Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2021, 22:10

autor: Maycuzai

League of Legends i inne gry Riot Games zawitały do Epic Games Store

Gry Riot Games, pokroju League of Legends bądź Valorant, właśnie zawitały do Epic Games Store. Z tej okazji już jutro w Fortnite pojawi się grywalna Jinx.

Epic Games ogłosił współpracę z Riot Games, dzięki której gry tego drugiego studia właśnie zawitały do Epic Games Store. Mowa o hitach pokroju League of Legends, Valorant, Legends of Runeterra oraz Teamfight Tactics. Pobranie każdej z tych pozycji ze sklepu Epica zainicjuje instalację nowego klienta Riot Games, który został udostępniony wcześniej w tym miesiącu.

Stali gracze nadal będą mogli logować się na swoje dotychczasowe konta i korzystać z tej samej listy znajomych co wcześniej. Steve Allison – wiceprezes oraz dyrektor generalny Epic Games Store – tak skomentował sprawę:

Riot Games jest jednym z najlepszych deweloperów na świecie i twórcą przełomowych marek świata rozrywki. Jesteśmy podekscytowani, że zdecydował się na partnerstwo z nami, by udostępnić swoje tytuły milionom nowych graczy za pośrednictwem Epic Games Store.

Aby uczcić tę współpracę, Riot zdecydował się po raz pierwszy w 12-letniej historii League of Legends udostępnić czempiona w grze innego studia. Tym samym do Fortnite niebawem zawita niebieskowłosa Jinx jako grywalna postać. Stanie się to już jutro (5 listopada) o 1:00 w nocy. Wraz z nią w produkcji pojawią się powiązane z jej specyficznym stylem kilof, spray, plecak, ścieżka dźwiękowa w lobby i dwa ekrany ładowania.

„W Fortnite nawiązywano współpracę na najwyższym poziomie [ze znanymi celebrytami i markami – dop. red.] i organizowano specjalne wydarzenia rozrywkowe, przy równoczesnym przywiązaniu do udostępniania graczom zawartości, która wzbogaca doświadczenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz gry. Jest to oddanie, które podzielamy i podziwiamy. Mam nadzieję, że gracze pozytywnie zareagują na występ w Fortnite Jinx, jednej z naszych najbardziej ikonicznych czempionek w League of Legends, by uczcić premierę Arcane” – powiedział Brandon Miao, kierownik ds. doświadczeń międzyproduktowych i partnerstw w Riot Games.

Arcane jest serialem animowanym opowiadającym o początkach historii Jinx. Jego premiera na platformie Netflix zaplanowana jest na 7 listopada, a pierwszy odcinek będzie dostępny do transmitowania w serwisie Twitch w zupełności za darmo.