Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 czerwca 2015, 12:25

autor: Piotr Doroń

Plants vs. Zombies 2 - pierwsza część aktualizacji Lost City dostępna

Firma Electronic Arts udostępniła pierwszy rozdział obszernej aktualizacji Lost City do strategii typu tower defense Plants vs. Zombies 2. Nową zawartość mogą przetestować posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem oraz iOS-em.

Plants vs. Zombies 2 – jedna z najlepszych produkcji mobilnych 2013 roku – jest systematycznie rozbudowywana o nowe poziomy i realia. Tytuł właśnie doczekał się kolejnej porcji zawartości (jednej z kilku zaanonsowanych). Update Lost City Part 1 wprowadza do gry szereg nowości, w tym zestaw poziomów umiejscowionych w tytułowym, Zaginionym Mieście. Nową aktualizację mogą przetestować posiadacze urządzeń mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Aktualizacja, utrzymana w klimacie filmów przygodowych z Indiana Jonesem w roli głównej, oferuje dostęp do pierwszego rozdziału kampanii Lost City, składającego się z szesnastu poziomów. W trakcie ich przechodzenia gracz odpiera ataki dziesięciu nowych typów zombie (m.in. Zombug, Zombie Jane i Zaginiony Pilot). Pomagają mu w tym cztery kolejne rodzaje roślin tropikalnych: A.K.E.E., Red Stinger, Endurian oraz Plant Lava Guava, należąca do kategorii Premium.

To nie wszystkie nowości, jakie wprowadza aktualizacja Lost City Part 1. Należy do nich również specjalne pole o nazwie Golden Tile, z którym będziecie mieć do czynienia na nowych poziomach. W momencie zasadzenia na nim jakiejkolwiek rośliny, kafelek rozpoczyna produkcję słoneczek, a więc waluty, służącej do zakupu jednostek. Cała słoneczna ekonomia została też nieco przyspieszona, co powinno zwiększyć dynamikę strategicznych starć.

W Plants vs. Zombies 2 gracz odbywa wspólnie z Crazy Davem oraz armią roślinek podróże w czasie. Odwiedza Starożytny Egipt, opanowane przez piratów tropikalne morza, nadpsuty Dziki Zachód, odległą przyszłość, w której zombie baraszkują w najlepsze, surfuje po falach z nieumartymi, a także zwiedza oblodzone jaskinie. Każda z krain stawia go przed zadaniem zaliczenia kilkudziesięciu misji, rzucających coraz to bardziej wymyślne wyzwania. Wiążą się one głównie z prowadzeniem walk z zestawem nowych zombiaków. Każda lokacja posiada również specyficzny styl graficzny. Tytuł został pobrany kilkaset milionów razy.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej