Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Teamfight Tactics (PC)

Potyczki taktyczne PC

Teamfight Tactics | TFT

Teamfight Tactics / Potyczki taktyczne to alternatywny tryb w grze MOBA League of Legends, funkcjonujący w zasadzie jako osobna produkcja, powstała na fali popularności moda Dota Auto Chess. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Riot Games.

To jest dodatek do gry League of Legends.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | elementy logiczne | sieciowe | multiplayer

PC Windows
Okładka Teamfight Tactics (PC)

producent: Riot Games

wydawca: Riot Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27czerwca2019

wczesny dostęp

2020

Teamfight Tactics to zupełnie nowy tryb gry, dostępny w ramach klienta strategii MOBA League of Legends. Moduł oferuje kompletnie inny model rozgrywki, przywodzący na myśl takie tytuły, jak Auto Chess czy Dota Underlords. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Riot Games (twórców podstawowego League of Legends). Podobnie jak LoL, omawiany tytuł jest dostępny w formule free-to-play.

Mechanika

Teamfight Tactics opiera się na zupełnie innych zasadach niż normalne League of Legends. Tryb oferuje możliwość rywalizowania z siedmioma innymi graczami. Zabawa ma miejsce na mapach podzielonych na heksy (sześciokąty), a starcia są rozgrywane w systemie turowym. Co więcej, gracze nie kontrolują swoich bohaterów bezpośrednio – zamiast tego kluczowe znaczenie ma dobór herosów. Celem jest jak najdłuższe utrzymanie się na placu boju.

Po każdej rundzie otrzymujemy złoto, za które możemy kupić mocniejsze postacie, oferujące lepsze ataki i zdolności specjalne. Istnieje też możliwość zakupienia danego bohatera kilkukrotnie, a następnie połączenia tych „kopii” w jednego, mocniejszego herosa. Warto też inwestować w postacie o zbliżonych umiejętnościach – dzięki temu odblokowujemy bowiem dodatkowe bonusy, zwiększające możliwości naszych podopiecznych.

Wszyscy gracze wybierają bohaterów z tej samej, ograniczonej puli. Warto przy tym odnotować, że kolejność wyboru jest odwrotna do dotychczas osiągniętych wyników. Najsłabsi gracze wybierają jako pierwsi, dzięki czemu początkowe porażki nie przekreślają ich szans w całej rozgrywce.

Tryby gry

Teamfight Tactics to nowy tryb rozgrywki League of Legends. Grać możemy wyłącznie w towarzystwie siedmiu innych osób (z wykorzystaniem sieci Internet).

Kwestie techniczne

Oprawa Teamfight Tactics nie odbiega od tego, co znamy z normalnego League of Legends. Otrzymujemy więc trójwymiarową grafikę z barwnym stylem artystycznym, przypominającym nieco komiks lub film animowany. Na szczególną uwagę zasługują tu nieszablonowe projekty poszczególnych bohaterów.

W grze pojawiła się także zupełnie nowa opcja personalizacji – tzw. Małe Legendy, czyli niewielkie stworzenia towarzyszące, posiadające własne animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 8  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Potyczki taktyczne

Wymagania wiekowe Teamfight Tactics

12+

Wymagania sprzętowe Potyczki taktyczne

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 / Radeon HD 5670 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: CPU 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7/8/10

Ruszył pierwszy sezon rankingowy w Teamfight Tactics
Ruszył pierwszy sezon rankingowy w Teamfight Tactics

wiadomość17 lipca 2019

Wraz z premierą najnowszego patcha w TFT rozpoczął się pierwszy sezon rankingowy. Twórcy wprowadzili również sporo zmian w balansie oraz dodali kilka ulepszeń do interfejsu oraz samej rozgrywki.

Poznaliśmy szczegóły systemu rankingowego w Teamfight Tactics
Poznaliśmy szczegóły systemu rankingowego w Teamfight Tactics

wiadomość4 lipca 2019

Na forum League of Legends pojawił się obszerny wpis głównego producenta gry, Richarda Henkela, dotyczący planowanych zmian w TFT. Dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać pierwszy sezon oraz system rankingowy, poznaliśmy również plany twórców dotyczące losowości przedmiotów oraz statystyk bohaterów.

Twisted Fate nowym bohaterem w Teamfight Tactics
Twisted Fate nowym bohaterem w Teamfight Tactics

wiadomość2 lipca 2019

Sporo nowości pojawiło się dzisiaj w Teamfight Tactics. Oprócz zapowiedzi nowego bohatera doczekaliśmy się drobnych zmian w balansie gry oraz dostaliśmy misje powiązane z najnowszym trybem LoL-a.

Streamerka, która była najlepsza w becie Teamfight Tactics, mówi o seksizmie w grach
Streamerka, która była najlepsza w becie Teamfight Tactics, mówi o seksizmie w grach

wiadomość26 czerwca 2019

Riot Games opublikowało ranking najlepszych uczestników zamkniętych beta-testów trybu Teamfight Tactics w League of Legends. Pierwsze miejsce zajęła kobieta – streamerka Hafu. Wydawałoby się, że jest to dla niej powód do bezwzględnej radości. A jednak nie do końca.

Rusza otwarta beta Teamfight Tactics
Rusza otwarta beta Teamfight Tactics

wiadomość26 czerwca 2019

Dzisiejszego popołudnia ma zostać udostępniona otwarta beta nowego trybu gry w League of Legends. Konkretna godzina premiery nie jest jednak znana, ponieważ twórcy chcą uniknąć problemów z przeciążeniem serwerów.