Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Plants vs. Zombies 2: It's About Time (AND)

Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Pełnoprawna kontynuacja zwariowanej strategii typu tower defense, w której udało się połączyć popularność tego casualowego gatunku z niesłabnącym zainteresowaniem wszelkiego rodzaju produkcjami o zombie.

Strategiczne | casual | tower defense | zombie | humorystyczne

Okładka Plants vs. Zombies 2: It's About Time (AND)

data premiery gry:

anulowana

PC

15sie2013

iOS

24paź2013

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plants vs. Zombies 2: It’s About Time to pełnoprawna kontynuacja casualowej produkcji z gatunku tower defense, która okazała się prawdziwym sukcesem na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych. Sequel został opracowany przez twórców pierwowzoru – firmę PopCap Games, która w międzyczasie stała się częścią koncernu Electronic Arts.

Mechanika rozgrywki praktycznie nie uległa zmianie, a zabawa koncentruje się w dalszym ciągu na tytułowej rywalizacji roślin z zombiakami, które poprzez ogród pragną dostać się do domu i pożywić mózgami mieszkańców. Tym razem twórcy postanowili jednak zabrać graczy w swoistą podróż w czasie, a rozgrywka toczy się w kilku odmiennych sceneriach, takich jak starożytny Egipt, Dziki Zachód czy pokład pirackiego statku. Warto odnotować, że nie jest to tylko zmiana kosmetyczna, gdyż strefa, w której gramy ma dość istotny wpływ na to czym i z kim walczymy.

Do naszej dyspozycji oddano oczywiście całą masę zupełnie nowych roślin, których arsenał jest naprawdę imponujący. Niektóre z nich wybuchają, inne zaś zamrażają bądź spowalniają przeciwników. Pojawiają się również tak oryginalne „jednostki” jak szybkostrzelny groszek czy bojowa kapusta dysponująca ciosem prawdziwego boksera. Poszczególne gatunki roślin, ale także i zombiaków odkrywamy stopniowo podczas rozgrywki, poruszając się po specjalnie zaprojektowanej mapie z mnóstwem ścieżek oraz zablokowanych bram, wymagających zdobycia odpowiedniego klucza.

Pod względem oprawy Plants vs Zombies 2 nie odbiega znacząco od swojej poprzedniczki, oferując podobny styl graficzny, kolorystykę oraz sporą dawkę poczucia humoru. W przeciwieństwie do pełnopłatnego pierwowzoru, druga część gry dystrybuowana jest w modelu freemium. Mikrotransakcje nie są niezbędne do jej ukończenia, ale mogą znacząco ułatwić rozgrywkę, pozwalając na zakup przydatnych super mocy oraz unikalnych roślinek bojowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Gry podobne do Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Wymagania wiekowe Plants vs. Zombies 2: It's About Time

12+

Twórca Plants vs. Zombies zwolniony przez EA za sprzeciw wobec pay-to-win?
Twórca Plants vs. Zombies zwolniony przez EA za sprzeciw wobec pay-to-win?

wiadomość21 listopada 2017

Podczas programu Roundtable Live w serwisie YouTube deweloper Edmund McMillen podzielił się historią dotyczącą kolegi z branży - George'a Fana. Twórca Plants vs. Zombies został podobno zwolniony przez EA za to, że nie chciał tworzyć gry pay-to-win.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Plants vs. Zombies 2, Trials Frontier i Wayward Souls)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Plants vs. Zombies 2, Trials Frontier i Wayward Souls)

wiadomość24 lutego 2016

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Plants vs. Zombies 2, Real Racing 3, Special Tactics Online, Trials Frontier czy Wayward Souls.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Real Racing 3, Plants vs Zombies 2 i Vainglory)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Real Racing 3, Plants vs Zombies 2 i Vainglory)

wiadomość19 stycznia 2016

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Lifeline, Real Racing 3, Vainglory, Plants vs Zombies 2 czy World of Tanks Blitz.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. AdVenture Capitalist, Crossy Road i Kingdom Rush Origins)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. AdVenture Capitalist, Crossy Road i Kingdom Rush Origins)

wiadomość2 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak AdVenture Capitalist, Crossy Road, Kingdom Rush Origins, Kingsroad czy The World Ends with You: Solo Remix.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Real Racing 3 czy Minecraft: Pocket Edition)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Real Racing 3 czy Minecraft: Pocket Edition)

wiadomość10 czerwca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Heroes & Castles 2, Minecraft: Pocket Edition czy Real Racing 3.

PC
iOS
AND