Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 października 2021, 20:30

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Pierwszy odcinek serialu opartego na League of Legends będzie można obejrzeć za darmo

Netflix zezwoli streamerom na transmitowanie Arcane za pomocą Twitcha. Niestety, wygląda na to, że to udogodnienie ograniczy się wyłącznie do pierwszego epizodu serialu.

Długo wyczekiwany przez fanów League of Legends serial animowany Arcane – osadzony w świecie Runeterra – produkcji Netflixa już niedługo doczeka się premiery. Z tej okazji gigant VoD zdecydował się na dość niecodzienny krok. Jak się okazuje, pierwszy odcinek będzie można bez większych przeszkód transmitować na Twitchu. W poście zamieszczonym na Twitterze przez oficjalne konto Arcane czytamy:

Doświadcz pierwszego epizodu Arcane wraz ze swoimi ulubionymi streamerami z ponad 40 krajów i w ponad 20 językach. Runeterra czeka, widzimy się 6 listopada [o 19:00 czasu pacyficznego, czyli w Polsce 7 listopada o czwartej nad ranem – dop. red.]

Pierwszy odcinek będzie dostępny do wspólnego transmitowania dla wszystkich – wyłącznie na Twitchu.

Źródło: https://twitter.com/arcaneshow/status/1450144650115772417

Wygląda więc na to, że streamerzy w tym wypadku nie będą musieli się obawiać złamania ustawy o prawie autorskim DMCA. Taki ruch nie powinien dziwić, biorąc pod uwagę wyniki, jakie osiąga League of Legends w serwisie Twitch. Premiera serialu zaplanowana jest na 7 listopada – dzień po finałach Mistrzostw Świata w LoL-u. Pierwsze trzy epizody zawitają wtedy do oferty Netflixa. Kolejne pojawią się odpowiednio 13 i 20 listopada – również w seriach po trzy.

W produkcji przewinie się mnóstwo znanych postaci z growego oryginału, a całość będzie skupiona na siostrach Jinx oraz Vi. Głosu rodzeństwu użyczą znana z Armii umarłych Ella Purnell oraz piosenkarka, a także aktorka Hailee Steinfeld (Bumblebee, Spider-Man Uniwersum).