Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Plants vs. Zombies 2: It's About Time (PC)
OkładkaPlants vs. Zombies 2: It's About Time (PC)

Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Pełnoprawna kontynuacja zwariowanej strategii typu tower defense, w której udało się połączyć popularność tego casualowego gatunku z niesłabnącym zainteresowaniem wszelkiego rodzaju produkcjami o zombie.

Strategiczne | casual | tower defense | zombie | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plants vs. Zombies 2: It's About Time Premiera

anulowana

PC

15sie2013

iOS

24paź2013

AND

producent: PopCap Games wydawca: Electronic Arts Inc.

Gry podobne do Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Orcs Must Die! 3

Plants vs Zombies

Defense Grid: The Awakening

Plants vs. Zombies 2: It’s About Time to pełnoprawna kontynuacja casualowej produkcji z gatunku tower defense, która okazała się prawdziwym sukcesem na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych. Sequel został opracowany przez twórców pierwowzoru – firmę PopCap Games, która w międzyczasie stała się częścią koncernu Electronic Arts.

Mechanika rozgrywki praktycznie nie uległa zmianie, a zabawa koncentruje się w dalszym ciągu na tytułowej rywalizacji roślin z zombiakami, które poprzez ogród pragną dostać się do domu i pożywić mózgami mieszkańców. Tym razem twórcy postanowili jednak zabrać graczy w swoistą podróż w czasie, a rozgrywka toczy się w kilku odmiennych sceneriach, takich jak starożytny Egipt, Dziki Zachód czy pokład pirackiego statku. Warto odnotować, że nie jest to tylko zmiana kosmetyczna, gdyż strefa, w której gramy ma dość istotny wpływ na to czym i z kim walczymy.

Do naszej dyspozycji oddano oczywiście całą masę zupełnie nowych roślin, których arsenał jest naprawdę imponujący. Niektóre z nich wybuchają, inne zaś zamrażają bądź spowalniają przeciwników. Pojawiają się również tak oryginalne „jednostki” jak szybkostrzelny groszek czy bojowa kapusta dysponująca ciosem prawdziwego boksera. Poszczególne gatunki roślin, ale także i zombiaków odkrywamy stopniowo podczas rozgrywki, poruszając się po specjalnie zaprojektowanej mapie z mnóstwem ścieżek oraz zablokowanych bram, wymagających zdobycia odpowiedniego klucza.

Pod względem oprawy Plants vs Zombies 2 nie odbiega znacząco od swojej poprzedniczki, oferując podobny styl graficzny, kolorystykę oraz sporą dawkę poczucia humoru. W przeciwieństwie do pełnopłatnego pierwowzoru, druga część gry dystrybuowana jest w modelu freemium. Mikrotransakcje nie są niezbędne do jej ukończenia, ale mogą znacząco ułatwić rozgrywkę, pozwalając na zakup przydatnych super mocy oraz unikalnych roślinek bojowych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 569 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Plants vs. Zombies 2: It's About Time: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND