Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Teamfight Tactics (PC)

Potyczki taktyczne

Teamfight Tactics | TFT

Teamfight Tactics / Potyczki taktyczne to alternatywny tryb w grze MOBA League of Legends, funkcjonujący w zasadzie jako osobna produkcja, powstała na fali popularności moda Dota Auto Chess. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Riot Games.

To jest dodatek do gry League of Legends.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | elementy logiczne | sieciowe | multiplayer | auto battler

Okładka Teamfight Tactics (PC)

producent: Riot Games

wydawca: Riot Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

2020

PC iOS AND

Teamfight Tactics to zupełnie nowy tryb gry, dostępny w ramach klienta strategii MOBA League of Legends. Moduł oferuje kompletnie inny model rozgrywki, przywodzący na myśl takie tytuły, jak Auto Chess czy Dota Underlords. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Riot Games (twórców podstawowego League of Legends). Podobnie jak LoL, omawiany tytuł jest dostępny w formule free-to-play.

Mechanika

Teamfight Tactics opiera się na zupełnie innych zasadach niż klasyczne League of Legends. Walka toczy się w turach na planszach podzielonych na heksy. W każdym meczu mierzymy się z siedmioma innymi zawodnikami. Warto jednak dodać, że cała akcja nie rozgrywa się na jednej dużej mapie, na której znajdują się wszyscy oponenci, lecz ma charakter symultanicznych potyczek jeden na jednego na kilku oddzielnych planszach.

Gracz nie ma bezpośredniego wpływu na przebieg walki (tzw. auto battler), może tylko rozwijać swoją drużynę poprzez zakup nowych jednostek, ulepszanie ich oraz zdobywanie przedmiotów. Po każdej turze awatary przegranych graczy otrzymują punkty obrażeń. Celem gry jest jak najdłuższe utrzymanie się na placu boju.

Rozgrywka rozpoczyna się od rundy specjalnej (tzw. wspólnej karuzeli), w której wszyscy gracze dostają możliwość wyboru swojej pierwszej jednostki wraz z przypisanym jej przedmiotem. Na pierwszej karuzeli wszyscy gracze wybierają w tym samym momencie; liczy się refleks, bo jednostki nie mogą się dublować, więc inni zawodnicy mogą nam upatrzonego herosa sprzątnąć sprzed nosa. W każdej kolejnej karuzeli pierwszeństwo mają zawodnicy z mniejszą ilością życia. Następnie wystawiamy nasze jednostki do kolejnych tur walki w trybie PvP, przedzielonych potyczkami typu PvE (podczas których możemy zdobyć dodatkowe przedmioty lub złoto) oraz kolejnymi wizytami na karuzeli (gdzie dobieramy za darmo następnych herosów). W czasie całego meczu zdobywamy doświadczenie i awansujemy na wyższe poziomy, co pozwala m.in. na wystawianie większej liczby jednostek na planszę.

Oprócz tego w dowolnej chwili możemy dokupić nowe postacie w sklepie; w tym celu potrzebujemy złota. Pewną jego ilość otrzymujemy co turę; oprócz tego jesteśmy wynagradzani za serie porażek lub zwycięstw. Istnieje również przychód pasywny – za każde zgromadzone dziesięć sztuk złota otrzymujemy jedną sztukę dodatkowo, przy czym zasada ta obowiązuje tylko do pewnej pułapu.

Naszą główną siłą rażenia w grze są jednostki. Bohaterowie podzieleni są na kręgi: od najtańszych i najsłabszych (krąg pierwszy) do najdroższych i najsilniejszych (krąg piąty). Posiadanie trzech takich samych jednostek powoduje połączenie ich w jedną silniejszą wersję (zgromadzenie trzech ulepszonych postaci daje nam najpotężniejszą wersję herosa). Dodatkowo każda z postaci ma określone synergie z innymi – pojawienie się na planszy określonej liczby bohaterów z tą samą synergią zapewnia im bonus.

Równie ważną kwestią co jednostki są przedmioty. Możemy je zdobyć tylko na dwa sposoby – poprzez wybranie na karuzeli jednostki posiadającej dany przedmiot albo dzięki wygranej w walce PvE. Połączenie dwóch przedmiotów na jednostce tworzy jeden o wzmocnionym działaniu.

Tryby gry

Teamfight Tactics to nowy tryb rozgrywki League of Legends. Grać możemy wyłącznie w towarzystwie siedmiu innych osób (z wykorzystaniem sieci Internet).

Kwestie techniczne

Oprawa Teamfight Tactics nie odbiega od tego, co znamy z normalnego League of Legends. Otrzymujemy więc trójwymiarową grafikę z barwnym stylem artystycznym, przypominającym nieco komiks lub film animowany. Na szczególną uwagę zasługują tu nieszablonowe projekty poszczególnych bohaterów.

W grze pojawiła się także zupełnie nowa opcja personalizacji – tzw. Małe Legendy, czyli niewielkie stworzenia towarzyszące, posiadające własne animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 8  

Oczekiwania czytelników: 2,4 / 10 na podstawie 388 głosów czytelników.

Gry podobne do Potyczki taktyczne

Wymagania wiekowe Teamfight Tactics

12+

Wymagania sprzętowe Potyczki taktyczne

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 / Radeon HD 5670 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: CPU 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7/8/10

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Ruszyły zapisy do Teamfight Tactics CUP Warm Up!
Ruszyły zapisy do Teamfight Tactics CUP Warm Up!

wiadomość24 lutego 2020

Przygotowaliśmy dla Was dwa turnieje w Teamfight Tactics, w których zwycięzcy zgarną po 1000 złotych. Zapisy trwają do 6 marca, a rozgrywki odbędą się odpowiednio 9 oraz 12 marca.

Mobilne TFT ukaże się w połowie marca
Mobilne TFT ukaże się w połowie marca

wiadomość14 stycznia 2020

Studio Riot Games ogłosiło, że mobilna wersja auto battlera Teamfight Tactics ukaże się w połowie marca tego roku. Wtedy też powinien zadebiutować tzw. SET 3, czyli kolejny zestaw nowej zawartości.

Absolutna dominacja w finale Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!
Absolutna dominacja w finale Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!

wiadomość22 grudnia 2019

Wczoraj rozegraliśmy wielki finał turnieju Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!, w którym do wygrania były nagrody pieniężne oraz ważąca prawie 10 kilogramów czekoladowa statuetka. Zwycięzca nie pozostawił żadnych złudzeń, bowiem już po sześciu z ośmiu pojedynków zagwarantował sobie wygraną.

8 tys. złotych i czekoladowa statuetka dla zwycięzcy - finał Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!
8 tys. złotych i czekoladowa statuetka dla zwycięzcy - finał Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!

wiadomość20 grudnia 2019

Jutro o 10:00 rano rozpocznie się wielki finał Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!. Zawodnicy zmierzą się w ośmiu pojedynkach i powalczą o wysokie nagrody pieniężne oraz czekoladową statuetkę.

Poznaliśmy finalistów turnieju Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!
Poznaliśmy finalistów turnieju Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!

wiadomość17 grudnia 2019

W zeszłą sobotę odbył się drugi półfinał turnieju Teamfight Tactics CUP by Wedel Up!. Tym samym znamy już wszystkich siedmiu finalistów, którzy 21 grudnia powalczą o wysokie nagrody pieniężne oraz zestawy słodkości od marki E.Wedel.

PC
iOS
AND