Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 24 lipca 2021, 15:10

14 gier na Androida, które polecamy na wakacje 2021

Co będziecie robili podczas tegorocznych wakacji? Oczywiście, że grali w gry i nie ma w tym nic złego, zwłaszcza, że czas wypoczynku raczej w większość z nas spędzi w domu. Dlatego zebraliśmy dla Was garść mobilnych tytułów, które polecamy z całego serca.

Spis treści

Gry mobilne to zabawny temat, bo każdy „prawdziwy gracz” zarzeka się, że ich nie dotyka i generalnie „mobilki” to zło wcielone. Nawet zwolennicy PC są w stanie podać dłoń konsolowcom, jeśli chodzi o niechęć do tej platformy. Tymczasem zestawienia gier mobilnych cieszą się u nas ogromną popularnością, użytkownicy prześcigają się w polecaniu sobie tych produkcji, a większość osób zapytana, czy gra w jakąś pozycję mobilną, jest w stanie wymienić przynajmniej jeden tytuł. Mamy zatem niechętny stosunek do tego typu dzieł, ale jednak w nie gramy.

Poniżej znajdziecie gry mobilne, które proponujemy na wakacje 2021. Proponujemy (w liczbie mnogiej), bowiem niniejsze zestawienie powstało przy udziale całej redakcji. Okazuje się, że każdy z nas w miarę regularnie gra w przynajmniej jedną mobilną produkcję. O dziwo, niektórzy nawet w więcej – aż czasem zastanawiam się, skąd biorą na to czas. Nie wnikając jednak w szczegóły: oto przygotowana specjalnie dla Was lista gier mobilnych godnych rekomendacji.

AKTUALIZACJA

W lipcu 2021 roku dorzuciliśmy nową pozycję do listy, żeby wzbogacić wybór gier na wakacje i przypomnieć owo zestawienie. Tytuł ten znajdziecie na ostatniej stronie tekstu. Jego dopisaniem zajął się Marcin Strzyżewski.

Rebel Inc.

  1. System operacyjny: Android 4.4 lub wyżej
  2. Cena: free-to-play + mikropłatności

Twórcy Plague Inc. postanowili wykorzystać sprawdzony schemat swojego przeboju, dać mu inną otoczkę i nieco urozmaicić. W wyniku tych działań powstało Rebel Inc., czyli strategia, w której musimy powstrzymać rebeliantów przed dokonaniem przewrotu w państwie. Inaczej zatem niż w standardowych grach tego typu – nie walczymy tu o dominację nad światem, tylko jesteśmy już na etapie po zakończeniu wojny. Teraz musimy zapewnić naszym ziemiom stabilizację, zaprowadzić ład i porządek oraz nie dopuścić do rewolucji.

Zadanie to wcale nie będzie łatwe. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane terytoria z cechami charakterystycznymi oraz różnych gubernatorów specjalizujących się w innych dziedzinach. My zaś musimy odpowiednio zarządzać zasobami, rozwijać wojsko, spełniać zachcianki obywateli oraz borykać się z losowymi wydarzeniami. Uważajcie zwłaszcza na te ostatnie, bowiem potrafią napsuć krwi!

Ta gra przypadnie Ci do gustu, jeśli:

  1. lubisz Plague Inc.;
  2. preferujesz proste strategie, niewymagające poświęcania im dużej ilości czasu;
  3. jesteś zwolennikiem rozwiązań siłowych i marzysz o zostaniu dyktatorem.
  1. Więcej o grze Rebel Inc.

DLACZEGO LUBIĘ TĘ GRĘ?

Rebel Inc. ma bardzo dużo wspólnego ze świetnym Plague Inc., ale oferuje też na tyle dużo różnic, by doskonale uzupełniać się z tym tytułem. Pod prostym interfejsem kryje się kompleksowa, oryginalna i momentami piekielnie trudna strategia, która bez wstydu może mierzyć się z „pełnoprawnymi” przedstawicielami gatunku z PC – i to tymi najlepszymi.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Kretyńskie gry na Androida, które stały się absurdalnie popularne
Kretyńskie gry na Androida, które stały się absurdalnie popularne

Nie trzeba wcale tworzyć niezwykle ambitnego i rozbudowanego projektu, aby osiągnąć popularność. Czasami wystarczy coś prostego, co akurat wstrzeli się w zapotrzebowanie lub będzie na tyle zabawne, że skradnie serca graczy.

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.

Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie
Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie

Nadeszły wakacje, więcej czasu spędzamy poza domem, co oznacza, że chętniej gramy mobilnie. Żeby oszczędzić Wam szukania, wybraliśmy najciekawsze produkcje na Androida, które umilą Wam czas podczas letniego wypoczynku.