants vs. Zombies. Co prawda nie w postaci pełnoprawnej trzeciej części (ta ma zadebiutować w przyszłym roku), a nieformalnej kolejnej odsłony nastawionego na zabawę wieloosobową podcyklu Garden Warfare. Battle for Neighborville, gdyż taki podtytuł nosi rzeczona strzelanka TPP, jest dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jak przystało na produkcję kładącą nacisk na rozgrywkę sieciową, musiało minąć trochę czasu, aby dziennikarze branżowi mogli wydać opinię na jej temat. Recenzje spływały przez cały miniony tydzień i w większości są one przychylne dla najnowszego dzieła studia PopCap Games.

Jedną z głównych zalet Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville są barwni bohaterowie. - Recenzje Plants vs Zombies: Battle for Neighborville - przyjemna strzelanka dla niemal każdego - wiadomość - 2019-10-25
Jedną z głównych zalet Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville są barwni bohaterowie.

W serwisie Metacritic średnia ocen Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville w wersji na PlayStation 4 wynosi obecnie 78/100 (na podstawie 18 recenzji). Według krytyków największą zaletą tego tytułu jest to, że najzwyczajniej w świecie daje on sporo radości w charakterystycznym dla cyklu, kolorowym, humorystycznym i przyjaznym dla osób w rożnym wieku stylu. Tryb sieciowy oferuje mnóstwo trybów, map, szalonych klas bohaterów i rzeczy do odblokowania, które powinny przyciągnąć graczy na dłużej, a kampania singlowa, choć powtarzalna, może stanowić miłą odskocznię od rywalizacji wieloosobowej. W przyszłości można się również spodziewać nowej zawartości.

Tytuł nie jest jednak pozbawiony wad. Recenzenci zauważyli, że Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, mimo szeregu usprawnień względem poprzednich części podcyklu Garden Warfere, zawiera sporo uproszczeń mających pomóc grze w trafieniu do początkujących graczy. Dlatego też osoby szukające większego wyzwania mogą poczuć się nieco rozczarowane. Ponadto tytuł cierpi na pewne problemy techniczne, takie jak nie zawsze optymalnie działające serwery.

Wybrane recenzje gry

 1. IGN – 7,4/10
 2. PlayStation LifeStyle – 8/10
 3. Twinfinite – 4/5
 4. Destructoid – 7,5/10
 5. Game Revolution – 3/5
 6. Attack of the Fanboy – 4/5
 7. Wccftech – 8,5/10
 8. Push Square – 8/10
 9. Screen Rant – 3,5/5
 10. Hardcore Gamer – 3,5/5

Jeśli zainteresowało Was Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, to rzućcie okiem na naszą Grową Porównywarkę Cenową. Tytuł można zakupić już za 129 złotych.

 1. Oficjalna strona internetowa firmy EA
 2. Oficjalna strona internetowa gry Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej