Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Plants vs. Zombies 3 (AND)

Plants vs. Zombies 3

Mobilna gra strategiczna typu tower defense, która stawia gracza w roli dowódcy oddziału roślin broniących ogrodu przed inwazją zombie. Tak jak poprzednie odsłony, Plants vs. Zombies 3 oferuje całkiem rozbudowany model rozgrywki i cechuje się niemałą dawką humoru.

Strategiczne | casual | tower defense | zombie | humorystyczne

Okładka Plants vs. Zombies 3 (AND)

producent: PopCap Games

data premiery gry:

lip2021

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plants vs. Zombies 3 jest mobilną grą strategiczną, która stawia gracza w roli przywódcy tytułowych roślin broniących się przed inwazją nieumarłych. Produkcja charakteryzuje się dużą dawką humoru i oferuje dość przystępny model rozgrywki. Za stworzenie i wydanie Plants vs. Zombies 3 odpowiadają deweloperzy ze studia PopCap Games, znani z opracowania poprzednich części serii. Wydawcą ponownie jest firma Electronic Arts.

Mechanika

Zasady rządzące zabawą w Plants vs. Zombies 3 są dość proste. Rozgrywka toczy się na podzielonej na kwadratowe pola planszy, którą obserwujemy z góry (do wyboru jest wiele różnorodnych lokacji). Zadaniem gracza jest eliminowanie zombie, którzy nadchodzą z prawej strony ekranu. Dokonujemy tego umieszczając na mapce rośliny, które atakują maszerujących nieumarłych.

Gracz ma do wyboru różne rodzaje roślin (np. orzechy, ziemniaki itp.), posiadające odmienne cechy i umiejętności. W miarę postępów w rozgrywce zieloni żołnierze rozwijają się, dzięki czemu stają się coraz silniejsi. Ich zdolności usprawniamy korzystając z całkiem rozbudowanego systemu (możemy wybierać z różnych wariantów – przykładowo, orzech może zostać wyposażony w specjalną zbroję, która czyni go trudniejszym do zabicia). Gracz ma też możliwość wzmacniania swoich podopiecznych z wykorzystaniem specjalnego zasobu zwanego „ostrym sosem”.

Po zaliczeniu jednego wyzwania, kontynuujemy zabawę z kolejną falą nieumarłych – przy czym poziom trudności stopniowo rośnie. Z czasem trafiamy na coraz silniejsze i groźniejsze warianty zombie. Nieumarli stają się też coraz szybsi i liczniejsi.

Tryby gry

Podstawą rozgrywki w Plants vs. Zombies 3 jest tryb dla pojedynczego gracza, ale produkcja oferuje także inne warianty zabawy.

Kwestie techniczne

Plants vs. Zombies 3 może się pochwalić przyzwoitą, trójwymiarową oprawą graficzną. Dzięki wykorzystaniu charakterystycznego, barwnego stylu artystycznego, grafika przypadnie do gustu przede wszystkim młodszym graczom. Zarówno postacie, jak i lokacje są wykonane poprawnie. Nie można też niczego zarzucić efektom świetlnym i animacjom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Plants vs. Zombies 3

Wymagania wiekowe Plants vs. Zombies 3

12+

Plants vs. Zombies 3 ogłoszone, ruszyła limitowana alfa
Plants vs. Zombies 3 ogłoszone, ruszyła limitowana alfa

wiadomość18 lipca 2019

EA wypuściło właśnie wersję alfa najnowszej części Plants vs. Zombies 3. Jest ona dostępna do pobrania tylko dla użytkowników Androida, jednak liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

AND
iOS