Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Plants vs. Zombies 3: Welcome to Zomburbia (AND)
OkładkaPlants vs. Zombies 3: Welcome to Zomburbia (AND)

Plants vs. Zombies 3: Welcome to Zomburbia

Mobilna gra strategiczna typu tower defense, która stawia gracza w roli dowódcy oddziału roślin broniących ogrodu przed inwazją zombie. Tak jak poprzednie odsłony, Plants vs. Zombies 3 oferuje całkiem rozbudowany model rozgrywki i cechuje się niemałą dawką humoru.

Strategiczne | casual | tower defense | zombie | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plants vs. Zombies 3: Welcome to Zomburbia Premiera

paź2024

AND iOS

Gry podobne do Plants vs. Zombies 3: Welcome to Zomburbia

Necrosmith

Bloons TD 5

Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Plants vs. Zombies 3 jest mobilną grą strategiczną, która stawia gracza w roli przywódcy tytułowych roślin broniących się przed inwazją nieumarłych. Produkcja charakteryzuje się dużą dawką humoru i oferuje dość przystępny model rozgrywki. Za stworzenie i wydanie Plants vs. Zombies 3 odpowiadają deweloperzy ze studia PopCap Games, znani z opracowania poprzednich części serii. Wydawcą ponownie jest firma Electronic Arts.

Mechanika

Zasady rządzące zabawą w Plants vs. Zombies 3 są dość proste. Rozgrywka toczy się na podzielonej na kwadratowe pola planszy, którą obserwujemy z góry (do wyboru jest wiele różnorodnych lokacji). Zadaniem gracza jest eliminowanie zombie, którzy nadchodzą z prawej strony ekranu. Dokonujemy tego umieszczając na mapce rośliny, które atakują maszerujących nieumarłych.

Gracz ma do wyboru różne rodzaje roślin (np. orzechy, ziemniaki itp.), posiadające odmienne cechy i umiejętności. W miarę postępów w rozgrywce zieloni żołnierze rozwijają się, dzięki czemu stają się coraz silniejsi. Ich zdolności usprawniamy korzystając z całkiem rozbudowanego systemu (możemy wybierać z różnych wariantów – przykładowo, orzech może zostać wyposażony w specjalną zbroję, która czyni go trudniejszym do zabicia). Gracz ma też możliwość wzmacniania swoich podopiecznych z wykorzystaniem specjalnego zasobu zwanego „ostrym sosem”.

Po zaliczeniu jednego wyzwania, kontynuujemy zabawę z kolejną falą nieumarłych – przy czym poziom trudności stopniowo rośnie. Z czasem trafiamy na coraz silniejsze i groźniejsze warianty zombie. Nieumarli stają się też coraz szybsi i liczniejsi.

Tryby gry

Podstawą rozgrywki w Plants vs. Zombies 3 jest tryb dla pojedynczego gracza, ale produkcja oferuje także inne warianty zabawy.

Kwestie techniczne

Plants vs. Zombies 3 może się pochwalić przyzwoitą, trójwymiarową oprawą graficzną. Dzięki wykorzystaniu charakterystycznego, barwnego stylu artystycznego, grafika przypadnie do gustu przede wszystkim młodszym graczom.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Plants vs. Zombies 3: Welcome to Zomburbia: 12+

AND
iOS